شهرهای ناپدید شده

در سراسر جهان شهرهایی با معماری زیبایی وجود داشته اند که به دلایل متفاوت و در معرض حوادث طبیعی و غیر طبیعی نظیر جنگ، زلزله، سیل و... یا به کلی از بین رفته و یا در حال نابودی می باشند. در این بخش تعدادی از بزرگترین و زیباترین شهرهای ناپدید شده را مشاهده خواهید کرد.

تیسفون عراقتیسفون عراق


تیسفون، عراق
تیسفون پایتخت امپراتوری پارتیان باستانی بوده است و در نزدیکی رودخانه دجله واقع شده و از بغداد امروزی چندان دور نیست. یک سالن گنبدی عظیم دارد و هنوز بزرگ ترین طاق ساخت آجری دنیا در آنجا است.
اتاق تاج و تخت پشت آن 30 متر ارتفاع و 48 متر طول داشت که واقعاً برای یک پادشاه مناسب بود که اکنون اثری از آن باقی نمانده است.

ویجایا ناگارا، هندویجایا ناگارا، هند


ویجایا ناگارا، هند
احتمالاً تا به حال این اسم را نشنیده اید اما در سال 1500 بعد از میلاد مسیح، جمعیتش دو برابر جمعیت پاریس بود و مرکز بزرگ ترین امپراطوری در جنوب هند بود.
این شهر که در اطراف مجموعه ای از مکان های مقدس از جمله معبد باشکوه ویروپاکشا (که هنوز پابرجاست) ساخته شده بود، امروز مناطق معبدی و مقبره هایش به طور یکسان توسط هندو ها و غیرهندو ها مورد احترام هستند.

تخت جمشید (پرسپولیس) ایرانتخت جمشید (پرسپولیس) ایران


تخت جمشید (پرسپولیس) ایران
شهر باشکوهی که توسط داریوش اول در 518 قبل مسیح بنا شد و یک قرن طول کشید تا ساخته شد.
این شهر دروازه های عظیمی دارد و این حس را القا می کند که: یک تراس عظیم روبروی شما قرار دارد و در هر قسمت از این مجموعه حکاکی های پیچیده ای از برده ها، پادشاهان، مقامات و نمایندگان از سراسر امپراتوری فارسی قرار دارد.

انگکور، کامبوجانگکور، کامبوجانگکور، کامبوج 
یکی از بزرگ ترین دیدنی های جهان، مجموعه آنگور است که شامل پایتخت های مختلف امپراتوری خمر است که از قرن نهم تا پانزدهم میلادی رونق داشت .
این شهر بیش از 400 کیلومتر مربع امتداد دارد و بنا های برجسته و بی نظیرش آنگکور وات، یک معبد هندو با برج های مخروطی ، مجسمه های تزئین شده از چهره های انسانی و نقش برجسته های حک شده از افسانه های هندو می باشد.

منبع: نمناک

آموزش پیانو در آموزشگاه موسیقی همراز

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.