کوکی شکلاتی کرم‌ دار

24 دی 1397   nedakeshavarz   مطالب و مقالات, آشپزی   0 نظر   54 بازدید   |

کوکی شکلاتی کرم‌دار

کوکی شکلاتی کرم‌دارکوکی شکلاتی کرم‌دار


مواد لازم برای کوکی
- آرد سفید: 5/2 پیمانه
- پودر کاکائو: 4/3 پیمانه
- جوش‌شیرین: 1 قاشق چایخوری
- نمک: 4/1 قاشق چایخوری
- فلفل سیاه: 2/1 قاشق چایخوری
- پودر دارچین، وانیل: 2 قاشق چایخوری
- کره (در دمای محیط): 280 گرم
- شکر: 1 پیمانه
- شکر قهوه‌ای: 4/3 پیمانه
- تخم‌مرغ: 2 عدد

مواد لازم برای کارامل نرم
- آب: 4/1 پیمانه
- شربت ذرت: 2/1 پیمانه
- شکر: 2 پیمانه
- خامه پرچرب: 1 و 2/1 پیمانه
- کره (ذوب نشده): 113 گرم
- نمک دریا، وانیل: 1 قاشق چایخوری

مواد لازم برای باترکریم
- پودر شکر: 3 پیمانه
- کره (در دمای محیط): 113 گرم
- شیر: 2 قاشق غذاخوری
- عصاره وانیل: 1 قاشق چایخوری
- نمک: 4/1 قاشق چایخوری
- پودر دارچین: 4/3 قاشق چایخوری

کوکی شکلاتی کرم‌دارکوکی شکلاتی کرم‌دار


طرز تهیه

برای تهیه کوکی‌ها:
ابتدا آرد، پودر کاکائو، جوش‌شیرین، نمک، فلفل و دارچین را با هم مخلوط و الک کنید. کره و هر دو نوع شکر را در کاسه همزن برقی بریزید و به مدت 1-2 دقیقه آن‌ها را با سرعت متوسط به‌هم بزنید تا پوک و کرم‌مانند شود؛ سپس تخم‌مرغ‌ها را یکی‌یکی اضافه کنید و مواد را خوب با هم مخلوط و بعد وانیل را اضافه کنید. در نهایت سرعت همزن را کم کرده و آرد را اضافه کنید و تا ناپدید شدن رگه‌های آرد مخلوط را هم بزنید؛ سپس همزن را خاموش کرده و با دست خمیر را زیرورو کنید. خمیر را در یک سلفون بپیچید و آن را به مدت حداقل 1 ساعت در یخچال بگذارید تا به اندازه کافی سفت و قابل شکل‌گیری شود. فر را با دمای 176 درجه سانیتگراد روشن کنید. روی سینی فر، کاغذروغنی بکشید. یک تکه 5/2 سانتیمتری از خمیر را جدا کنید و آن را به شکل توپ درآورید و سپس آن را در مقداری شکر بغلتانید و بعد آن را در سینی فر گذاشته و با انتهای یک لیوان توپ را فشار دهید تا مسطح شود. با این مقدار 72 کوکی کوچک به‌دست می‌آید. کوکی ها را به مدت 8-9 دقیقه در فر بگذارید تا اطراف آن‌ها سفت شود و مرکز آن‌ها کمی نرم باشد؛ سپس آن‌ها را از فر خارج کرده و اجازه دهید تا کاملا سرد شوند.

برای تهیه کارامل:
آب، شربت ذرت و شکر را در یک شیرجوش بزرگ با هم مخلوط کرده و روی حرارت متوسط قرار دهید و مواد را هم بزنید تا شکر حل شود و مایع به جوش آید؛ سپس هم زدن را متوقف کنید، یک دماسنج آشپزی داخل آن بگذارید و اجازه دهید تا شکر پخته و کهربایی رنگ شود و دمای آن به 165 درجه سانتیگراد برسد. در این هنگام کره، خامه و نمک را در شیرجوش کوچکی روی حرارت متوسط گذاشته و اجازه دهید تا خامه به جوش آید؛ سپس آن را کنار بگذارید. زمانی که کارامل به 165 درجه رسید، مخلوط خامه را با دقت به آن اضافه کنید (ممکن است کمی از مخلوط بیرون بپاشد پس کمی از ظرف فاصله بگیرید) و بگذارید تا مجدد بپزد و به دمای 112 درجه سانتیگراد برسد. ظرف را از روی حرارت برداشته و عصاره وانیل را اضافه کنید و اجازه دهید تا کاملا سرد و غلیظ شود.
برای تهیه باترکریم: همه مواد لازم را در کاسه همزن بریزید و آن‌ها را با هم مخلوط کنید تا کرمی پوک و سبک به‌دست آید. در صورت نیاز می‌توانید مقداری دیگر شیر یا شکر اضافه کنید تا به غلظت دلخواه برسید.

برای آماده‌سازی:
باترکریم را در یک قیف بریزید و آن را دورتادور یکی از کوکی‌ها فشار دهید؛ سپس یک اسکوپ از کارامل را در وسط آن قرار دهید و کوکی دیگری را روی آن بگذارید. تمام کوکی‌ها را به این صورت آماده کنید و بعد آن‌ها را 30 دقیقه در یخچال بگذارید تا باترکریم خودش را بگیرد؛ سپس نیمی از کوکی‌ها را در شکلات آب‌شده فرو کنید و به دلخواه روی آن را تزیین کنید.


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.