5 تمرین ساده برای رهایی از گردن‌درد

اکثر گردن‌دردها به دلیل انحراف راستای شانه، ستون فقرات و لگن با سر است که به دلیل نشستن‌های طولانی‌مدت ایجاد می‌شود و کشیدگی عضلات گردن و پشت را به همراه دارد و درنتیجه موجب درد و گرفتگی گردن می‌شود.
ممکن است برخی از این حرکات مربوط به گردن به‌نظر نرسند، اما در واقع برای بهبود گردن‌درد مفید هستند. تمام مفاصل برای تحمل وزن بدن؛ مانند شانه، لگن، زانو و گردن، به‌عنوان یک مجموعه واحد با هم همکاری دارند، در نتیجه برای رهایی از درد یکی از این نواحی، باید تمرینات تقویتی بقیه نواحی را نیز انجام دهید.
درصورتی‌که درحین انجام یکی از تمریات احساس درد شدید کردید، تمرین را متوقف کرده و به سراغ مرحله بعد بروید.

5 تمرین ساده برای رهایی از گردن‌درد


تمرین شماره1
به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را با زاویه 90 درجه روی یک صندلی بگذارید. دست‌هایتان را کنار خود با زاویه 45 درجه، درحالی‌که کف دست‌ها رو به بالا است، روی زمین رها کنید. 5 تا 10 دقیقه به این حالت بمانید.
این تمرین سر و شانه شما را در یک راستا قرار می‌دهد و موجب رهاسازی عضلات گردن و پشت شما می‌شود.

5 تمرین ساده برای رهایی از گردن‌درد


تمرین شماره 2
روی زمین به حالت چهارزانو قرار بگیرید، به‌طوری که کف دست‌ها روی زمین و در راستای شانه باشند و لگن و ران‌ها نیز با هم در یک راستا قرار بگیرند سپس درحالی‌که آرنج‌ها به حالت صاف و ثابت هستند به میزان 15سانتیمتر به سمت جلو خم شوید. سر و شکم خود را به حالت آزاد رو به پایین رها کنید تا قوسی در کمر شما ایجاد شود. این حالت را به مدت 2 دقیقه نگه دارید و اجازه ندهید آرنجتان خم شود.
این تمرین موجب رهاشدن تیغه‌های شانه که در طولانی‌مدت گرفتگی داشته، می‌شود، همچنین موجب جابه‌جایی و کشیدگی ستون فقرات و لگن می‌شود تا موقع نشستن انعطاف بیشتری پیدا کنند.

5 تمرین ساده برای رهایی از گردن‌درد


تمرین شماره 3
به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را به صورت مستقیم و صاف روی دیوار بگذارید. انگشتان پا را به سمت عقب حرکت دهید تا عضلات ران کاملا کشیده شوند و دست‌های خود را به فاصله 45 درجه اطراف خود روی زمین رها کنید. به مدت 3 دقیقه در این حالت بمانید.
این حرکت موجب آزادسازی عضلات گردن و پشت می‌شود و کشیدن انگشتان پا به سمت عقب موجب به‌کار گرفتن عضلات پا و برقراری تعادل شما می‌شود.

5 تمرین ساده برای رهایی از گردن‌درد


تمرین شماره 4
روی زمین بنشینید و پشت خود را به دیوار تکیه دهید. تیغه‌های شانه را به دیوار فشار دهید و پاهای خود را به حالت کشیده نگه دارید درحالی‌که مانند مرحله قبل انگشتان پا را به سمت عقب می‌کشید. دست‌های خود را درحالی‌که کف دست رو به بالا است، روی ران‌های خود بگذارید.
این حرکت به قرارگیری شانه و ستون فقرات در راستای صحیح کمک می‌کند.

5 تمرین ساده برای رهایی از گردن‌درد


تمرین شماره 5
به این تمرین حرکت قورباغه‌ای می‌گویند. به پشت روی زمین دراز بکشید، کف پاهای خود را روی هم زمین به هم بچسبانید و دست‌های خود را با زاویه 45 درجه در کنار خود رها کنید و به مدت 2 دقیقه در این حالت بمانید.
با این تمرین کمر شما به صورت طبیعی روی زمین کشیده می‌شود، همچنین موجب رهاسازی عضلات کشاله ران و پاها می‌گردد. در این مرحله نفس عمیق بکشید و خواهید دید که عضلات گردن، پشت و فک شما رها می‌شوند.
در حین انجام این تمرینات از جویدن آدامس و پیامک‌دادن خودداری کنید و فقط اجازه دهید تا بدنتان آرامش بگیرد.


0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.