چند درمان خانگی و طبیعی سرماخوردگی

عسل سرماخوردگی


- عسل
عسل خاصیت شفابخشی دارد و سرفه و خارش گلو را تسکین می‌دهد. قرن‌ها است که ما از عسل به خاطر آنتی‌باکتریال و توانایی‌اش در ترمیم زخم استفاده می‌کنیم. در زمان سرماخوردگی سعی کنید روزانه 1 قاشق غذاخوری عسل میل کنید.

سیر و سرماخوردگی- سیر
مطالعات نشان می‌دهند که سیر می‌تواند از شما در برابر سرماخوردگی محافظت کند و همچنین به شما کمک می‌کند علائم سرماخوردگی را هرچه زودتر از بین ببرید، اما متخصصان دقیقا نمی‌دانند که چرا این اتفاق می‌افتد؛ ممکن است این معجزه به خاطر ترکیب خاصی به نام آلیسین باشد که در سیر موجود است. تحقیقات نشان داده است که آلیسین خاصیت ضدمیکروبی دارد. اگر دوست داشته باشید، می توانید سیر را کبابی کرده و آن را در کره بغلتانید و و در وعده های غذایی‌تان میل کنید.

حمام نمک و اسطخودوس


- حمام با نمک حمام و اسطوخودوس  
نمک به تسکین درد عضله‌های شما کمک می‌کند و اسطوخودوس می‌تواند بدن و ذهن شما را آرام کرده و کمک کند تا بهتر بخوابید. بعد از این حمام حتما آب بخورید زیرا پس از آن احساس خستگی و تشنگی دارید.

حمام با روغن اکالیپتوس


- حمام کردن با روغن اوکالیپتوس 
اوکالیپتوس معمولا برای بازکردن راه بینی استفاده می‌شود و بینی گرفته را تسکین می‌دهد. شما حتی می‌توانید آن را در دستگاه‌های بخور خود بریزید تا در هنگام خواب از مزایای آن استفاده کنید. دوش آب گرم بگیرید و اجازه دهید بخار آب کاملا به داخل پوستتان نفوذ کند، بعد روغن را روی قفسه سینه، شقیقه و اطراف بینی‌تان بزنید.


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.