پاهای خارج از کادر

22 دی 1397   nedakeshavarz   مطالب و مقالات, موفقیت   0 نظر   21 بازدید   |

پاهای خارج از کادر

پاهای خارج از کادر ريچارد زالتمنپاهای خارج از کادر ريچارد زالتمن


ريچارد زالتمن مانند خيلي از عكاسان پيش از خود، به مناطق مختلف جهان سفر مي‌كرد تا از مردم، فرهنگ و زندگيشان عكس بگيرد.
يك روز صبح كه در يكي از روستاهاي دورافتاده كشور بوتان قدم مي‌زد تا عكس‌هايي بگيرد، ناگهان ايده‌اي به نظرش رسيد. او دوربين را در جايي مستقر مي‌كرد و از روستاييان مي‌خواست از آنچه به نظرشان ارجحيت دارد كه به ديگران درباره خودشان نشان دهند، عكس بگيرند.
بعد از اينكه زالتمن عكس‌هاي گرفته شده را ظاهر كرد متوجه شد در بيشتر عكس‌ها، پاهاي مردم حدودا از ناحيه مچ به پايين خارج از كادرند و در عكس نيافتاده‌اند.
زالتمن مي‌گويد: «ابتدا فكر كردم كه روستاييان در تنظيم كادر دقت نكرده‌اند. اما بعدا معلوم شد پابرهنگي نشانه‌اي از فقر است. اگرچه در آن روستا همه پابرهنه بودند اما مردم روستا مي‌خواستند آن را پنهان كنند؛ پيام مهمي براي گرفتن.»

- نکته:
براي شناخت افراد و سازمان‌ها به انتخاب‌هاي آنان توجه دقيق داشته باشيد. سازمان و كاركنان آن به‌عنوان سيستم‌هاي پيچيده از خود رفتاري ناشي از انتخاب‌هايشان بروز مي‌دهند كه نشانه‌هاي دقيقي از ويژگي‌هاي آنان را با خود به همراه دارند. 
اين نشانه‌ها صرفنظر از اينكه هدف تظاهر يا پنهان كاري داشته باشند خصوصياتي از رفتار و فرهنگ سازماني آنها را بيان مي‌كند.
در برخي موارد ممكن است افراد و سازمان به هر دليلي قادر به بيان صحيح و علمي ويژگي‌هاي خود نباشند اما وقتي در موضوعات مختلف براي انتخاب آزاد گذاشته شوند رفتار و انتخاب‌هايي خواهند داشت كه به صورت غيرمستقيم بيانگر خصوصيات آنها خواهند بود. براي شناخت افراد و سازمان ها به انتخاب‌هاي آنان توجه دقيق داشته باشيد و به آنها حق انتخاب دهيد.


0
-1
1
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.