پیدا کردن مکان احساسی برای موفقیت

16 فروردین 1399   azizi   مطالب و مقالات, موفقیت   0 نظر   19 بازدید   |

چه وقت از فرایند پیدا کردن مکان احساسی استفاده کنید؟
هنگامی که می خواهید موقعیتی را اصلاح کنید. هنگامی که کار بهتری می خواهید. هنگامی که روابط اجتماعی شادتری می خواهید. هنگامی که می خواهید در جسم خود احساس سلامتی کنید.

پیدا کردن مکان احساسی برای موفقیتپیدا کردن مکان احساسی برای موفقیت


مرحله پیدا کردن مکان احساسی هنگامی برایتان سودمند است که درجه گستره عاطفی شما جایی مابین
9: بدبینی ,17: خشم در نوسان باشد. (درجه احساس: 1: نشاط / آگاهی / پذیرش / آزادی / عشق / سپاسگزاری- 2: شور و هیجان- 3: اشتیاق / شادی- 4: توقعات مثبت / باور- 5: خوش بینی- 6: امیدوار بودن- 7: رضایت- 8: ملال- 9: بدبینی- 10: سرخوردگی / بیقراری / بی صبری- 11: آشفته بودن- 12: مأیوس بودن- 13: تردید- 14: نگرانی- 15: ملامت کردن- 16: ناامیدی- 17: خشم- 18: انتقام- 19: نفرت / خشم- 20: حسادت- 21: عدم امنیت / احساس گناه / ناشایستگی- 22: ترس / اندوه / افسردگی / ناامیدی / نداشتن توانایی)

از آن جا که به جنبه های زندگی خود در حال حاضر توجه زیادی نشان می دهید، نوع زندگی فعلی شما ارتعاشات شما را بیشتر به خود جلب می کند تا آنچه آرزو دارید یا در خیال خود مجسم می کنید.

به عبارت دیگر اگر آرزو دارید که لاغر باشید و در حال حاضر خیلی چاق هستید، 
ارتعاشات تجربه فعلی شما بر آنچه در ذهن خود مجسم می کنید می چربد. مردم اغلب می گویند: از این جا بودن خوشحال نیستم. دلم می خواهد آن جا باشم اما وقتی از آنها می پرسیم آن جا چه دارد که آرزویش را دارند؟ اغلب به شرح عیب و ایرادهای این جا می پردازند.

اگرچه می گویند می خواهم آن جا باشم اما ارتعاشات آنها با موقعیتی که در آن هستند بیشتر هماهنگ است تا موقعیتی که دوست دارند در آن باشند.

در مثال قبلی که برایتان زدیم گفتیم کار بیهوده ای است اگر صورتکی شاد را روی درجه بنزین خودرویتان بچسبانید تا یادتان برود که مخزن بنزین خالی است. بنابراین هنگامی که احساس شادی نمی کنید استفاده از کلمات شاد بیهوده است.

قانون جاذبه به کلمات شما پاسخ نمی دهد. درعوض به ارتعاشاتی که از شما منتشر می شود پاسخ می گوید. کلمات مهم نیستند. احساس شما مهم است. 

مرحله پیدا کردن مکان احساسی در پیدا کردن ارتعاشی که به شما کمک می کند بسیار مهم است زیرا فرایندی است که برایتان مشخص می کند چه چیزی را به سوی خود جلب می کنید.

یعنی از تخیل خود استفاده و وانمود کنید که آرزویتان برآورده شده و بر طبق آرزوی خود زندگی می کنید. وقتی تصور می کنید که زندگی شما در حال حاضر بر طبق آرزویتان پیش می رود، نمی توانید فقدان آرزوهایتان را همزمان احساس کنید، بنابراین اگرچه آرزویتان عملاً برآورده نشده، از خود ارتعاشاتی منتشر می کنید که گویی برآورده شده یا باید برآورده شود.

یادتان باشد عالم معنا به ارتعاشات شما پاسخ می دهد و کاری ندارد چگونه زندگی می کنید. برای مثال فکر کنید در صندوق پستی تان را باز می کنید و می بینید اخطار دوم برای صورتحساب های پرداخت نشده در آن است. احساس بدی دارید زیرا نمی دانید چگونه این صورتحساب ها را پرداخت کنید. بنابراین احساس ناامیدی می‌کنید.

با خود می گویید پول لازم دارم، پول زیاد هم لازم دارم. اما این کلمات توخالی هستند و بر قدرت جذب شما در حال حاضر هیچ تأثیری ندارد زیرا احساس شما خوب نیست. در حال حاضر احساساتی در شما وجود دارد که با نداشتن پول و کمبود هماهنگ است.

هدف شما در این مرحله باید این باشد که تصاویری را مجسم کنید دال بر داشتن پول، تا باعث صدور ارتعاشاتی شود که پول را به سوی خود جذب کنید. هدف شما باید خلق تصاویری باشد که برایتان خوشایند است و احساس خوبی در شما به وجود 
می آورد. هدف شما باید یافتن مکان احساسی باشد که درست مثل زمانی است که پول فراوان دارید.

باید زمانی را به یاد بیاورید که پول بیشتری داشتید، یا حتی زمانی که اگرچه پول زیادی نداشتید اما تنش صورتحساب های پرداخت نشده یا بدهی را هم نداشتید. وقتی آن خاطره را پیدا کردید سعی کنید جزئیات بیشتری به یاد بیاورید تا هرچه می شود احساس آن زمان را در خود بیدار کنید.

باید وانمود کنید آنقدر پول دارید که نمی دانید چگونه آن را خرج کنید. آن قدر پول دارید که نمی دانید آن را کجا نگه دارید، خود را تجسم کنید که به بانک می روید و کیف پرپول خود را به سپرده ی خود منتقل می کنید.

تصور کنید کارت اعتباری نامحدودی دارید که هر چقدر بخواهید بدون دغدغه می توانید خرج کنید، هر روز همین قدر از آن خرج می کنید و سه ماهه چک آن را با خیالی راحت پرداخت می کنید.

هرچه بیشتر این بازی را تکرار کنید مهارت بیشتری پیدا می کنید و احساس خوب تری به شما دست می دهد. هنگامی که خاطرات مثبتی در این مورد را به یاد می آورید، یا وانمود می کنید، ارتعاشات جدیدی را در خود فعال می سازید و قدرت جلب شما به سوی مثبت می رود و فعال می شود.


منبع: کتاب "بخواهید تا به شما داده شود"
نویسنده: استرو جری هیکس


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.