نان‌خامه‌ای چیکن‌بوفالو

نان‌خامه‌ای چیکن‌بوفالونان‌خامه‌ای چیکن‌بوفالو


نان‌خامه‌ای چیکن‌بوفالو یک غلط انداز خوشمزه ست که نه مثل بوفالو بزرگه نه مثل نان خامه ای شیرینه... بنظرتون چی می تونه باشه؟

مواد لازم برای تهیه نان
- کره: 4/1 پیمانه
- آب، آرد سفید: 2/1 پیمانه
- تخم‌مرغ: 2 عدد بزرگ

مواد لازم برای مایه میانی
- سینه مرغ، کوچک خرد شده: 453 گرم
- کرفس، ریز خرد شده: 1 پیمانه
- سس قرمز تند: 4/1 پیمانه
- پاپریکا: 2/1 قاشق چایخوری
- روغن زیتون: 1 قاشق غذاخوری
- سس مایونز، خامه ترش: 2 قاشق غذاخوری
- بلوچیز (یا پنیر پارمسان): 56 گرم
- سس ووستشیر، آب‌لیمو: 2/1 قاشق چایخوری

طرز تهیه

برای تهیه نان
ابتدا فر را با حرارت 218 درجه سانتیگراد روشن کنید. در یک شیرجوش آب و کره را روی حرارت گذاشته و با هم مخلوط کنید تا بجوشد و بعد از روی حرارت بردارید و تمام آرد را یکباره به آن اضافه کنید و مواد را با قاشق چوبی به‌هم بزنید تا خمیر صاف و یکدستی ایجاد شود؛ سپس ظرف را مجدد روی حرارت گذاشته و 1 دقیقه دیگر حرارت دادن را ادامه دهید تا اگر رطوبتی در خمیر وجود دارد، گرفته شود. خمیر را به کاسه همزن برقی منتقل کنید و تخم‌مرغ‌ها را یکی‌یکی به آن اضافه کنید و آن‌ها را کاملا با هم ترکیب کنید.
در سینی فر، یک کاغذروغنی بیندازید. خمیر را در قیف شیرینی‌پزی بریزید و هر کدام را به اندازه یک توپ گلف روی سینی فر قرار دهید. در کاسه‌ای یک تخم‌مرغ و مقداری آب را با چنگال هم بزنید و آن را با برس مخصوص آشپزی روی خمیرها بمالید.
سینی را در فر بگذارید و به مدت 15 دقیقه نان‌ها را بپزید؛ سپس حرارت را به 190 درجه سانتیگراد کاهش دهید و به مدت 20 دقیقه دیگر پختن را ادامه دهید. دقت داشته باشید که در حین پخت، درب فر بسته باشد.
بعد از پخت اجازه دهید نان‌ها به مدت 5 دقیقه خنک شوند؛ سپس مایه میانی را وسط آن‌ها قرار دهید. (می‌توانید این نان‌ها را در ظرف درب‌بسته‌ای نگهداری کنید و روز بعد از آن‌ها استفاده کنید).

برای تهیه مواد میانی
تابه‌ای را روی حرارت متوسط-زیاد قرار دهید، روغن زیتون را در آن بریزید و سینه مرغ، سس قرمز و پاپریکا را به آن اضافه کنید و حرارت دادن را ادامه دهید تا گوشت مرغ کاملا پخته شود و آب آن کم شود و سس غلیظی به‌دست آید (تقریبا 10 دقیقه)؛ سپس آن را به کاسه‌ای منتقل کرده و بگذارید به مدت 10 دقیقه سرد شود و بعد کرفس، مایونز، خامه ترش، بلوچیز، ووسشیتر و آب‌لیمو را به آن اضافه کنید. مخلوط را بچشید و اگر نیاز بود کمی نمک به آن اضافه کنید.

برای آماده‎سازی نهایی
نان‌های پخته شده را از وسط برش دهید به‌طوری‌که قسمت پایین آن بزرگ‌تر از قسمت بالای آن باشد. مخلوط چیکن‌بوفالو را در قسمت زیرین نان‌ها بریزید، روی هر کدام یک برگ کرفس بگذارید و بعد قسمت بالای نان‌ها را روی آن‌ها بگذارید و با یک خلال دندان آن‌ها را به هم متصل و سرو کنید.


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.