ماکارون

11 شهریور 1397   nedakeshavarz   مطالب و مقالات, آشپزی   0 نظر   94 بازدید   |

ماکارون

شیرینی نرم و لطیف ماکارونشیرینی نرم و لطیف ماکارون


مواد لازم
# پودر بادام: 100گرم
# پودر شکر(با نشاسته): 180 گرم
# سفیده تخم‌مرغ: 100 گرم
# پودر شکر(بدون نشاسته): 35 گرم
# رنگ مجاز خوراکی: به دلخواه


طرز تهیه
سفیده تخم‌مرغ را از 3 تا 5 روز قبل جدا کرده و در یخچال بگذارید تا آبش را از دست بدهد و آن را چند ساعت قبل از استفاده از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسد؛ این کار به فرم گرفتن زودتر سفیده کمک می‌کند. برای تهیه پودر بادام، باید حتما از بادام بدون پوست و خشک استفاده کنید و آن را با مقداری شکر در مخلوط‌کن بریزید تا بادام کاملا به شکل پودر درآید و به روغن نیفتد. نرمی پودر بادام باید به نرمی پودر شکر باشد. پودر شکر حتما باید با نشاسته ترکیب شده باشد. برای تهیه آن در منزل شکر را در غذاساز بریزید تا کاملا به شکل پودر درآید؛ سپس به هر 100 گرم پودر شکر 1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت اضافه کنید و مجدد آن را الک کنید تا پودری نرم و یکدست ایجاد شود.
برای شروع، ابتدا پودر بادام و پودر شکر نشاسته‌دار را با هم مخلوط و الک کنید. سفیده تخم‌مرغ را در کاسه‌ای تمیز بریزید و با همزن برقی آن را بزنید. زمانی که سفیده کمی خودش را گرفت و پر از حباب‌های ریز شد، 15 گرم از پودر شکر بدون نشاسته را به آن اضافه کنید و 2 دقیقه همزدن را ادامه دهید سپس بقیه شکر را اضافه کرده و تا جایی هم زدن را ادامه دهید که به یک مرنگ سفت و براق برسید. سپس کم کم مخلوط پودر بادام و شکر را اضافه کرده و با لیسک آرام آرام مواد را هم بزنید تا مخلوطی صاف و یکدست ایجاد شود. در این مرحله رنگ مورد نظر خود را اضافه کنید. برای رنگ‌آمیزی باید از رنگ ژله‌ای استفاده کنید نه رنگ مایع(درصورت استفاده از رنگ پودری مثل پودر کاکائو، آن را با پودر بادام و شکر مخلوط کنید و به سفیده فرم گرفته اضافه کنید.)
کف سینی فر کاغذ روغنی بیندازید و خمیر آماده شده را با قیف به شکل دایره‌های کوچکی با فاصله کف سینی بریزید و سینی را چند بار روی سطح کار بکوبید تا هوای اضافی ماکارون‌ها خارج شود سپس به مدت 30 دقیقه در دمای محیط به آنها استراحت دهید تا دیگر سطح ماکارون‌ها چسبناک نباشند. بعد سینی را به مدت 14 تا 16 دقیقه در فر با دمای 160 درجه سانتیگراد گذاشته تا شیرینی‌ها بپزند. ماکارون‌ها را از فر خارج کرده بگذارید خنک شوند و با نوتلا، مارمالاد یا کرم موردعلاقه وسط آنها را پر کنید. برای بهتر شدن طعم ماکارون‌ها، آنها را 1 تا 2 روز در یخچال بگذارید و چند ساعت قبل از سرو از یخچال خارج کنید.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.