قانون زندگی قانون باور است


باورهای خود را مورد سوال قرار بدهید

قانون باور می گوید: هر چه را با ایمان راسخ باور داشته باشید، تبدیل به واقعیت می گردد. رفتار شما همیشه مبتنی و سازگار با عمیق ترین باورهای شماست، خواه این باورها حقیقی یا کاذب باشند، از سوی دیگر همه باورها آموختنی هستند. زمانی وجود داشته که این باورها را نداشته اید. باورهای شما تا حدود زیادی حقیقت شما را مشخص می سازند شما آنچه می بینید باور نمی کنید، بلکه آنچه را از قبل باور کرده اید می بینید. می توانید باورهایی داشته باشید که شما را خشنود و خوش بین کند اما این امکان هم وجود دارد که درباره خود و توانمندی هایتان باورهای منفی داشته باشید اینها مانع از آن می شوند که به آنچه در زندگی می خواهید دست پیدا کنید.

مضرترین باورهایی که می توانید داشته باشید باورهای خود محدود کننده هستند اینها باورهایی هستند که درباره خود و توانمندیهای خود دارید و مانع از حرکت شما به سمت جلو می شوند. اغلب این باورها درست نیستند اغلب آنها باورهایی هستند که بدون سوال آنها را پذیرفته اید. اغلب این باورها را در دوران کودکی آموخته اید حتی اگر صد در صد واقعیت نداشته باشند، اگر احساس کنید که در زمینه هایی مانند سلامتی و خوشبختی و یا کسب درآمد با محدودیت روبرو هستید، این امر به حقیقت می پیوندد و شما به راستی در این زمینه ها با مشکل روبرو می گردید همانطور که ریچارد باخ در کتاب توهمات می نویسد: «روی محدودیتهایتان پافشاری کنید تا به راستی با محدودیت روبرو گردید.»

شما مغناطیس زنده هستید
قانون جذابیت می گوید شما «مغناطیس زنده» هستید شما بدون استثناء اشخاص، نقطه نظرها، فرصتها و شرایطی را که با افکار غالبتان هماهنگی داشته باشد، به زندگی خود جلب می کنید. وقتی مثبت، خوش بین، مهرانگیر و موفق فکر می کنید یک حوزه مغناطیسی ایجاد می کنید که مانند یک مغناطیس که آهن را به سمت خودش می کشد، آنچه را که درباره اش فکر می کنید نصیب خود می سازید. مجبور نیستید به این فکر کنید آنچه به سود شماست از کجا حاصل می شود اگر دقیقاً به آنچه می خواهید بیندیشید و به آنچه نمی خواهید نیندیشید، آنچه را که برای دستیابی به هدفهایتان به آن احتیاج دارید به خود جلب می کنید. فکرتان را عوض کنید تا زندگی تان تغییر کند.

تنها معیار حقیقی
برتراند راسل فیلسوف انگلیسی زمانی گفت: «بهترین اثبات اینکه کاری را بتوان انجام داد این است که دیگران قبلاً آن را انجام داده اند.» بنابراین تنها سوالی را که باید درباره هر ایده ای بپرسید این است: «آیا موثر واقع می شود؟» آیا نتایج مورد علاقه شما را تولید می کند؟ میلتون فریدمن اقتصاددان برنده جایزه نوبل می گوید: «تنها معیار یک نظریه یا نقطه نظر توانایی شماست که براساس آن درباره آینده پیش بینی دقیق بکنید.»
خبر خوش این است که نقطه نظرها و اصولی را که قرار است بیاموزید، در زندگی و تجربه های میلیونها انسان به اثبات رسیده اند. اینها به خودی خود خنثی هستند طبیعت لطف به خصوصی به کسی نمی کند طبیعت با همه به یک شکل رفتار می کند هر بذری را که در زمین بکارید طبیعت آن را می رویاند هر بذر اندیشه ای را که در ذهن بکارید طبیعت آن را هم می رویاند. همه چیز بستگی به شما دارد.

اندیشه های خود را انتخاب کنید
انسانهای موفق کسانی هستند که در مقایسه با غیر موفقها با کارایی بیشتری می اندیشند آنها با زندگی، روابط، هدفها و مسائلشان به شکلی متفاوت از دیگران کنار می آیند. بذرهای بهتری می کارند و در نتیجه زندگی بهتری برداشت می کنند. اگر بیاموزید که مانند سایر موفقها، شادابها و سالم ها فکر کنید، به زودی از زندگی مشابه زندگی آنها برخوردار می شوید. وقتی فکرتان را عوض کنید زندگی تان تغییر می کند.
طبیعت با کسی شوخی ندارد همیشه واقع گراست همیشه جدی است همیشه حق با اوست و حرف درست می زند خطاها و لغزشها همیشه از ان انسانهاست. انسانهایی که می توانند قدرشناس او باشند در پس زمینه قرار می گیرند. طبیعت همیشه اسرارش را برای نابها، خالصها و راستین ها فاش می کند. یوهان ولفگانگ فون گوته

منبع: کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگیتان تغییر کند
نویسنده: برایان تریسی
مترجم: مهدی قراچه داغی
1
1
0
1 نفر

2 نظر

  1. درود برشما خانوم کوکبیان عزیز.بسیار از مطالب بالا استفاده کردم و بهره مند شدم.سپاس فراوان ازشما.
  2. نقل قول: Mahdokht
    درود برشما خانوم کوکبیان عزیز.بسیار از مطالب بالا استفاده کردم و بهره مند شدم.سپاس فراوان ازشما.

    سلام عزیزم ممنون از محبت شما پاینده باشی smiley17
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.