خواص انجیرخواص انجیر


به اين همه ادعا كه دارم خرده نگيريد، همه اش بى چون و چراست. از انواع ويتامين سرشارم. مزاج را لينت مى دهم. درمان صد در صد دمل هاى چركينم. شيرابه مرا به ريشه دندان بماليد تا از درد آن آسوده شويد. همين شرابه من، گوشت را قابل پخت مى كند و هزار خاصيت ديگر كه در من نهفته است. 

نام من انجير است، انجيل هم مى گويند. بزرگترين افتخار من اين است كه خداوند در قرآن مجيد به جان من قسم خورده است. تنها يك ميوه خوشمزه و لذيذ نيستم، بلكه غذاى نرم و لطيف و دارويى سودمند و بى ضرر مى باشم.

قدرت غذايى من بيش از ساير ميوه ها و خواص دوايى من بيش از تصور است. من از قديم در جنگلهاى آفريقا، آسيا و آمريكا به عمل مى آمدم. زادگاه مخصوصى ندارم و در جنگل هاى شمال و جنوب ايران هم وجود داشته ام.

من انواع و اقسام ريز و درشت، بى دانه، زرد و قرمز و صورتى و بنفش دارم. يك نوع ريز من در تهران به نام انجير شيرازى است. در گذشته انواع سفيد مرا غذا و نوع بنفش مرا دوا مى دانستند ولى من اين تقسيم را قبول ندارم، بلكه مدعى هستم كه در هر رنگ و شكل بستانى، كوهى و بيابانى، خوراك اشخاص سالم و درمان افراد بيمار مى باشم.

من انواع زودرس و ديررس دارم. در جاهاى سردسير ديرتر و اگر خيلى سرد باشد، اصلا نمى رسم و ميوه ام در آنجا تا رسيدن زمستان كال مى ماند و مردم اين ميوه هاى نارس را ديوانجير نام گذاشته اند، خوردن ديو انجير به علت داشتن شيرابه فراوان نامرغوب و خطرناك است. من به مقدار فراوان داراى ويتامين هاى آ - ب - ث و مواد معدنى مثل آهن - برم - منگنز - آهك و گوگرد مى باشم و كمى هم آرسنيك دارم و نيز داراى مواد چربى - سفيده اى و از همه بيشتر مواد قندى در من است.

اگر ميوه مرا پس از چيدن در روى سبد يا پارچه سوراخ دار در برابر تابش آفتاب قرار دهند، قند من زيادتر شده، ميزان آن به سى تا چهل درصد مى رسد. من در تابستان داخل تره بار در دكان ميوه فروشى و در زمستان در رديف خشكبار در دكان آجيل فروشى ها عرضه مى شوم و در تمام اعضاى مختلف درخت من، يك شيرابه سفيد رنگ جريان دارد كه مشخصات آنرا خواهم گفت.

من يك ميوه سهل الهضم هستم، اگر مرا قبل از غذا بخوريد، مجارى دستگاه گوارش را باز و اشتها را تحريك و محيط را براى هضم و دفع غذا آماده ميسازم و سبب تخليه كامل شكم خواهم شد. در داروخانه ها شربت من با روغن بادام شيرين كه جهت لينت به اطفال مى دهند رقيب شده است.

خواص انجیرخواص انجیر


مربا و كمپوت من بهترين غذا براى مبتلايان به يبوست است. از جوشاندن ميوه من، در شير شربتى بدست مى آيد كه نرم كننده سينه و معده بوده، مزمزه آن لثه ها را محكم و غرغره اش سينه و گلو را نرم و دردهاى كهنه آنها را شفا مى بخشد.

كسانى كه از لاغرى رنج مى برند و مى خواهند كمى چاق شوند، غذايى بهتر از من پيدا نخواهند كرد. مخصوصا اگر چهل روز ناشتا مرا با كمى انيسون تناول نمايند. با اينكه قند فراوان دارم، معذلك كسى را بيش از حد مناسب چاق نمى كنم و ميوه تازه من خنك محسوب مى شود. حرارت و تشنگى را تسكين مى دهم، عرق را زياد مى كنم و سموم و چربى را با عرق بيرون مى آورم و همين امر در گذشته اين شبهه را ايجاد كرده بود كه من شپش را در بدن زياد مى كنم، در صورتى كه زياد شدن اين جانور گناه من نبود، بلكه خروج چربى و سموم چرك بدن را زياد مى كرد، و محيط مناسبى براى رشد شپش بود.

من كبد را تقويت مى كنم، ورم طحال را فرو مى نشانم، خوردن من با گردو مقاومت بدن را در برابر سموم بالا مى برد. خوردن من با پسته و بادام جهت تقويت نيروى حافظه و قدرت تعقل و تفكر سودبخش است، اگر ميوه خشك مرا بو داده و بكوبيد گردى بدست مى آيد كه به نام قهوه انجير معروف است و براى سياه سرفه - ذات الريه و سينه دردهاى 
كهنه مفيد مى باشد و خشونت قصبة الريه را از بين مى برد.

وجود گوگرد در من باعث زياد شدن مو شده، از ريزش آن جلوگيرى مى نمايد. با من شربت، ژله و مارمالاد درست كنيد و در زمستان براى گرم شدن و جلوگيرى از سرماخوردگى ميل نماييد. ضماد من با زاج جهت زخمهاى آبكى و با بوره جهت بثورات جلدى و گنده تاول زياد تجويز مى شود.

خواص بهى بخش من منحصر به ميوه من نيست، جوشانده شاخه هاى من مبتلايان به استسقاء و پوست تازه آن، براى مبتلايان به اسهال خونى و شكم روش تجويز شده است. شيرابه اى كه در تمام اعضاى درخت من و ديوانجير وجود دارد، مسهل قوى و خطرناك است. من بوى بد دهان را از بين ميبرم و سوخته ميوه من با روغن خضابى است كه موهاى سفيد را مشكى مى نمايد.

اگر ميوه ما سوزانده با كمى گليسرين مخلوط كنيد، و دندان هاى خود را با آن بشوييد، آنها را سفيد و محكم مى نمايد. ضماد گرم ميوه من با آرد جو مسكن درد عضلات است. دمل ها و كورك ها را باز مى كند. ضماد ميوه من با روغن زيتون يا موم جهت معالجه تركيدن پوست كه در اثر سرما ايجاد شده است مفيد مى باشد. ميوه من مخلوط با خرما، كشمش و عناب به چهار ميوه سينه نرم كن معروف است.

دانه هاى ميوه من معده و روده ها 
را جارو مى كند و فضولات را با خود دفع مى كند. شيرابه من شير را منعقد مى كند و آن را تبديل به نوعى پنير مى نمايد كه فوق العاده زود هضم است. اين شيرابه بلغم و ليزابه هاى معده و روده ها را نيز منعقد كرده و به دفع آنها كمك مى كند.

ماليدن آن ميخچه - زگيل و خال گوشتى و آثار جلدى را از بين مى برد. سابقا سرمه آن جهت جلوگيرى از آبريزش چشم زياد تجويز مى شد. اگر كمى از اين شيرابه را به پنبه زده و در بن دندان يا حفره دندان كرم خورده بگذاريد، درد آن فورا ساكت مى شود.

اگر دندان پزشكان از اين شيرابه جهت كشتن عصب دندان استفاده كنند نتيجه اى بهتر و زودتر خواهند گرفت. اين شيرابه داراى آنزيمى است شبيه لوزالمعده كه به هضم غذا و گوشت كمك فراوان مى كند. اگر گوشت سخت و ناپز داريد، مختصرى از اين شيرابه به آن بزنيد و يا يك ميوه كال مرا در ديگ غذا بيندازيد، بزودى پخته خواهد شد.

اگر يكدانه ميوه كال مرا در ديگ حليم بيندازيد، گوشت و گندم آن نرم و حل شده و بخوبى مهرا مى گردند. حبوبات ناپز هم به اين وسيله نرم و زود پز خواهند شد. حال كه خواص مختلف شيرابه مرا دانستيد، بد نيست بدانيد در خواص آن نوشته اند، جامدات را آب مى كند و مايعات را منجمد مى سازد.

نام كتاب: زبان خوراكي ها
نويسنده: دكتر عباد الدين جزايری
جلد اول

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.