مربای پوست هندوانه!

30 تیر 1398   fereshteh akhavan   مطالب و مقالات, آشپزی   2 نظر   281 بازدید   |

مربای هندوانهمربای هندوانه


مربای پوست هندوانه یکی از مرباهای خاص و خوشمزه است که مورد علاقه بسیاری از افراد است . طعم مربای پوست هندوانه شبیه مربای بالنگ است و مزه ای خاص دارد. برخی در آن گلاب هم میریزند که بسیار خوشمزه می شود. برای تهیه مربای پوست هندوانه، از پوست هندوانه هایی با ضخامت زیاد استفاده کنید . امروز طرز تهیه مربای پوست هندوانه را برایتان اورده ایم.

مواد لازم
پوست هندوانه: نيم كيلو
شكر: نيم كيلو
هل سبز: ٤ دانه
زنجفيل خشك: يك تكه كوچك ( به اندازه ي يك بند انگشت)
آب ليمو: يك قاشق غذاخوري


طرز تهیه
در طرز تهیه مربای پوست هندوانه آمده است که ابتدا قسمت b در شکل زیر را از پوست هندوانه جدا کنید. سپس ان را حسابی بشویید و به تکه های کوچک تقسیم کنید (با چاقو ان را مربع مربع خرد کنید). همچنین میتوانید با قالب شیرینی ان را به شکل ستاره یا قلب یا غیره دربیاورید که بسیار زیبا می شود و شکل خاصی به مربای پوست هندوانه شما می دهد.

اکنون ان را در ظرفی ریخته و به ان اب اضافه کنید. اجازه دهید چند جوش بخورد تا کمی پخته شود. نباید خیلی له شود. سپس ان را در ابکشی ریخته و کنار بگذارید. به گزارش آسان طب، در مرحله بعد شکر و سه لیوان اب را می‌جوشانیم، سپس پوست هندوانه و هل و زنجفیل را به ان اضافه می کنیم. منتظر میمانیم تا مربا پخته شود و حسابی قوام بیاید. اکنون اب لیمو را اضافه میکنیم و وقتی یکی دو جوش زد زیر گاز را خاموش می‌کنیم.

مربای شما  اماده است. اجازه دهید کمی خنک شود، سپس در ظروف مورد نظر ریخته و در یخچال نگهداری کنید. هر صبح مقداری از این مربا را با نان تازه میل کنید و از طعم ان لذت ببرید. میتوانید در کنار ان کره یا خامه هم میل کنید. ملاحظه کردید که ضرورتی ندارد برای تهیه مربا توت فرنگی یا البالوی گران بخرید. به گزارش آسان طب، از پوست هندوانه ای که قرار است دور ریخته شود هم میتوان مربا ساخت. حتی با پوست بادمجان هم مربای خوشمزه ای میتوان تهیه کرد.


نکته: خیلی از افراد برای تهیه مربای پوست هندوانه از اب اهک استفاده میکنند . اما ما این کار را نکردیم . چون خیلی ها دوست ندارند از اب اهک استفاده کنند. طرز تهیه معجون خونساز جادویی و درمان کم خونی را مطالعه کنید.

یاد اوری میکنیم شما باید قسمت b در شکل زیر را برای مربای پوست هندوانه استفاده کنید:

مربای هندوانهمربای هندوانه


منبع: asanteb.com
1
1
0
1 نفر

2 نظر

  1. سلام،خانم اخوان عزیز ممنونم ممنون از قرار دادن مطالب آموزشی ومفید بی نهایت سپاسگزارم شاد وسلامت باشید
  2. جالب بود ممنون
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.