7 ترفند هوشمندانه سلامت

15 اسفند 1397   nedakeshavarz   مطالب و مقالات, پزشکی   0 نظر   131 بازدید   |

7 ترفند هوشمندانه سلامت


با اضافه کردن این عادات سالم به برنامه روزانه‌تان می‌توانید از داشتن انرژی بیشتر، وزن و حال بهتری لذت ببرید.

7 ترفند هوشمندانه سلامت7 ترفند هوشمندانه سلامت


1.خوردن وعده‌های غذایی، هر روز در یک زمان مشخص

مشکلات زندگی یا یا مسائل مالی بزرگترین عوامل استرس‌زا تلقی نمی‌شوند، بلکه عدم وجود یک برنامه روزانه مشخص بیشترین استرس را برای افراد به دنبال دارد. خوردن وعده نهار آن هم تنها یک ساعت دیرتر از معمول، به سادگی می‌تواند باعث افزایش سطح کورتیزول (هورمون استرس‌زا) شود و در حالت ایده‌آل بدن شما تداخل ایجاد کند. پس سعی کنید برنامه غذا، خواب و ورزش‌تان را در تمام 365 روز سال در یک زمان یکسان و مشخص انجام دهید.

7 ترفند هوشمندانه سلامت7 ترفند هوشمندانه سلامت


2. مطالعه، ضد استرس

یک مطالعه خوب می‌تواند سطح هورمون استرس‌زا یا همان کورتیزول را پایین بیاورد. در یک تحقیق انجام شده در بریتانیا، افراد شرکت‌کننده در این تحقیق در یک فعالیت اضطراب‌آور شرکت داده شدند. سپس از آنها خواسته شد که برای چند دقیقه مطالعه کنند، به موسیقی گوش دهند و یا بازی ویدئویی انجام دهند. سطح استرس در افرادی که مطالعه را انتخاب کرده بودند، 67 درصد بیشتر از سایرین کاهش یافته بود.

7 ترفند هوشمندانه سلامت7 ترفند هوشمندانه سلامت


3. 5 دقیقه زمان برای چای کیسه‌ایی

محققان دریافته‌اند که مصرف چای با کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی، سرطان‌های مهم، دیابت نوع 2، و بیماری پارکینسون ارتباط دارد. چنانچه از آن دسته افراد هستید که بیشتر از چای کیسه‌ای استفاده می‌کنید، بخاطر داشته باشید که برای آزاد شدن بیشترین میزان آنتی‌اکسیدان موجود در چای باید کیسه آن را به مدت 5 دقیقه داخل آب جوش فنجان بگذارید.

7 ترفند هوشمندانه سلامت7 ترفند هوشمندانه سلامت


4. نشست و برخاست به میزان لازم!

هنگامیکه به مدت طولانی و بدون تحرک یک‌جا می‌نشینید، میزان تری‌گلیسرید بدن افزایش می‌یابد، سطح کلسترول مفید بدن کاهش می‌یابد و بدنتان دچار التهاب شده که این باعث ایجاد یک حالت مناسب برای ابتلا به حمله قلبی می‌شود. پس چنانچه به دلیل شرایط کاری مجبورید بیشترین ساعات روز را پشت میز بنشینید، بهتر است هر دو ساعت یکبار از جای خود بلند شوید و کمی تحرک داشته باشید.

7 ترفند هوشمندانه سلامت7 ترفند هوشمندانه سلامت


5. خوردن غذای خانگی

تحقیقات نشان داده است افرادی که 5 بار در هفته از غذاهای خانگی مصرف می‌کنند 50 درصد بیشتر از کسانی که بیرون از منزل غذا می‌خورند، شانس زنده ماندن تا 10 سال آتی را دارا هستند. فواید این کار تنها بدلیل خوردن غذای سالمتر نیست، بلکه روند خرید مایحتاج آشپزخانه، دنبال کردن دستور پخت غذاها و آماده‌سازی غذا به مغز در پیشرفت ارتباط بهتر با سایر اعضاء بدن کمک می‌کند.

7 ترفند هوشمندانه سلامت7 ترفند هوشمندانه سلامت


6. دور ماندن از سرفه و عطسه سایرین

بیشتر میکروب‌ها از طریق تراوش پخش می‌شوند. صحبت کردن و عطسه زدن تراوش‌هایی را ایجاد می‌کند که می‌توانند تا شعاع 180 سانتی پرتاب شوند. در طول فصل شیوع سرماخوردگی و آنفلوآنزا، سعی کنید از افرادی که مریض هستند به اندازه 90 سانتی متر فاصله بگیرید.

7 ترفند هوشمندانه سلامت7 ترفند هوشمندانه سلامت


7. مصرف روزانه سیب، مفید برای سرخرگ‌ها

بر طبق تحقیقات انجام شده بر روی گروهی از افراد میانسال، محققان دریافتند که افرادی که خوردن روزانه یک سیب در برنامه غذایی‌شان را آغاز کرده‌اند سطح ال‌دی‌ال اکسید شده کلسترول خونشان، که به طرز خطرناکی می‌تواند باعث بسته شدن یا سفت شدن سرخرگ شود، به میزان 40 درصد کاهش یافته است. مصرف روزانه یک سیب می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش سلامت قلب داشته باشد.


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.