آشنایی با گل‌های شکوفه‌دهنده زمستانی

برف و بوران و باد شدید در زمستان، شرایط را برای باغبانی سخت می‌کند. می‌توانید با این گل‌های زیبا به باغچه یخ‌زده منزلتان، رنگ‌های زیبا، گرما و روشنایی ببخشید. این گل‌های مقاوم برای فصل زمستان و اوایل بهار مناسب هستند و زمان شکوفه‌دهی آن‌ها بین دی‌ماه در جنوب و اسفند و بهار در مناطق شمالی متغیر است.

سیکلامن (Cyclamen)سیکلامن (Cyclamen)

سیکلامن (Cyclamen)
این گل که در اواخر زمستان شکوفه می‌دهد، به رنگ‌های سفید، صورتی، بنفش و قرمز یافت می‌شود که شبیه برگ‌های زنبق آبی است. سیکلامن مناطق سایه‌ای جزئی را برای رشد ترجیح می‌دهد که درنتیجه می‌توانید آن‌ها را زیر سایه درخت یا درختچه بکارید. اگر منطقه سکونتتان بسیار سرد است، هر پاییز خاک آن را کوددهی کنید.

خربق (Hellebore)خربق (Hellebore)


خربق (Hellebore)خربق (Hellebore)

خربق (Hellebore)
این گل‌های زیبا و دوست‌داشتنی که گلبربرگ‌هایی فنجانی‌شکل دارند، مناسب هرگونه محیطی سرد و شامل تنوع رنگ بسیار و اندازه متغییری بین 5 تا 70 سانتیمتر هستند. انتخاب یک نوع از این گل‌های زیبای رطوبت و سایه‌دوست کار سختی است.

اریکا کارنیا (Erica carnea)اریکا کارنیا (Erica carnea)


اریکا کارنیا (Erica carnea)
این گل‌ها کوچک، کوزه‌ای‌شکل و به رنگ صورتی-بنفش هستند که در فصل زمستان و اوایل بهار گل می‌کنند. خاک‌های اسیدی را ترجیح می‌دهند و نسبت به بوته‌های دیگر مقاوم‌تر هستند.

کلم زینتی (Ornamental cabbage)کلم زینتی (Ornamental cabbage)


کلم زینتی (Ornamental cabbage)
هرچه هوا سردتر شود، رنگ این گیاه روشن‌تر می‌شود و برگ‌هایی بزرگ و زیبا جلوه خاصی به آن می‌بخشد. برای نتیجه بهتر، این گیاه را در آفتاب پاییزی و سایه جزئی بکارید. برگ‌های این گیاه رگه‌هایی از رنگ‌های بنفش، سبز، آبی، قرمز، صورتی و حتی سفید را دربر گرفته است.

نارون کوهی (Witch hazel)نارون کوهی (Witch hazel)


نارون کوهی (Witch hazel)
این درختچه برگ‌ریز نزدیک دی‌ماه گلبرگ‌هایی نواری‌شکل به رنگ، زرد، مسی و قرمز تولید می‌کند و تا اسفند باقی می‌ماند. برگ‌های سبز-خاکستری آن در پاییز به زرد-نارنجی تغییررنگ می‌کند. این گیاه هیچ‌گونه حشره یا آسیب جدی نمی‌بیند و لازم نیست نگران مشکلات آفتی آن باشید.

گل برفی (Galanthus)گل برفی (Galanthus)


گل برفی (Galanthus)
سر از خاک بیرون‌آوردن برگ‌های سبز روشن این گل، پیام‌آور رسیدن فصل بهار است. این گل زیر درختان برگ‌ریز و درختچه‌ها گسترش و پراکندگی زیبایی ایجاد می‌کند. علاوه‌بر اینکه گلبرگ‌های سبز و سفید این گل زیبایی خیره‌کننده‌ای به باغچه می‌دهند، هیچ نوع مراقبت خاصی نیز نیاز ندارند.

نجم آبی (Early scilla)نجم آبی (Early scilla)


نجم آبی (Early scilla)
اگر به دنبال رنگی منحصربه‌فرد برای باغچه خود هستید، نجم آبی گزینه مناسبی است. این گیاه سبز و جمع‌وجور دارای گلبرگ‌های ستاره‌ای‌شکل سفید و خطوط آبی است. این گل هرسال در همین زمان به گل‌دهی ادامه می‌دهد.

زعفران زینتی (Crocus ancyrensis)زعفران زینتی (Crocus ancyrensis)


زعفران زینتی (Crocus ancyrensis)
در زمستان به تماشای این گل‌های بنفش، زرد و سفیدی که سر از خاک و برف درآورده‌اند، بنشینید. پیاز گل را با وسعت زیادی در پاییز بکارید تا این رنگ شگفت‌انگیز را در فصل بعد داشته باشید.

زنبق (Dwarf iris)زنبق (Dwarf iris)


زنبق (Dwarf iris)
این گل‌های زنبق کوچک تا ارتفاعی بین 5 تا 15 سانتیمتر رشد می‌کنند و گلبرگ‌هایی با رنگی جواهرمانند و معطر در اواخر زمستان و اوایل بهار تولید می‌کنند. می‌توانید این گل را در محیط داخلی منزل نیز کشت دهید.


3
3
0
3 نفر

1 نظر

  1. بسیار بسیار عالی بسیار زیبا وروحیه بخش ویکی از علاقه مندان همیشگی گل وگیاه که چهار فصل سال در کنارشان هستم ممنونم ممنون وبی نهایت سپاسگزارم خانم کشاورز عزیز در پناه مهر پروردگار خالق زیبا ییها شاد سلامت وپایدار باشید عزیزم
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.