زبان خوراكی ها - اسم من سيب زمينى است

خواص سیب زمینیخواص سیب زمینی


من از آمريكاى جنوبى آمده ام. مسكن دردهاى معدى هستم. مقوى قلب بوده، لثه ها را محكم كرده و از خونريزى آن جلوگيرى مى كنم.

تنورى آن ويتامين بيشترى دارد. از سرخ كردن من بپرهيزيد و اگر زخم معده داريد از نوع اسلامبولى من استفاده كنيد.

به من در فارسى سيب زمينى مى گويند و چون در زمان ناصرالدين شاه، ميرزا ملكم خان مرا به ايران آورد، مدتى به آلوملكم معروف بودم. اعراب به من بطاطا، بطاطس و بطاطه مى گويند و عده اى از آنها هم مرا تفاح الارض مى خوانند.

زادگاه اوليه من آمريكاى جنوبى است و براى اولين بار ملاحان 
اسپانيايى مرا در كشور پرو پيدا كرده و در سال 1550 يعنى چهارصد و بيست سال قبل به اروپا آوردند، و از آن تاريخ كشت من در جهان شروع شد و اكنون در بيشتر كشورها به عمل مى آيم.

قسمت قابل استفاده من در تغذيه و درمان، غده زيرزمينى است كه به نام سيب مشهور شده است. گل و برگ من به علت داشتن سم سولانين چندان مصرفى ندارد.

سم سولانين من با سم ساير خانواده ما فرق دارد. اين سم قى آور بوده. مردمك ديده را باز مى كند. توليد سرگيجه، قولنج و اسهال مى نمايد. رنگ چهره را برافروخته و ايجاد تشنج مى كند، و درمان آن 
پس از شستشوى معده، خوردن شير و تخم مرغ است. اين سم در تمام قسمت هاى بوته من وجود دارد و تنها در غده زيرزمينى من مقدار آن كم است، ولى پس از جوانه زدن زياد مى شود و علامت آن سوزاندن بيخ گلو است.

گرچه خوردن من در اين حالت براى تسكين دردهاى عصبى و معدى و خارش اگزما مفيد است، ولى بايد از خوردن آن اجتناب كرد.

من ملين هستم و به علت داشتن بيست ميلى گرم ويتامين ث درصد گرم، ضد رقيق شدن و فساد خون بوده، لثه ها را محكم و از خونريزى جلوگيرى مى كنم.

اگر مرا پوست كنده در آب جوش بيندازيد، و بپزيد فقط چهل درصد از ويتامين ث خود را از دست داده و شصت درصد را حفظ مى كنم، ولى اگر مرا در آب سرد انداخته و بعد بجوشانيد پنجاه درصد از ويتامين ث من از بين مى رود، و اگر پوست كنده بپزيد 65 درصد از ويتامين من نابود مى شود. تنورى و كباب شده من ويتامين بيشترى دارد.

علاوه بر ويتامين ث من داراى ويتامينهاى ب و املاح پتاسيم و فسفر آهن - منيزى و آهك هستم. به علت داشتن پنج گرم املاح پتاسيم در يك كيلوگرم، مقوى قلب بوده و با داشتن مواد نشاسته اى، براى مبتلايان به مرض قند زيان ندارم و اين دسته از بيماران مى توانند بجاى نان تنورى مرا ميل نمايند ولى اگر مرا در آب انداخته بپزند، مقدارى از املاح من در آب حل شده و براى مبتلايان مفيد 
نيست، مگر آنكه آب جوشانده مرا همراه با من نوش نمايند.

به بيماران قلبى توصيه كنيد كه براى جبران كمبود پتاسيم، يك رژيم غذايى با من بگيرند و براى اين كار، ابتدا چند روز شير زياد ميل نمايند و بعد سه روز متوالى هر روز يك كيلو تنورى يا پخته ى مرا بدون نمك زدن بتدريج در شش نوبت ميل نمايند و بجز من غذاى ديگرى نخورند. در روز سوم مقدار ادرار خيلى زياد مى شود و بايستى رژيم را قطع كنند.

مقدار نشاسته در انواع من فرق مى كند. در انواع درشت من كه به سيب زمينى آردى معروف است، زيادتر و در نوع اسلامبولى و فشندى كمتر است. من داراى دو تا سه درصد مواد ازته و نيم درصد چربى هستم.

بدترين غذايى كه در ايران با من درست مى كنند، سرخ كرده من است كه غالبا آنرا برشته مى نمايند، اگر مى خواهيد مرا همراه با روغن بخوريد، آب پز آنرا گرم گرم پوست كنده با كره مخلوط و نرم نماييد و اگر مى خواهيد با روغن بپزيد بهتر آن است كه روغن مايع گياهى را جوشانده و خلال هاى مرا در آن بريزيد و بهم بزنيد و پس از آنكه كف آن تمام شد و من بخوبى پخته شد، آنها را با كفگير گرفته در آبكشى كه روى ديگ روغن قرار گرفته بريزيد و بگذاريد روغن اضافى آن خارج مى شود، براى تهيه چيپس معمولا خلال مرا در آب انداخته و نشاسته آنرا مى گيرند و بعد بطريق فوق در روغن مى پزند و بعد نمك زده و بسته بندى مى كنند. از خوردن آن موقعى كه زياد مانده است خوددارى كنيد و اطفال را از خوردن آن منع نماييد.

اگر آب پز مرا گرم گرم پوست كنده و له كنيد و روى مواضع دردناك و متورم بگذاريد، درد آنها را تسكين خواهد داد.

من به علت داشتن املاح فسفر شهوت را زياد مى كنم و قواى عقلانى را تقويت مى نمايم.

يكى ديگر از خواص من زياد شدن ادرار است. كليه و مثانه را به اين وسيله زهكشى مى كنم.

مهمترين خاصيت درمانى من كه شايان توجه و تحسين است، معالجه زخم معده مى باشد. من زخم هاى معدى را التيام و فضولات خارجى معدى را كه غالبا سبب زخم هستند همراه خود دفع مى نمايم؛ حتى اگر اين فضولات تكه هايى فلزى را از قبيل ميخ -
سنجاق و ذرات لعابى باشد. براى معالجه زخم معده، آب نوع اسلامبولى مرا خام گرفته و ميل نماييد.

براى جبران كمبود ويتامين ث رنده كرده خام مرا همراه با سالاد ميل كنيد و در موقع تهيه سالاد اوليويه، خام مرا رنده كرده اضافه نماييد. پخته و آب پز مرا زياد نگاه نداريد. زيرا يك نوع قارچ سمى مى تواند روى آن رشد نمايد.

در صنعت با من الكل و عسل مصنوعى و نشاسته درست مى كنند. اگر هنگام شب مرا با روغن گردو به سالاد اضافه كنيد براى از بين بردن كرمهاى معدى و روده اى مفيد مى باشم.

ضماد خام من مرهمى گرانبها و عالى است. اگر آنرا روى يك پارچه تميز گذاشته، روى پلك چشم هاى ورم كرده بگذاريد ورم آنرا فرو مى نشانم. ترك دست و پا را كه در اثر سرمازدگى پيدا 
مى شوم، معالجه مى كنم و درد و سوزش و سوختگى را برطرف مى سازم.

رنده كرده خام من مخلوط با روغن زيتون بثورات چركى جلدى را درمان مى كند. اگر خام مرا در شير رنده كنيد، بهترين شير زيبايى جهت نرم و لطيف كردن پوست هاى دست و صورت شما مى باشم و به اين شير بهتر است كمى گلاب اضافه نماييد.

اگر آبگوشت يا آش شما در اثر غفلت كمى شور شد مى توانيد تكه هاى مرا در آن بريزيد تا نمك اضافى را به خود جذب نمايم.

اگر در سماور و كترى شما املاح آهكى رسوب كرده و قشر سختى به وجود آورده است، مى توانيد پوست مرا در آن ريخته بجوشانيد تا آنها را كنده و تميز نمايم.

اگر غذاى شما در اثر مسامحه سوخت و ديگ شما ته گرفت، مى توانيد چند دانه از نوع آردى مرا در آن انداخته، در كمى آب بپزيد و بعد آنرا به ته ديگ ماليده و ذرات سوخته را به كمك آن پاك نماييد.

من در شهرهاى صنعتى اروپا و آمريكا يك وعده غذاى كارگران را تامين مى كنم و آلمان ها پيشرفت خود را در علم و صنعت از نيروى من مى دانند. در ايران مرا در آبگوشت، طاس كباب و اسلامبولى و خورش قيمه و اكثر خوراكى هاى فرنگى اضافه مى نمايند، تنورى و آب پز مرا همراه با گلپر زياد مى خورند اگر مى خواهيد فرزندان شما در درس پيشرفت نمايند، مرا به خوراك آنها اضافه كنيد و پوره مرا به اطفال شيرخوار كه مى خواهند غذا خور شوند بدهيد، براى باز شدن آبسه ى دندان، تنورى يا پخته مرا گرم گرم له كرده كنار آن بگذاريد.

نام كتاب: زبان خوراكي ها
نويسنده: دكتر عباد الدين جزايری
جلد اول
0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. سلام، چقدر پر فایده ومفید است سیب زمینی برای سلامتی جسم وجان کامل مطالعه کردم ودقیقا مطالب رو مورد استفاده قرار خواهم داد سپاس بیکران از قرار دادن چنین مطالبی سلامت وپاینده باشید زهرا خانم عزیزی
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.