کیک موس شکلات با شربت انار

کیک موس شکلات با شربت انارکیک موس شکلات با شربت انار


مواد لازم کیک
شکلات تیره (خرد شده): 200 گرم
کره (خرد شده): 60 گرم
تخم‌مرغ: 6 عدد
پودر شکر: 150 گرم
مواد لازم موس شکلات
شکلات تیره (خرد شده): 400 گرم
پودر هل: 4/1 قاشق چایخوری
پودر دارچین: 2/1 قاشق چایخوری
خامه پرچرب: 600 میلی‌لیتر

مواد لازم شربت انار
پودر شکر: 75 گرم
آب پرتقال: 4/1 پیمانه
پرتقال: 1 عدد متوسط (پوست پرتقال خلال شود)
انار: 1 عدد

طرز تهیه
فر را با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کنید.
کف یک قالب کمربندی 22 سانتیمتری را چرب کنید و یک کاغذروغنی در آن بیندازید.
شکلات و کره را در یک شیرجوش بریزید و روی حرارت کم قرار دهید و آن را به‌هم بزنید تا شکلات ذوب شود و بعد آن را کنار بگذارید تا خنک گردد.
زرده‌های تخم‌مرغ را با 110 گرم شکر در ظرف کوچکی با همزن برقی بزنید تا غلیظ و کرم‌مانند شود؛ سپس مخلوط شکلات را به آن افزوده و مخلوط را به ظرف بزرگ‌تری منتقل نمایید.
سفیده‌های تخم‌مرغ را با باقیمانده شکر در یک کاسه تمیز با هم مخلوط کنید تا به حالت نرم و فرم‌گرفته درآید؛ سپس سفیده فرم‌گرفته را در دو مرحله به کاسه حاوی مخلوط شکلات افزوده، مواد را با هم میکس کرده و به قالب منتقل کنید و به مدت 35 دقیقه در فر بپزید تا وقتی یک خلال دندان در آن فرو می‌کنید با مقداری ذرات مرطوب که به آن چسبیده‌اند بیرون آید.
اجازه دهید کیک در قالب خنک شود.
در همین حین، موس شکلات و شربت انار را آماده کنید.
موس را روی کیک خنک شده در قالب بریزید، روی آن را بپوشانید و به مدت 6 ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.
شربت انار را هم قبل از سرو روی دسر بریزید.

برای تهیه موس شکلات
شکلات را در شیرجوشی روی حرارت کم قرار دهید تا ذوب شود؛ سپس ادویه‌ها را به آن بیفزایید. خامه را در کاسه بزرگی با همزن برقی بزنید تا سفت شود و فرم بگیرد و بعد مخلوط شکلات را به آن افزوده و مواد را باهم ترکیب کنید.

برای تهیه شربت انار
شکر، آب پرتقال و خلال پوست پرتقال را در شیرجوشی روی حرارت متوسط قرار دهید تا شکر حل شود؛ سپس اجازه دهید تا بجوشد و بعد از روی حرارت برداشته و دانه‌های انار را به آن افزوده و مواد را خوب با هم مخلوط کنید و بگذارید شربت خنک شود.

نکته
موس، معمولاً به یک نوع دسر سرد با منشأ فرانسوی گفته می‌شود اما موس تنها به یک دسر شیرین محدود نمی‌شود و نوعی غذا نیز بشمار می‌آید که در آن ممکن است از گوشت، ماهی و سبزیجات استفاده شود. در زبان فرانسوی موس به معنای کف یا خزه است. از ویژگی‌های آن بافت پرهوای آن است.

منبع: Food To Love


0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. فوق العاده عالی، کامتان شیرین وجودنازنین سلامت بی نهایت سپاسگزارم از حضور وزحمات تان خانم کشاورز عزیز مهربان وبا محبت موفق وپاینده باشید در پناه حق
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.