اسم من انگور است!

خواص انگورخواص انگور


من مجموعه اى از عناصر مفيد و سودمندم. ضد سرطانم و ترشى خون را كم مى كنم ميوه اى هستم كه وقتى خشك شوم، ارزش غذاييم بالا مى رود. از نظر تركيبات غذايى، شباهت زيادى به شير مادر دارم. با سوء هاضمه مبارزه مى كنم، رماتيسم را از بين مى برم و خلاصه خواصى دارم كه كمتر كسى از آنها باخبر است.

اسم من انگور است و اعراب مرا عنب مى نامند. خشك كرده من مويز و كشمش خوانده مى شود. به درخت من مو، تاک، رز، رزان، رزگون، رزجون، تنگ و كرمة البيضا مى گويند. زادگاه اوليه من ايران است، ولى امروز در اكثر نقاط دنيا كاشته شده و به انواع و اقسام گوناگون در آمده ام. نوع پيشرس من، ياقوتى است كه در دنيا كمتر نظير دارد و براى خوردن آن بايستى قبلا آنرا دانه دانه كنيد و پس از شستن ميل نماييد.

قسمت مورد استفاده من ميوه، برگ و شيرگياهى من است. پروردگار توانا در قرآن مجيد و ساير كتب آسمانى از من تعريف كرده است و ارامنه ايران جشنى بنام من بر پا مى نمايند. سابقه اين جشن در ايران هفتصد سال قبل از ظهور حضرت مسيح است. من بقدرى انواع و اقسام دارم كه تاكنون هيچ آمارگرى نتوانسته است رقم قطعى آنرا پيدا كند.

خواص انگورخواص انگور


من به رنگهاى سفيد، سبز، صورتى، سياه و بنفش ظاهر مى شوم و دانه هاى من ريز، درشت، متوسط، گرد، بيضى، دراز و با هسته و بى هسته مى باشد . يك نوع من معطر بوده، انگور گلاب خوانده مى شود و در الجزاير زياد است و در بازار اروپا به قيمت گزاف خريدار دارد.
 
من داراى مقدار زيادى پتاس و فلزات ديگرى مثل آهك، منيزىم، آهن، منگنز، كلر، يد، فسفر و سيليس مى باشم. داراى مقدار زيادى قند تانن، اسيد تارتاريك و عوامل زنده‌اى، مانند دياستازها هستم . اگر به اين تركيبات مفيد ويتامين هاى آ و انواع ب و ث و د و مواد راديوآكتيو را اضافه كنيد و عوامل مؤ ثر و مفيدى كه در برگ و شيره و دانه و ساقه من است در نظر بگيريد، تصديق خواهيد فرمود كه من تنها ميوه ى مقوى و مفيد نيستم بلكه مجموعه اى از عناصر و عوامل سودمند و تركيبات بهى بخش مى باشم.

بيش از ساير ميوه ها ويتامين دارم و بيش از همه خوراكيها داراى ارزش غذايى هستم. قند من بطور مستقيم و آسان وارد خون شده و در عضلات و كبد ذخيره مى گردد. در حالى كه ساير قندها اول بايد به قند من تبديل شوند و بعد وارد خون گردند، به اين ترتيب اجازه ورود به ياخته هاى بدن به آنها داده مى شود. من ترشى خون و مايعات بدن را كم مى كنم و از ابتلا به امراض گوناگون، حتى وحشتناكترين آنها كه سرطان مى باشد جلوگيرى مى نمايم.

ميوه من هنگامى كه خشك مى شود هيچ يك از خواص خود را از دست نمى دهد، بلكه ارزش غذايى آن بالا ميرود، بطوريكه يك دانه كشمش خيلى بيشتر از يك حبه انگور قوت دارد و اين به علت آن است كه دياستازهاى موجود در روى پوست من، به تدريج سلولز پوست را تبديل به قند مى نمايند و نيز به همين علت است كه هيچ معده اى از خوردن مويز ناراحت نمى گردد. 

آب ميوه تازه من، چنانكه از دانه هاى سالم و تخمير نشده گرفته شود، از نظر تركيبات غذايى شباهت زيادى به شير مادر دارد و مى توان آن را غذاى كودكان شيرخوار نمود و اشخاص بزرگ هم مى توانند آنرا به جاى شير، بدون احساس ناراحتى نوش جان نمايند و به كمك آن سموم بدن را خارج كنند. اين آب داراى مقدارى قند، تانن، تارتارات دو پتاس، فسفات دو پتاس، مالات دو پتاس، مواد صمغى، مواد سفيده اى، كلسيم، منيزيم و عناصر و عوامل ديگر دار.

براى كم خونى، زيادى اوره، زيادى چربى خون، امراض قلبى سودمند است. به بيمارانى كه قادر به خوردن غذا نيستند، معمولا سرمى تزريق مى كنند كه مقدارى از قند من در آن محلول شده است. در اثر خوردن من معده كاملا تخليه مى شود. ادرار زياد مى گردد و ترشحات صفرا به حالت اعتدال در مى آيد. در اثر سوزوسازى كه از مشخصات من است، فضولات معده از بين ميرود.

من از امراض زير جلوگيرى مى نمايم:
ترش كردن غذا، سوءهاضمه، خونريزى معدى، پيدا شدن سنگ در كليه و مثانه، مسموميت جيوه و سرب، بعضى از امراض جلدى، امراض شريانى و وريدى، نقرس، فشارخون، زياد شدن اوره در خون.

من محرك اعمال كبدى هستم و چنانچه آب مرا همراه با شير خشك به اطفال شيرخوار بدهيد، از عوارض شيرخشك روى كبد آنها جلوگيرى مى نمايد. 
من هم چاق مى كنم و هم لاغر. اشخاصى كه احتياج به لاغر شدن دارند بايد صبحانه خود را به من اختصاص دهند و تا ظهر جز من غذاى ديگرى نخورند و براى چاق شدن، اشخاص ضعيف البته بايستى ميوه مرا همراه با نان و غذاهاى ديگر ميل نمايند.

به زنان باردار بگوييد براى سلامتى فرزند آينده خود، تا مى توانيد از ميوه من بهره مند شوند. ماليدن من به صورت و پوست، رنگ آن را روشن مى كند و به لطافت و نرمى آن مى افزايد. ماليدن تفاله من در حمام به بدن ، فوايد زياد دارد و باعث تسكين درد رماتيسم و سياتيك و نقرس مى شود و كرمى كه با آب من درست شود، بيش از كرم هاى ديگر پوست صورت را نرم و لطيف مى سازد. 

برگ درخت من داراى تانن، بى تارتارات دو پتاس، نشاسته، اسيد ماليك، يك نوع صمغ، قند، اگزالات دو پتاس، گچ و چند تركيب شيميايى مخصوص به خود دارد. اين تركيبات اختصاصى، در برگهايى كه پاييز چيده شوند، زيادتر است. با برگ من دلمه و خيار شور درست مى كنند. طعم برگ من كمى گس و ترش است. در طب به عنوان مقوى معده، درمان اسهال مزمن و خون دماغ مصرف مى شود.

دم 
كرده بيست و پنج گرم برگ من در يك ليتر آب، در امراض اسهال و يرقان توصيه شده است و چنانچه با آب دم كرده برگ من چشم را به شوييد، آن را ضدعفونى كرده و ورم پلك را فرو مى نشاند. در موقعى كه درخت مرا هرس مى كنند، آبى از سر شاخه هاى آن بيرون ميریزد معروف است. مايعى است بى رنگ و زلال. اين اشك سابقا در امراض جلدى زياد مصرف داشت، ولى در طب امروز فقط براى معالجه چشم درد و به صورت كمپرس براى التيام تمام زخم ها به كار مى رود.

اگر مبتلا به سنگ كليه و مثانه هستيد، هر روز صبح ناشتا يك قاشق از اين اشك را بنوشيد. شيره جوانه هاى تازه درخت مرا، با كمك الكل گرفته، به صورت عصاره درآوريد و مجددا تقطير كنيد تا سفت شود. اين ماده مدر و ضد تشنج است. هسته ى دانه هاى من داراى تانن بوده و قابض است. ماليدن سوزانده آن جهت نرمى پوست و كم كردن رطوبت چشم و بيشتر زخم ها مفيد است. روغن دانه هاى من كه بوسيله يك حلال گرفته مى شود، بهترين روغن جلا بوده، زود خشك مى شود و در نقاشى مصرف دارد. سر شاخه هاى من و تفاله هاى سركه را اگر بسوزانيد، زغالى بدست مى آيد كه فوق العاده سياه بوده و براى نقاشى و آبرنگ هاى بسيار عالى است. 

ميوه نارس من كه غوره ناميده مى شود و شعرا به آن حصرم مى گويند داراى طعمى ترش بوده و قابض است و آب آن كه آب غوره نام دارد، يكى از چاشنى هاى مفيدى است كه در رژيم لاغرى مؤ ثر مى باشد. اگر خاكستر چوب درخت مرا حل كرده و پس از صاف كردن غليظ نماييد و آن را گرم گرم كمپرس كنيد، انواع دمل و كورك را باز كرده و معالجه مى كند.

اگر مى خواهيد پوست بدنتان نرم و شاداب شود، انگور را له كرده به آن بماليد و پس از خشك شدن ، با آب نيم گرم بشوييد.

حال كه به فوايد من پى برديد و دانستيد كه من يك غذاى كامل همراه با يك انبار دارو بوده و آنچه بدن شما لازم دارد در وجود من جمع است، از شما يك سؤ ال دارم:

آيا انصاف است كه ميوه مرا گندانده و به صورت دشمن سلامتى انسان درآورده و ياختهاى بدن خود را با آن مسموم و كبد خود را خراب نماييد؟! 

من خلاصه اى از تشعشعات خورشيدم. ارزش مرا بدانيد و مرا به صورت زهر در نياوريد. من دو برابر گوشت به بدن شما حرارت مى دهم. من يكى از بهترين غذاهاى مقوى بوده، مزاج را معتدل مى نمايم. خون را صاف مى كنم و خون صالح مى سازم. جهت تقويت كليه و از بين بردن سوخت اخلاط مفيد مى باشم. سينه و ريه را اصلاح مى كنم، براى معده هاى مرطوب و خونى ضرر دارم، مگر آن كه مرا با زيره ميل نماييد.
سوخته دانه هاى من براى جراحات و جلاى بينايى و آبريزش چشم مفيد است. پوست ميوه من در معده هاى ضعيف دير هضم است. اگر معده اى ضعيف داريد، از آب من يا كشمش استفاده كنيد. اگر مقدارى از ميوه مرا در روغن زيتون جوشانده و صاف كنيد و بر روى پوست صورت و بدن بماليد، معنى نرمى و لطافت را خواهيد دانست. به كسانى كه با خوردن آب گنديده من خود را از نعمت سلامتى محروم كرده اند، بگوييد انگور بهترين دوست شماست. تا مى توانيد از اين ميوه بهشتى تناول كنيد و با اين اكسير بهى بخش پليدى ها را از خود دور نماييد. 

نام كتاب: زبان خوراكي ها
نويسنده: دكتر عباد الدين جزايری
جلد اول

1
1
0
1 نفر

1 نظر

  1. مرسی زهرا جان love
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.