دورریختنی‌های ذهنی!

2 بهمن 1397   nedakeshavarz   مطالب و مقالات, موفقیت   1 نظر   151 بازدید   |

دورریختنی‌های ذهنی!

دورریختنی‌های ذهنی!دورریختنی‌های ذهنی!


برای تکاندن و پاکیزه کردن ذهن حتما نباید نوروز باشد؛ بنابراین به سراغ کمد ذهنیت‌ها و عادت‌هایتان بروید، دربش را باز کنید، کمی از آن فاصله بگیرید و از دور به آن‌ها نگاه کنید. شاید بعضی چیزها باید دور انداخته شوند:

- لباس انتظار برای شانس
اگر فکر می‌کنیم که آدم‌های موفق در اثر شانس به موفقیت رسیده‌اند، سخت در اشتباهیم. کافیست زندگی هر کدام از کارآفرینان را بخوانیم. موفقیت از عرق کردن و تلاش کردن و شکست خوردن به‌دست آمده است. شانس، فرصت‌هایی است که یک ذهن آماده و کارکرده روی هوا می‌زند و نه صرفا یک انسان منتظر و خواب‌آلوده. خلاصه آنکه شما باید بروید درب خانه شانس درب بزنید و نه برعکس.

- لباس کمال‌گرایی افراطی
کمال‌گرایی افراطی یعنی من باید در یک موضوع، زمینه یا حوزه، به 100% برسم و اگر نرسم باید آن را کنار بگذارم. لباس جدید می‌تواند این باشد: فقط یک پله بیشتر با گام‌های استوار.

- لباس اهداف حقیر و مبتذل
این عادت فکری باعث می‌شود که هدف‌گذاری‌های کوچک یا مبتذل انجام دهیم؛ مثلا اگر در سبد اهدافمان فقط خانه و مدرک و شهرت است، یک جای کار ایراد دارد. انسان بودنِ انسان به داشتن اهداف فرافردی و فراخانوادگی است. به جایش عادت اهداف فراگیر را جایگزین کنید، بزرگ باشید و جهانی بیندیشید. در جهان امروز که شبکه‌های اجتماعی در دسترس ماست برای آنکه در سطح جهانی عمل کنیم، همه چیز آماده است.

- لباس دروغ
دروغ روح آدمی را متلاشی می‌کند، لابد می‌پرسید چگونه؟ دروغ باعث می‌شود بین گفتار و باور شکاف به‌وجود بیاید. تکرار آن باعث می‌شود که این شکاف به سایر ارکان وجود آدمی نیز سرایت کند؛ اما شکاف بین گفتار و عمل (که می‌شود خیانت و عدم انجام تعهدات) و شکاف بین باور و گفتار (که می‌شود دو رویی) و شکاف بین... سرآغاز متلاشی شدن روح است. لباس صداقت را بر جان خود بپوشانیم.

- لباس تکرار دیگران و تقلید
پوشیدن این لباس باعث می‌شود که هرچه بیشتر شبیه به دیگران شویم، خودمان نباشیم بلکه دیگران را زندگی کنیم. باید جسور بود. لباس تقلید را درید و خودمان برای خودمان تصمیم‌گیری کنیم. خداوند هر کدام از ما را به‌صورت یکتا و تکرارنشدنی خلق کرده است. 

- لباس ترس از شکست
شکست ناشی از زمین خوردن نیست. وقتی شکست می‌خوریم که هیچ‌وقت بلند نشویم. ریسک نکردن بزرگ‌ترین ریسکی است که می‌توانیم انجام دهیم؛ بنابراین چند تجربه جسورانه برای خودمان تعریف کنیم، حتی اگر در آن‌ها موفق نشدیم، موفق شده‌ایم که ترس از شکست را در خودمان بکشیم.

- عینک نقطه‌ضعف
علاوه بر آن شش لباس، در کمد لباستان ممکن است عینک نقطه‌ضعف هم باشد، آن را بیابید و بشکنید و دور بریزید. همه‌ ما نقاط ضعفی داریم؛ اما توجه به نقاط ضعف باعث می‌شود که نقاط قوت خود را نبینیم. از خودتان بپرسید با توجه به نقاط قوتم چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

0
0
0
0 نفر

1 نظر

 1. جملات انرژی بخش برای تفکر مثبت
  کتاب زندگی پر از قصه های مختلف است. بخوانید و بگذرید.
  تا خودتان را نبخشید، شرایط را نبخشید و نپذیرید که هر چه بوده تمام شده نمیتوانید رو به جلو حرکت کنید.
  مراقب باشید که تریبون زندگی تان را دست چه کسی می دهید، هیچ گاه اجازه ندهید کسی که نقش چندانی در زندگی تان ندارد کنترل اوضاع رآ با دست بگیرد.
  نگرانی تنها اتلاف وقت و و انرژی است. هیچ چیز را تغییر نمی دهد فقط توانایی تغییر ولذت را از شماا می گیرد.
  گاهی به گذشته نگاه کنید، چه مسیر طولانی رآ پشت سر گذاشته اید، خدا قوت.
  به ازای هر چیزی که از دست داده اید چیزی به دست آورده اید. زندگی خوب الزاما کامل نیست.
  گاهی یک انتخاب اشتباه ما را به درست ترین جای ممکن می رساند.
  اگر کشتی شما به گل نشسته، فرصت خوبی است تا اضافات را دور بریزید، شاید یه دریا بازگشت.
  و در نهایت در زندگی به چیزی می رسید که انتظارش را دارید، دقیقا همانطور که آرزویش را داشتید.
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.