رستورانی که 45 ساله فقط یه غذا سرو می کنه

Wattana PanichWattana Panich


مالک یک رستوران تایلندی، بیش از 4 دهه می باشد که روزانه تنها یک نوع غذا برای مشتریان خود سرو می کند.

رستوران ها یکی از مهم ترین و اصلی ترین فروشگاه های هر منطقه در جهان می باشند که قطعا رستورانی می تواند با بیشترین فروش و بهترین کسب و کار روبرو شود که غذایی با کیفیت بالاتر و خوشمزه تری به مشتریان خود ارائه دهد.

از این رو تمام مالکین رستوران ها در تلاش و تکاپو هستند تا با گسترش منوی غذایی خود، نسبت به علایق و سلایق مختلف، بتوانند هر نیازی را برطرف کنند.

با این وجود تصور کنید که بجای سرو چندین مدل غذا که می تواند برای هر مشتری متفاوت باشد، در رستوران ها تنها یک مدل غذا سرو می شد! شاید این گونه تفکیک شغل در میان این افرادی که در این کسب و کار فعالیت می کنند، رخ دهد. اما از طرفی اگر شما علاقه‌مند به غذایی خاص هستید، برای آن باید کیلومترها را سپری کنید تا بتوانید به رستوران مدنظر خود برسید.

با این حال، چنین اقدامی می تواند کمی عجیب و شوکه کننده باشد، چرا که می تواند سبک زندگی هر یک از ما را به میزان زیادی تغییر دهد. اما چنین اتفاقی در یک رستوران واقع در تایلند اجرا شده است! مالک این رستوران تایلندی به مدت 45 سال است که تنها یک نوع غذا برای مشتریان خود سرو می کند!!

همچنین او روزانه 25 کیلوگرم گوشت گاو برای سرو این سوپ استفاده می کند که طبق گفته اش، سومین نفر در خانواده اش است که این رستوران را به مدت 45 سال سرپا نگه داشته و امیدوار می باشد که کودکان او نیز در این زمینه فعالیت کنند.

آقای "Nattapong Kaweenuntawong" به مدت 45 سال است که در زمینه پخت یک نوع سوپ به نام "Wattana Panich" که در آن نودل، گوشت گاو و... بکار می رود، فعالیت می کند که آخر هر هفته این رستوران به شدت شلوغ می شود و اینکه او این مدت موفق به جذب مشتریان مختلف نموده است، کمی عجیب می باشد چراکه نیاز به روابط عمومی و حتی گاها اعتبار کافی می باشد!!
1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.