10 نکته برای سفری سالم

11 اسفند 1397   nedakeshavarz   مطالب و مقالات, گردشگری   0 نظر   130 بازدید   |

10 نکته برای سفری سالم

10 نکته برای سفری سالم10 نکته برای سفری سالم


اگر در طول سفر شاداب و سرحال نباشید و کسالتی حتی در حد سردرد داشته باشید نه تنها سفر برایتان لذت بخش و تفریح محسوب نمی شود بلکه تبدیل به عذابی می شود که ترجیح می دهید هرچه زودتر به پایان برسد. با رعایت 10 نکته ای که به شما یادآور میشویم سفری سالم تر را تجربه کنید. 

1- تحقیق کنید
آیا در حین سفر غذایی سرو می‌شود؟ آیا تصمیم دارید در فرودگاه غذا بخورید؟ گزینه‌های تهیه غذا در نزدیک محل اقامتتان کجاست؟ این اطلاعات لازم را با تحقیق در مورد شهر مقصد بیابید.
2- آب بنوشید
با نوشیدن آب در طول سفر بدن را هیدراته نگه دارید. در صورتی که قصد مسافرت با هواپیما را دارید، نوشیدن آب کافی قبل از پرواز مانع از خشک شدن حفره‌های سینوسی می‌شود. همچنین خوردن میوه‌های تازه موجب هیدراته ماندن بدن می‌شود.
3- میان‌وعده به همراه داشته باشید
سیب، پرتقال و موز از جمله فست‌فودهای طبیعی هستند. مقداری از این میوه‌ها را با خود به‌عنوان میان‌وعده به همراه داشته باشید.
4- فعال بمانید
در طول سفر در یک‌جا ثابت ننشینید و کمی قدم بزنید. اگر زودتر از پرواز به فرودگاه رسیدید، کمی در محوطه فرودگاه قدم بزنید.
5- از خوردن نمک و شکر خودداری کنید
به آجیل‌های نمکی و مواد غذایی فرآوری‌شده در حین سفر اعتماد نکنید. نمک زیاد موجب دهیدراته شدن بدن شما در طول سفر می‌شود. همچنین از مصرف زیاد شکر و کافئین برای داشتن سفری سالم خودداری کنید.
6- غذای خوب سفارش دهید
بیشتر از سبزیجات و غذاهای با فیبر بالا و بدون کلسترول استفاده کنید. روز خود را با صبحانه‌های گیاهی شروع کنید و نیز از غلات و غذاهای با فیبر بالا استفاده کنید تا شما را در طول روز سیر نگه دارد و انرژی کافی را برایتان فراهم کند.
7- خوب استراحت کنید
استراحت کافی در شب برای سفرهای طولانی امری ضروری است؛ چراکه به سیستم ایمنی بدن به ماندن در شرایط خوب کمک می‌کند.
8- بهداشت را رعایت کنید
یک ماده شوینده یا ضدباکتری برای مواقعی که سرویس بهداشتی در دسترس‌تان نیست، به همراه داشته باشید تا بتوانید با آن دست‌هایتان را قبل از غذا خوردن بشویید.
9- پوست‌تان را مرطوب نگه دارید
کرم‌های مرطوب‌کننده یا آبرسان پوست به شما در مقابله با خشک شدن پوست‌تان در طول سفر کمک می‌کند.
10- این موارد را در کیف کمک‌های اولیه خود قرار دهید 
نسخه داروهای خاصی که در منزل مصرف می‌کنید، داروهای بدون نسخه برای بیماری‌های جزئی مانند سوزش سر دل، سردرد، اسهال خفیف و بیماری‌های مسافرتی، کرم ضدآفتاب و پماد آفتاب‌سوختگی، پمادهای دفع‌کننده حشرات، الکل ضدعفونی‌کننده حاوی 60% اتانول، باند، نوار، دماسنج، موچین


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.