پاييز از راه رسيده و هواي دلپذير آن، دورهمي‌هاي دوستانه و خانوادگي را با صرف غذاهاي دلچسب مي‌طلبد. براي اطمينان از اينكه آماده تجربه اين حس دلپذير پاييزي هستيد يا نه، در ادامه 6 نكته مفيد را ارائه مي‌دهيم تا به كمك آنها براي پاييز و موقعيت‌هاي جالبي كه برايتان پيش مي‌آورد، آماده شويد.

آماده‌سازي آشپزخانه براي پاييز

 


- مرتب كردن گلدان‌ها
هم‌زمان كه روزها كوتاه‌تر مي‌شود، برگ‌ريزان درختان و گياهان هم شروع مي‌شود و همين حالت ريزش براي گلدان‌هاي گل شما هم كه در طاقچه پنجره آشپزخانه گذاشته‌ايد، بدون شك رخ خواهد داد. پس لازم است که نوع گیاهان‌تان را با توجه به فصل انتخاب کنید.

آماده‌سازي آشپزخانه براي پاييز


 


- ساماندهي فريزر
با اتمام فصل پرمحصول تابستان و شروع پاييز، خانم‌هاي منزل كم كم به فكر ذخيره مواد غذايي به صورت كنسرو و فريز شده مي‌افتند. اطمينان حاصل كنيد كه مواد غذايي برچسب داشته باشند و به درستي در ظروف مناسب بسته‌بندي شوند. از مواد موجود در فريزر خود يك ليست تهيه كنيد كه بدانيد چه موادي را براي هر وعده غذايي در اختيار داريد.

آماده‌سازي آشپزخانه براي پاييز

 - ساماندهي كابينت ادويه‌ها
با خنك‌تر شدن دماي هوا و به بازار آمدن محصولات جديد فصلي، مسلما به فكر ساماندهي كابينت يا محل نگهداري ادويه‌ها خواهيد افتاد تا مطمئن شويد كه همه طعم‌ها و ادويه‌هاي گرم مثل دارچين، جوز هندي، هل، ميخك و هر چيز ديگري مثل شكر كه حسي از لطافت و گرمي به طعم غذايتان مي‌دهد را دارا هستيد.
نكته: ادويه‌ها و گياهان خشك شده تا قبل از اينكه طعم اصلي‌شان را از دست بدهند، عمر مفيدي بين 6 تا 12 ماه دارند. پس به خاطر داشته باشيد كه با بررسي تاريخ انقضاي آنها مواد قديمي و كهنه را دور ريخته و نمونه‌هاي جديد را جايگزين كنيد.


آماده‌سازي آشپزخانه براي پاييز


- تزیین ميز آشپزخانه
براي تزیین ميز آشپزخانه يا پيشخوان مي‌توانيد از بعضي سبزيجات پاييزي مثل كدو حلوايي استفاده كنيد.

آماده‌سازي آشپزخانه براي پاييز


- آماده‌سازي سبزيجات زمستاني
عدم كاشت كدو سبز، توت‌هاي تازه و برخي محصولات اين‌چنيني در فصل سرد بدين معنا نيست كه هيچ محصول ديگري را براي پخت يا استنشاق، در بازار تره‌بار نمي‌توانيد بيابيد. راهكار مفيد اين است كه محصولات ديگري مثل گل كلم، سبزيجات برگ‌سبز، قارچ‌هاي لطيف، سيب‌هاي لذيذ، كدو حلوايي و يا جوانه‌ها‌ را جايگزين كنيد.

آماده‌سازي آشپزخانه براي پاييز- بررسی وسایل ضروری
در وهله اول، این مورد ممکن است بین تمام کارهایی که برای آماده‌سازی آشپزخانه‌تان انجام می‌دهید از کمترین جذابیت برخوردار باشد اما در حقیقت با یک بررسی دقیق و استفاده بهینه از وسایل موجود می‌توانید پول‌تان را این زمستان پس‌انداز کنید. اطمینان حاصل کنید فضای بین پنجره‌ها، درها و راه‌آب کف تمیز شده‌اند. مایکرویو، فر و قسمت فوقانی اجاق گاز را تمیز کنید. دریچه‌های کولر را ببندید و وسایل گرمایشی و شومینه‌ها را آماده کنید. بهترین قسمت این مورد این است که اگر بتوانید با انجام این کارها در اوایل فصل پول‌تان را پس‌انداز کنید، در عوض می‌توانید روی خرید مواد اولیه موردنیاز برای پخت‌وپز پول بیشتری صرف کنید.


1
1
0
1 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.