زبان خوراكی ها: اسم من فلفل است

8 اردیبهشت 1399   azizi   مطالب و مقالات, تغذیه   0 نظر   35 بازدید   |

اسم من فلفل است. براى معالجه بى حسى و فلج مرا بكار بريد. تقويت كننده حافظه و اعصاب و مسكن دردهاى عصبى هستم. اگر مرا در دندان كرم خورده بريزيد از پيشرفت كرم خوردگى جلوگيرى مى كنم. غلظت خون را از بين مى برم.

خواص فلفل قرمز تندخواص فلفل قرمز تند


آنان كه به جذام مبتلا هستند، به سراغ من بيايند. پادزهر خوبى هستم. و هزاران خاصيت ديگر كه كمتر كسى از آن مطلع است. فارسى من پلپل است و معرب آن فلفل مى باشد. زادگاه من هندوستان بوده و به دو رنگ سياه و سفيد در بازار عرضه مى شوم.

فلفل سياه ميوه نارس من است كه آنرا خشك كرده اند و چنانچه ميوه من پس از رسيدن خشك كرده و بعد در آب خيسانده، لفافه خارجى آنرا بگيرند، به رنگ سفيد درآمده با بوى مطبوع و طعمى تند و فلفل سفيد خوانده مى شود.

ميوه من داراى يك ماده ى عامله تند و صمغى است كه در الكل و اتر حل مى شود، من مخاط را تحريك مى كنم و عطسه آور مى باشم. زياده روى در خوردن من باعث افزايش ترشحات معدى است و به همين جهت است كه مبتلايان به ناراحتى هاى معدى نبايد در خوردن من افراط كنند و استفاده از مقدار كم من براى آنها هم مفيد است.

گرد كوبيده من حشرات را متفرق مى كند و اگر آنرا در لابلاى پارچه بپاشند بيد نمى خورد و از گزند حشرات محفوظ مى ماند. سابقا كچلى را با من معالجه مى كردند. به هضم غذا كمك مى كنم.

زهكش بلغم و ضد زهر مى باشم. من مقوى حافظه و اعصاب و مسكن دردهاى عصبى هستم. جويدن دانه من همراه با مويز جهت رفع رطوبات دماغ و معده مفيد است. ماليدن ميوه من با روغن جهت فلج و بى حسى توصيه شده است.

اگر يك حبه قند را در يك قاشق فلزى قرار داده روى آتش ذوب نمايند و بعد مقدارى گرد فلفل به آن مخلوط كرده گرم گرم در حفره دندان هاى كرم خوردگى بريزند درد آن را تسكين داده و از پيشرفت كرم خوردگى جلوگيرى مى كند. ماليدن من به لثه درد دندان را ساكت مى كند.

من بلغم را از بين مى برم و جگر را گرم مى كنم و اشتها را زياد ميكنم. من غذا را نرم و لطيف كرده و اخلاط غليظ را از بين مى برم من خون غليظ را سبك مى كنم و براى درمان جذام مفيد مى باشم.

من بادشكن بوده و دل درد را معالجه مى كنم و آروغ ترش را برطرف مى سازم. ضماد من جهت سفيدک ناخن مفيد است. براى معالجه مسمومين مخصوصا ترياك خورده و عقرب گزيده چنانچه دسترسى به پزشك نداشته باشيد بهتر است جوشانده مرا مكرر به مسموم بخورانيد و بگذاريد قى نمايد.

در گذشته عده اى معتقد بودند كه اگر مار گزيده دانه مرا بخورد وتندى آن را حس ننمايد زهر در بدن او تاثير عميق كرده و معالجه آن آسان نيست ولى اگر تندى آن را حس كند، قابل مداوا و درمان است. مقدار خوراك من حداكثر تا پنج گرم است.

من براى اشخاص گرم مزاج خوب نيستم و توليد سر درد مى كنم و سينه را به خس خس مى اندازم و براى كبد ضرر دارم و برعكس براى پيران و اشخاص سرد مزاج مفيد مى باشم.

فلفل سبز
من بى برى يا فلفل سبز هستم. اسم من فلفل سبز يا بهتر بگويم پلپل سبز است. به من بى برى - بى بر، و بوبر هم گفته اند. عده اى به غلط به من فلفل هندى گويند در صورتى كه نه تنها زادگاه اولين من آمريكا است، بلكه مخصوص مناطق معتدله بوده و در هندوستان و مناطق گرمسير و استوايى به عمل نمى آيم.

در آمريكا بيش از سى نوع من كاشته مى شود، ولى تاكنون سه چهار نوع آن بيشتر به ايران نيامده است. ميوه من وقتى برسد قرمز مى شود و به همين جهت است كه به من فلفل قرمز و اعراب فلفل احمر مى گويند.

سرخى رخسار من همانند جوهر زردك است و در بدن تبديل به ويتامين آ مى شود. من داراى ويتامين هاى ب، آ و ب 2 هستم و مقدار زيادى ويتامين ث دارم و مقدار اين ويتامين در من بقدرى زياد است كه عده اى از كارخانجات داروسازى آن را از ميوه ى من استخراج مى كنند.

علاوه بر ويتامين هاى فوق الذكر در من داراى مقدارى ويتامين پ بوده و حافظ جوانى مى باشم، مشروط بر اين كه در خوردن ميوه تند من زياده روى نشود. ميوه من داراى يك ماده رنگين - يك ماده عامله - مقدارى مواد سفيده اى و مقدارى مواد قندى مى باشد.

در دانه هاى ريز من مواد سفيده اى و مواد روغنى وجود دارد. در بعضى از انواع من كه تندى كمترى دارند، مقدارى ترشى از نوع جوهر ليمو و ترشى سيب ديده مى شود.

من همانند فلفل سياه و دار فلفل به هضم غذا كمك مى كنم و باد شكن مى باشم. پيران و اشخاصى كه مزاجى سرد دارند بايد از ميوه من زياد ميل نمايند تا غذايشان سبك و لطيف گردد و از توليد فضولات سنگين و سفت جلوگيرى نمايد.

پيران با خوردن من رنگ چهره خود را سرخ مى كنند و معده ى خود را گرم كرده و آروغ ترش را از بين مى برند. جوانان نيز بد نيست مرا همراه با غذاهاى سنگين بخورند تا با جوهرى كه در بر دارم آنها را نرم و هضمشان را معتدل نمايم.

جوهر تند من محرك جلد است. ترشح بزاق را زياد مى كند و تسكين دهنده بواسيرهاى دردناك و ملتهب است. كسانى كه مبتلا به زخم معده هستند و همچنين كسانى كه در موقع ادرار احساس سوزش مى نمايند، و آنهايى كه كبد ملتهب دارند، بايد از خوردن من پرهيز نمايند.

دانه هاى ريز ميوه من پس از خشك شدن عطسه آور است و در ساختن انفيه بكار رفته و براى درمان امراض عصبى و داروهاى روماتيسمى توصيه شده است. 
در هنر آشپزى و تدبير منزل علاوه بر اين كه مرا در انواع غذاها مى ريزند، با من دلمه و ترشى نيز درست مى نمايند، و گرد ميوه ى خشك شده مرا با انواع سس ها و چاشنى ها مخلوط مى نمايند.

نام كتاب: زبان خوراكي ها
نويسنده: دكتر عباد الدين جزايری
جلد اول

1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.