تابحال برای همه ما پیش آمده که با یک سنت یا آداب و رسومی مواجه بشویم و از آن تعجب کنیم. مثلا وقتی که به مصر سفر می کنیم برایمان جالب است که بدانیم این افراد رسم دارند که دوستان عروس، عروس را قبل از مراسمش نیشگون می گیرند زیرا معتقدند این کار باعث خوشبختی او خواهد شد و اما جدا از تمام این سنت ها در هر کشوری می توانند چیزهایی آموزنده را برای ما به همراه داشته باشند. 

وجود نداشتن هیچ گونه دستمال توالتی در هند
رسوم عجیب و باور نکردنی در جهان

بسیاری از مسافران هند بسیار تعجب می کنند که چرا هیچ دستمال توالتی در دستشویی های این کشور وجود ندارد. در حقیقت هندی ها به جای دستمال، یک ظرف کوچک آب کنار توالت قرار می دهند تا خودشان را با آن بشویند و از نظر هندی ها استفاده از دستمال توالت اصراف است و پاک کنندگی خوبی ندارد.

استفاده نکردن از دستشویی بعد از ازدواج در اندونزی
در کشور اندونزی این فرهنگ وجود دارد که زوج تازه ازدواج کرده تا سه روز نباید به دسشویی بروند و اگر این کار را انجام دهند برایشان بد شانسی می آورد و به طوری که این زوج تحت نظر خانواده شان قرار می گیرند که مبادا این سنت را بشکنند، به همین دلیل هم آب و غذای بسیار کمی به آنها می دهند.

هدیه ندادن رز زرد در مکزیک
رسوم عجیب و باور نکردنی در جهان

گل رز یکی از راه های بسیار عالی برای هدیه دادن و نشان دادن عشق و علاقه است و اگرچه در بعضی از کشورها رنگ رز بسیار حائز اهمیت است و هر رنگ برایشان معنی خاصی دارد و در مکزیک، بهترین حالت استفاده از رز قرمز و دوری از رز زرد است. زیرا رز زرد برای مکزیکی ها تداعی مرگ است.

خرد کردن ظرف ها قبل از عروسی در آلمان
چند هفته قبل از مراسم عروسی در آلمان، سنت خاصی در این کشور اتفاق می افتد و مهمان ها ظرف های سفالی خود را می آورند تا در خانه عروس آنها را بشکنند و سپس عروس و داماد باید اقدام به تمیز کردن این ظرف های شکسته از خانه کنند که این تمیز کردن برایشان خوش شانسی می آورد.
گفته می شود مهمان ها بعد از صرف شام شروع به شکستن بشقاب ها و گلدان ها می کنند و تنها شیشه های پنجره راسالم می گذارند.

دارچین ریختن روی فرد مجرد در دانمارک
رسوم عجیب و باور نکردنی در جهان

این رسم بسیار قدیمی است و از قرن 16 تا بحال در دانمارک ادامه دارد و اگر فردی در روز تولدش هنوز هم مجرد بود، دوستان روی او دارچین می پاشند و معمولا این کار را برای افرادی که تاجر هستند، بیشتر انجام می دهند.

دیر رسیدن در ونزوئلا
اگر به یک جلسه کاری یا یک مهمانی دعوت شده باشید، در ونزوئلا بسیار رایج است که افراد دیرتر از آنچه که در برنامه است وارد جلسه شوند و افراد ساکن در ونزوئلا از این که سرعت آرامی داشته باشند لذت می برند و مخصوصا اگر این آهستگی و آرامش مربوط به شغل یا حتی قرارهای ملاقات بسیار مهم باشد.

گزیده شدن با نیش مورچه در برزیل
در برزیل زمانی که پسران به سن خاصی می رسند، باید دستکش هایی بپوشند که در آن پر از مورچه است و این سنت بسیار چالش برانگیز است زیرا نیش مورچه یکی از دردناک ترین نیش ها بین حشرات است.


پوشیدن کلاه های بامزه توسط افراد مجرد در فرانسه
رسوم عجیب و باور نکردنی در جهان

در فرانسه در 25 نوامبر، جشنی برگزار می شود که در آن دختران مجرد دعوت می شوند و در این جشن دختران مجردی که به سن 25 سال رسیده اند، کلاه های زرد و سبز با شکل های عجیب و غریب می پوشند و این کار باعث می شود که افراد از مجرد بودن خود خجالت بکشند و بتوانند این زندگی را در آغوش بگیرند.

پرتاب کردن اسباب خانه از پنجره در آفریقای جنوبی
بسیاری از کشورها در جشن سال نو جشن های آتشی می گیرند اما در آفریقای جنوبی کمی کار متفاوت است و در این کشور افراد در جشن سال نو مبلمان و دیگر اثاثیه منزل را از پنجره به بیرون پرتاب می کنند و در خیابان می ریزند و این سنت توسط نیروهای پلیس مورد مراقبت قرار می گیرد تا این که افراد آسیب نبینند.

ملاقات های تجاری در اتاق سونا در فنلاند
در کشور فنلاند اتاق سونا یادآور مکانی برای تولد و زایمان است و علاوه بر آن اینکه افراد در این کشور معتقدند که بهتر است ملاقات های کاری را در اتاق سونا برگزار کنند و در حقیقت این یک سنت رایج بین همکاران و شرکای تجاری است که در اتاق سونا گرد هم بیایند و در یک محیط آرام در مورد مسائل کاری گفتگو کنند.

گریه کردن قبل از مراسم عروسی در چین
رسوم عجیب و باور نکردنی در جهان

در حالیکه در بسیاری از کشورها افراد در روز عروسی بسیار خوشحال هستند و می خندند، اما در چین اینگونه نیست و عروس باید از یک ماه قبل از عروسی گریه کند و بعد از چند روز گریه کردن می تواند به نزد خانواده خود برود و در کنار آنها ابراز شادی و لذت از مراسم عروسی خود کند.

دور کردن شیطان از نوزادان در اسپانیا
ساکنان مناطق شمالی در اسپانیا مراسمی به نام ال کولاخو (El Colacho) دارند که در آن نوزدان را در پارچه ای پیچانده و در خیابان کنارهم می خوابانند سپس مردانی که لباس عجیبی پوشیده و خود را به شکل شیطان در آورده اند از روی نوزادان می پرند تا شیطان را از آن ها دور سازند.

پر کردن دندان قبل از عروسی در اندونزی
در جزایر بالی اندونزی پیش از مراسم عروسی یکی از دندان های عروس و یکی از دندان های داماد پر می شود تا نیروهای شیطانی و خصوصیت های اهریمنی مانند خشم، شهوت، عصبانیت، طمع و حسادت از جسم عروس و داماد خارج شود.
namnak.ir
1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.