بوزدايي به روش طبيعي

12 آبان 1397   nedakeshavarz   مطالب و مقالات, سبک زندگی   0 نظر   54 بازدید   |

بوزدايي به روش طبيعيبوزدايي به روش طبيعي


بوزدايي به روش طبيعي 

- سطل زباله 
براي بوزدايي از سطل زباله و حس تازگي به آن، هربار كه كيسه زباله را تعويض مي‌كنيد، مقداري جوش‌شيرين به كف آن بپاشيد. جوش‌شيرين يكي از موثرترين مواد طبيعي جهت بوزدايي محسوب مي‌شود و از بوگرفتگي محيط جلوگيري مي‌كند.


- بوي ماهي سرخ‌شده 
براي جلوگيري از پيچيدن بوي ماهي سرخ‌شده در فضاي آشپزخانه و باقي‌ماندن آن تا چند روز بعد از طبخ، يك تكه نرم‌شده كره بادام‌زميني را قبل از سرخ كردن داخل روغن بريزيد.

- بوی يخچال 
- یك كاسه بزرگ كم‌عمق را از خرده‌های دانه قهوه پر كنيد و داخل فريزر يا يخچال بگذاريد، يك شبانه‌روز در يخچال بماند تا بوهاي نامطبوع را جذب كند. 
- يكي ديگر از جذب‌كننده‌هاي بو كه مي‌تواند موثر باشد، چاي كيسه‌اي است. 3 تا 4 عدد چای کیسه‌ای را در سرتاسر يخچال قرار دهيد. 
- يك سيب‌زميني خام را پوست‌گرفته و به دو نيم تكه كنيد، هر دو نيم آن را در قفسه‌هاي مختلف يخچال قرار دهيد. هر زمان كه لبه‌هاي بريده شده به سياهي تغيير رنگ داد، آن تكه‌ها را جدا كرده و مجددا براي ادامه كار داخل يخچال قرار دهيد. 
- چنانچه يخچال بوگرفته‌تان به نظافت عميق‌تري نياز دارد، آن را كاملا خالي كرده و با آب گوجه غليظ‌شده، خارج و داخل آن را تميز كنيد سپس با آب گرم بشوييد.

- بوي چربي در آشپزخانه 
يك كاسه را از سركه‌سفيد پر كنيد و سري بعد كه قصد سرخ‌كردن ماده غذايي را داريد، كاسه را داخل آشپزخانه بگذاريد. چربي روي سطح سركه جمع مي‌شود و از بوي نامطبوعي كه از آشپزخانه ساطع مي‌شود جلوگيري مي‌نمايد.

- بوي رنگ تازه 
اگرچه اضافه كردن رنگ تازه به فضاي منزل ممكن است هيجان‌انگيز باشد، اما بوي همراه آن مي‌تواند از جذابيت آن بكاهد. يك قاشق غذاخوري عصاره وانيل را در يك سطل رنگ بريزيد تا بوي تيز رنگ را كمتر و خوشايندتر سازد.

- كتاني‌هاي بودار 
براي جلوگيري از پخش‌شدن بوي بد كفش‌هاي كتاني‌تان به داخل منزل، يك پيمانه مريم‌گلي را خرد كرده و قبل از پوشيدن مجدد كتاني‌ها در هر لنگه آن بريزيد. گياه مريم‌گلي رايحه سبكي دارد كه باعث از بين رفتن باكتري‌ها مي‌شود. مي‌توانيد هر شب كفش‌ها را تكان دهيد و خرده‌هاي گياه را خارج كنيد و روز بعد خرده‌هاي تازه‌تر  را جايگزين سازيد.

- پاهاي بد بو 
براي خلاصي از بوي بد پا ابتدا پاهايتان را هر شب حدود 20 دقيقه داخل يك سطل چاي يا به اصطلاح حمام چاي شستشو دهيد. بعد از 2 هفته، به كاهش ميزان تعریق و بوي بد پا پي خواهيد برد. روش كمك‌كننده ديگر، ريختن مخلوط مساوي جوش‌شيرين و نشاسته ذرت داخل كفش‌هايتان است كه باعث جذب عرق پا مي‌شود.

- سوختگي شير 
در حين جوشاندن شير، كافي است لحظه‌اي نگاهتان را از روي اجاق‌گاز برداريد و سپس ببينيد كه شير داخل ظرف سر رفته است. چنانچه شير ريخته‌شده به دور اجاق‌گاز بسوزد، بوي نامطبوعي از آن برمي‌خيزد. براي رهايي از اين مشكل و تعديل بوي سوختگي، كف شيرجوش را از بيرون مرطوب كرده و در نمك غوطه‌ور كنيد. 10 دقيقه زمان بدهيد و سپس به‌طور معمول آن را بشوييد.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.