فکرتان را عوض کنید تا زندگیتان تغییر کندفکرتان را عوض کنید تا زندگیتان تغییر کند


مقدمه
رابرت کولیر: چیزی در این کره خاکی وجود ندارد که نتوانید آن را به دست آورید. کافی است در ذهن خود این حقیقت را بپذ یرید که می توانید به آن دست یابید.

حقیقت درباره شما
شما انسان کاملاً خوبی هستید. شما شایسته یک زندگی عالی هستید، سبک زندگی پر از موفقیت، خوشبختی، لذت و هیجان. شما حق دارید که روابطی خوشایند داشته باشید، از سلامتی عالی بهره مند باشید، کار ارزشمندی بکنید و به استقلال مالی برسید. اینها حق مادرزادی شما هستند. اینها مقصود و منظور زندگی شما هستند.

شما برای موفقیت مهندسی و طراحی شده اید تا از سطح بالای عزت نفس، احترام به خود و غرور و سربلندی مشخصی برخوردار باشید. شما فوق العاده هستید. هرگز کسی مانند شما در تمام تاریخ بشری وجود نداشته است. شما از استعدادهای دست نخورده و توانمندیهای بالقوه عالی برخوردارید که اگر به درستی از آنها استفاده کنید، می توانید به آنچه در زندگی می خواهید دست پیدا کنید. شما در بهترین مقطع تاریخ زندگی بشری به سر می برید پیرامون شما پر از فرصتهای سرشاری است که می توانید با استفاده از آنها به رویاهایتان تحقق بخشید. تنها محدودیتی که برای شما وجود دارد آن محدودیتی است که خود شما در ذهنتان می کارید. آینده شما نامحدود است.

اصل بزرگ
شاید مهمترین اصل ذهنی و معنوی که تاکنون کشف شده این است که به هرچه در اغلب اوقات فکر کنید، به آن دست پیدا می کنید. دنیای بیرون منعکس کننده دنیای درون شماست. آنچه در بیرون شما می گذرد، بازتاب حوادث و شرایطی است که در درون شما وجود دارد و می توانید با نگاه کردن به دنیای بیرون اشخاص بگویید که درون آنها چه می گذرد.

افکار تعیین کننده هستند
ذهن شما بسیار قدرتمند است. اندیشه های شما تمام اتفاقاتی را که برایتان رخ می دهند، کنترل می کنند. می توانند سرعت ضربان قلب شما را افزایش یا کاهش بدهند، می توانند دستگاه گوارش شما را بهتر یا بدتر کنند، می توانند ترکیبات شیمیایی خون شما را تغییر بدهند، می توانند به شما کمک کنند که خواب آرامی داشته باشید و یا شب را بیداری بکشید.
اندیشه های شما می توانند از شما انسانی شاد یا غمگین بسازند و گاه این در یک لحظه اتفاق می افتد. می توانند شما را هشیار و گوش به زنگ کنند، می توانند حواستان را پرت و از شما یک افسرده بسازند. می توانند شما را به شهرت و محبوبیت یا به گمنامی برسانند. افکار شما می توانند از شما شخصی قدرتمند یا بی قدرت بسازند، می توانند شما را در ردیف پیروزمندان، قهرمانان یا بزدلها قرار بدهند.
در زندگی مادی، افکار می توانند از شما یک موفق یا یک شکست خورده بسازند. افکار و اندیشه های شما تمام زندگی تان را شکل می دهند و در این میان خبر خوش این است که تنها شما می توانید افکارتان را کنترل کنید.

اندیشه ها، احساسات و امیال
شما مجموعه ای پیچیده از اندیشه، احساس، نگرش، امیال، تصاویر ذهنی، هراسها، امیدها، تردیدها، نقطه نظرها و آرزوها هستید که هر کدام از اینها مرتب تغییر می کند.
هریک از جنبه های شخصیت بر یکدیگر اثر می گذارند که معمولاً این تأثیرگذاری غیرقابل پیش بینی است. تمام زندگی شما نتیجه ارتباط متقابل این عوامل می باشد. اندیشه، تصاویر ذهنی تولید می کند و همراه با آنها احساسات و عواطفی را سبب می گردد. این تصاویر و احساسات نگرشها و اقدامات مختلف را در شما سبب می گردند.
اقدامات شما عواقب و نتایجی به همراه دارند که اتفاقاتی را که برایتان رخ می دهند، مشخص می سازند. اگر به موفقیت و اعتماد و اطمینان فکر کنید، به احساسی از صلاحیت و توانمندی می رسید و عملکرد و نتیجه کارتان بهتر می شود.
اگر به اشتباه کردن و خجالت کشیدن فکر کنید، نتیجه کارتان ضعیف خواهد شد. تصاویر ذهنی ناشی از تصورات شما و یا تصاویر ناشی از نفوذهای بیرونی تولید نقطه نظر، احساسات ونگرشهایی مرتبط با آنها می کند. فکر کردن به یک شخص یا یک موقعیت می تواند سبب شود که بلافاصله شاد و یا غمگین، به وجد آمده یا عصبانی، دوست داشتنی یا تنها شوید.

نگرشها، اعمال و احساسات
نگرشهای شما مثبت یا منفی، سازنده یا مخرب، تصاویر ذهنی، احساسات و اقداماتی را سبب می شوند که روی زندگی و روابطتان تأثیر می گذارند. نگرشهای شما هم به سهم خود مبتنی بر تجربیات قبلی و باورهای شما درباره شکل و شمایل امور هستند.
اعمال شما، احساسات و نگرشهایی مرتبط را سبب می گردد. با رعایت قانون برگشت پذیری، احساس شما منطبق با اقدام شما می شود. با رفتاری که گویی حاکی از رضایت، خوشبختی، مثبت بودن و اعتماد و اطمینان است، به زودی در درون خود به چنین احساساتی دست پیدا می کنید.
جنبه های بیرونی زندگی شما خنثی هستند. تنها معنی ای که برای آن در نظر می گیرید نگرشها، نقطه نظرها، احساسات و واکنشهای شما را به آنها مشخص می سازد. اگر طرز فکرتان را درباره هر بخشی از زندگی خود تغییر بدهید، احساس و رفتارتان را در آن زمینه تغییر می دهید و از آنجایی که تنها شما می توانید درباره فکر کردنتان تصمیم بگیرید، از این توانمندی برخوردارید که کنترل کامل زندگی خود را به دست بگیرید. 

منبع: کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگیتان تغییر کند
نویسنده: برایان تریسی
مترجم: مهدی قراچه داغی

0
0
0
0 نفر

2 نظر

  1. به شدت موافقم.سپاسگذارم از مطالب خوبی که درسایت قرار میدین. smiley17
  2. نقل قول: Mahdokht
    به شدت موافقم.سپاسگذارم از مطالب خوبی که درسایت قرار میدین. smiley17

    خواهش میکنم دوست عزیز ممنون از نگاهت
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.