پای کدو حلوایی

18 مهر 1397   afsoonforootan   مطالب و مقالات, آشپزی   0 نظر   87 بازدید   |

پای کدو حلواییپای کدو حلوایی شیرینی با طعمی عالی

مواد لازم پای کدو حلوایی
کدو حلوایی 1 کیلوگرم
آرد 250 گرم
کره 180 گرم
شکر قهوه ای 150 گرم
خامه 160 میلی لیتر
آب سرد 60 میلی لیتر
تخم مرغ 2 عدد
پودر قند برای تزیین
پودر دارچین برای تزیین
خامه فرم گرفته برای سرو

طرز تهیه پای کدو حلوایی
کره سرد را خرد کنید و با آرد مخلوط کنید، این کار را با همزن برقی انجام دهید تا کره یکدست تر شود و سپس آب سرد را اضافه کنید. خمیر به دست آمده را بر روی سطحی صاف قرار دهید و باز کنید تا قطر آن حدود نیم سانتی متر شود. قالب شیرینی به قطر 8.5 سانتی متر را بر روی خمیر بگذارید و 24 دایره از آن درآورید. در صورتی که تعداد 24 عدد کمتر شد می توانید خمیرهای اضافه را جمع کنید و باقیمانده را استفاده کنید.
خمیرها را کف قالب های پای با قطر 8 سانت قرار دهید و روی خمیرها را با سلفون یپوشانید و حدود نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کنند.
پوست کدو حلوایی را گیرید و خرد کنید. درون طرفی کمی آب بریزید و روی شعله متوسط قرار دهید. در حدود 10 تا 15 دقیقه بگذارید روی حرارت بماند تا کدوها نرم شوند و آب آن تبخیر شود. کدو را له کنید و بگذارید تا خنک شود.
دمای فر را روی 180 درجه سانتی گراد قرار دهید. خامه و تخم مرغ را با هم بزنید. شکر و کدوهای له شده را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. مخلوط را روی خمیرها تقسیم کنید و حدود 25 دقیقه در فر قرار دهید. بعد از پختن و خنک شدن روی آنها پودر قند و پودر دارچین و یا خامه فرم گرفته بریزید و میل نمایید.

نکات تکمیلی در مورد پای کدو حلوایی
پای کدو حلوایی نوعی کیک و شیرینی یا پای و تارت است. زمان آماده سازی مواد اولیه حدود 45 دقیقه است و زمان پختن آن حدود 35 دقیقه است. این شیرینی را می توانید در میان وعده و یا به عنوان دسر میل کنید. دستور تهیه این مطلب برای 12 نفر می باشد.


1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.