مارشمالو کدوحلوایی

18 دی 1397   nedakeshavarz   مطالب و مقالات, آشپزی   0 نظر   37 بازدید   |

مارشمالو کدوحلوایی

مارشمالو کدوحلواییمارشمالو کدوحلوایی


مواد لازم
- پودر ژلاتین ساده: 117 گرم
- آب سرد: 4/3 پیمانه
- شکر: 1 و 4/3 پیمانه
- شربت ذرت: 1 پیمانه
- پوره کدوحلوایی: 3/1 پیمانه
- پودر دارچین: 1 قاشق چایخوری
- زنجبیل: 2/1 قاشق چایخوری
- نمک، جوز هندی، میخک (سابیده شده): 4/1 پیمانه
- پودر شکر: 4/1 پیمانه
- شکلات آب شده: 453 گرم
- رنگ نارنجی خوراکی: چند قطره
- ترافل نارنجی: برای تزیین

مارشمالو کدوحلواییمارشمالو کدوحلوایی


طرز تهیه
کف یک سینی لبه‌دار، مقداری روغن اسپری کنید و یک کیسه پلاستیک یا سلفون روی آن پهن کنید به صورتی که لبه‌ها را نیز دربر بگیرد و مقدار کمی دیگر روغن روی سطح آن اسپری کنید.
2/1 پیمانه آب سرد را در کاسه همزن بریزید و ژلاتین را روی آن بپاشید و کمی هم بزنید؛ سپس بگذارید تا ژلاتین کاملا در آب حل شود.
در یک قابلمه، 4/1 پیمانه آب، شکر و شربت ذرت را روی حرارت متوسط-زیاد قرار دهید و آن‌ها را به‌هم بزنید تا شکر ذوب شود؛ سپس با یک برس شیرینی‌پزی شکرهای چسبیده به دیواره قابلمه را پاک کنید تا مانع از تشکیل کریستال شکر شود. وقتی مخلوط شروع به جوشیدن کرد یک دماسنج آشپزی درون آن بگذارید و بدون هم زدن اجازه دهید تا مخلوط به دمای 115 درجه سانتیگراد برسد.
در مرحله بعد همزن را روشن کرده و با سرعت پایین ژلاتین را هم بزنید و کم‌کم شربت شکر را به آن اضافه کنید. وقتی تمام شربت را اضافه کردید سرعت را به زیاد افزایش دهید و مخلوط مارشمالو را به مدت 7-10 دقیقه با هم میکس کنید تا حالت براق، سفید، حجیم و غلیظ پیدا کند. در این حین پوره کدوحلوایی را با نمک و ادویه‌ها مخلوط کنید.
وقتی میکس مارشمالوها نزدیک به اتمام شد، مقداری رنگ نارنجی خوراکی به آن اضافه کنید؛ سپس همزن را خاموش کرده و پوره کدوحلوایی را به آن اضافه کنید و با لیسک به آرامی مواد را با هم ترکیب کنید. مخلوط را در سینی از قبل آماده شده بریزید و روی سطح آن را صاف کنید و آن را در طول شب در دمای محیط گذاشته تا سفت شود و خودش را بگیرد. روز بعد روی سطح مارشمالو و سطح میز کار کمی شکر بپاشید و مارشمالو را از سینی روی سطح کار برگردانید، پلاستیک را از آن جدا کنید و با قالبی به شکل کدوحلوایی یا هر قالب دلخواه که کمی چرب شده است، آن را برش دهید. مارشمالوها را در شکلات آب شده فرو کنید، آن‌ها را روی کاغذروغنی قرار دهید و مقداری ترافل نارنجی برای تزیین روی آن‌ها بپاشید. مارشمالوها را مدتی در یخچال بگذارید تا روکش شکلاتی آن‌ها سفت شود؛ سپس سرو کنید.

نکته
پف‌نبات یا مارشمالو نوعی آب‌نبات نرم با پایه شکر است که از مخلوط ژلاتین و سفیدهٔ تخم‌مرغ و شکر یا شیرهٔ نشاسته تهیه می‌شود و بافتی اسفنجی دارد. پف‌نبات احتمالاً شکل تازه‌ای از نوعی شیرینی سودرسان به بدن است که از گیاه ختمی درست می‌شود. این گیاه از تیرهٔ پنیرکیان است با ساقه‌های بلند و گل‌های درشت‌تر با خواص پنیرک.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.