ترفندهای انتخاب هندوانه خوبترفندهای انتخاب هندوانه خوب


از آن جایی که هندوانه به اصطلاح یک میوه‌ی دربسته است تنها راه برای تشخیص یک هندوانه شیرین و قرمز رنگ که به خوبی رسیده و کال نباشد توجه به ویژگی‌هایی مثل رنگ، وزن و صدایی که در اثر ضربه به آن وارد می‌شود می‌باشد.
در اینجا چند ترفند مختلف برای انتخاب و تشخیص هندوانه شیرین رسیده به شما معرفی می‌کنیم.

۱. به دنبال شکل یکنواخت باشید به دنبال هندوانه‌ای محکم، متقارن و عاری از کبودی و له شدگی، بریدگی و تورفتگی باشید. اگر هندوانه دارای هرگونه برآمدگی بود، به این معنی است که در طول رشد مقدار نادرست و بی‌قاعده‌ای از نور خورشید و آب را دریافت کرده که باعث خشکی و تناقض در آن شده است.

۲. هندوانه باید نسبت به اندازه‌اش سنگین به نظر برسد، که نشانه‌ای بر پرآب بودن، خوب و رسیده بودن آن است. سعی کنید وزن هندوانه را نسبت هندوانه با اندازه مشابه آن مقایسه کنید؛ هر کدام که سنگین‌تر باشد رسیده‌تر است. این توصیه برای اکثر میوه‌ها و سبزیجات دیگر نیز قابل استفاده است.

۳. به لکه‌های زرد نگاه کنید قسمت زیرین هندوانه دارای نقاط زرد رنگ متمایل به کرم باشد. این جایی است که هندوانه با زمین تماس داشته و در آفتاب رسیده است، بنابراین هر چه تیره‌تر باشد بهتر است! اگر این نقطه سفید رنگ باشد یا حتی وجود نداشته باشد، احتمالا به این معنی است که هندوانه خیلی زود برداشت شده است و رسیده نخواهد بود.
بهتر است این نقطه متمایل به زردی باشد. دقت کنید این نقطه بزرگ نباشد. بزرگ بودن لکه‌ی زمین به این معنا است که هندوانه در محل خوبی قرار نداشته و نور آفتاب به خوبی به همه نقاط آن نرسیده؛ بنابراین دقت کنید که لکه‌ی زمین کوچک باشد.

۴. تکنیک ضربه زدن مقداری مشکل است، اما بسیاری از طرفداران هندوانه به آن اعتقاد و اطمینان دارند. ضربات تند و کوتاه با بند انگشتان خود به هندوانه زده و به صدای آن گوش دهید. برای هندوانه رسیده، شما یک صدای پر و کامل می‌خواهید. اگر صدای گرفته و عمیق شنیدید به این معنی است که هندوانه نرسیده است.
درحالی که هندوانه را نزدیک گوش خود نگه داشته اید چند ضربه به آن بزنید. هندوانه‌ی رسیده هنگام ضربه زدن صدای توپر می‌دهد شبیه صدای درام یا ضربه زدن به در است. هرچه صدا بم‌تر باشد بهتر است.
اگر صدای ضربه زدن به هندوانه بم و سنگین بود و شبیح به تاپ تاپ بود هندوانه رسیده و اگر صدایی زیر و بلند شبیه به تق‌تق داشت (گویی که صدا در آن می‌پیچد)، به احتمال زیاد نرسیده است.
یک هندوانه‌ی کال یا نرسیده صدای بلندتری نسبت به یک هندوانه که بیش از حد رسیده است می‌دهد.
بعد از ضربه زدن به هندوانه هرچه صدا سریع‌تر به گوش ما برسد نشانه‌ی بهتری است.

۵. به دم هندوانه توجه کنید. یکی از روش‌های تشخیص هندوانه‌ی شیرین و رسیده توجه به دم آن است. توجه داشته باشید که دم هندوانه رسیده باید پیر و چروک شده باشد! 
به دلیل اینکه بوته زمانی که هندوانه بطور کامل رسیده شده روند انتقال مواد را از ساقه به میوه به حداقل می‌رساند و بخاطر همین محل اتصال ساقه به میوه هندوانه کمی چروک و کدر می‌شود! اگر دم هندوانه نرم و یا کاملا سبز و زنده بود به این معنی است که هنوز به اندازه کافی نرسیده است پس از خریدن آن خوداری کنید.
اگر دم هندوانه کاملا خشک شده بود نشان دهنده آن است که هندوانه مدت زمان زیادی است که چیده شده است و در اصطلاح تازه نیست!

۶. هندوانه آبدار و شیرین: اگر علاقه داشته باشید که نر و ماده بودن هندوانه را تشخیص دهید به این نکته توجه داشته باشید که هندوانه‌های نر، بزرگ تر، کشیده‌تر و آبکی‌تر هستند، اما هندوانه‌ی ماده، گرد‌تر و شیرین‌تر می‌باشد.


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.