زبان خوراکی ها - اسم من گندم است

21 اردیبهشت 1399   azizi   مطالب و مقالات, تغذیه   0 نظر   73 بازدید   |

اسم من گندم است. پر از املاح معدنى هستم. اگر طالب كسب ويتامين هاى گوناگون هستيد، به سراغ من بياييد. حريره من با شكر و بادام براى خونريزى سينه مفيد است.

خواص گندمخواص گندم


براى معالجه كك و مك طبق دستور از من استفاده كنيد. در فارسى مرا گندم و نيم كوفته مرا بلغور نامند. عربى من حنطه است. من اولين خوراكى هستم كه انسان را به سوى خود جلب كردم و بطورى كه در قصص مذهبى آمده است، براى اولين بار با آدم و حوا گفتگو كرده و نخستين غذايى هستم كه انسان اوليه خورده است:
پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت
ناخلف باشم اگر من به جوى نفروشم 

من مهمترين غله اى هستم كه انسان مصرف مى كند و كليه مواد شانزده گانه اى كه موردنياز ماشين بدن انسان است، در من جمع مى باشد، ولى متاسفانه وقتى مرا با آسياب هاى بزرگ خرد مى كنيد و با الك هاى خانه ريز الك مى نماييد، دوازده ماده مرا گرفته و دور مى ريزند و به همين جهت است كه آرد سفيد هنرى جز سوختن ناقص ندارد، و در معده شما تخمير شده، توليد يبوست مى كند.

برشته و آب پز من دير هضم و نفاخ است ولى آرد من كه با كمى نخاله باشد غذاييت زياد دارد، مشروط بر اينكه خمير آن بر آمده و رسيده باشد.

نان فطير و نانى كه آرد آن بسيار نرم شده و در آن مطلقا سبوس نباشد مانند نشاسته دير هضم بوده، غذاييت چندانى ندارد. من داراى انواع و اقسام بوده و بيش از دو هزار نژاد از من تاكنون ديده شده است.

علاوه بر مصرف تغذيه، من داراى اثر درمانى بسيار مى باشم. اگر آرد مرا بر روى پوست مالش دهيد، التهاب و ورم آن را از بين مى برم و به همين منظور، از قديم مرا در تسكين التهاب، باد سرخ بكار مى بردند و براى اين منظور با مقدارى مواد ضدعفونى كننده همراه مى نمودند تا ميكروب آن را نيز از بين ببرم.

در صنعت از آرد من نشاسته مى گيرند. ضماد سوخته من با موم و روغن جهت جلاى رخسار بى نظير است. من چاق كننده هستم. پخته من با شكر و بادام به صورت حريره، چنانكه كم كم خورده شود، درمان خونريزى سينه است.

ضماد پخته من با روغن زيتون جهت فروبردن ورمهاى گرم و آب پياز جهت ورمهاى سرد مفيد است و با آب گشنيز جهت تحليل ورمهاى گرم و خنازير و غدد مجرب است. پخته من با سكنجبين جهت بثورات آبكى سودمند مى باشد.

در گذشته وقتى سگى انسان را مى گزيد، عوام خمير گندم را بر موضع گزيدگى مى بستند و پس از باز كردن آنرا جلوى سگ مى انداختند. اگر آنرا سگ نمى خورد آنرا دليل هار بودن سگ گزنده مى دانستند. 

سبوس گندم
من از الك كردن آرد بدست مى آيم و تقريبا از شانزده عوامل غذايى گندم، دوازده عامل آن همراه من خارج مى شود و به همين جهت خوردن سوپ من براى اشخاصى كه نان سفيد مى خورند، ضرورى است.

جوشانده من درمان سرفه و زكام هاى سخت است. جوشانده من كه با عسل شيرين شده باشد، بعد از غذا يبوست هايى را كه منشاء آنها تنبلى كبد و تحريكات روده باشد درمان مى كند.

از من مى توان نان سياه هم تهيه كرد، ولى سنگين بوده ترشى معده را زياد مى كند .مبتلايان به زخم معده، سرطان دستگاه هاضمه و آپانديس بايستى از من پرهيز نمايند.

خمير گرم كرده من در قسمت هاى دردناك بدن كه مربوط به روماتيسم باشد مفيد شناخته شده است. به زنان آبستن توصيه كنيد كه از سوپ من كه داراى املاح كلسيم، فلوئور و سيليس و ويتامين می باشد حتما استفاده كنيد.

جوانه گندم
من از خيساندن و سبز كردن گندم بدست مى آيم و موقعى مفيد مى باشم كه اندازه من از گندم زيادتر نشده باشد. من داراى ويتامين هاى ب و اى و مواد معدنى هستم. خوردن من براى حفظ سلامتى و توليد مقاومت در برابر بيمارى ها توصيه شده است.

اگر از خوردن من به علت بدى طعم آن خوشتان نمى آيد، مى توانيد آن را در شير جوشانده و بعد ميل نماييد تا خوشمزه شود.

نشاسته
من كشك گندم هستم. مغذى و كمى قابض مى باشم. سرمه من براى منع ريختن مو به چشم و سرمه من با شير زنان و يا سفيده تخم مرغ مسكن حرارت چشم و آبريزش آن است.

نرم كننده سينه و ضد خفقان مى باشم. خوردن پخته من با نبات و روغن بادام نيم گرم مانع خونريزى سينه است. گلو را نرم مى كند سرفه و درد سينه را تسكين مى دهد.

تنقيه آن جهت زخم معده و ضماد آن با سركه جهت رفع خناق ورمهاى گرم مخصوصا ورمهاى لثه مفيد است. ماليدن آن با زعفران روى محل نيش حشرات سمى نافع است. غذاييت آن كم بوده و دير هضم مى باشد.

گلوتن
من يكى از بهترين مواد سفيده اى گندم مى باشم و همانطور كه لانه هاى مومى در كندو، عسل را در خود نگاه مى دارد، من هم در گندم نشاسته را در بر مى گيرم. مبتلايان به مرض قند مى توانند با من نان تهيه كرده ، ميل نمايند. اين نان فاقد نشاسته و مواد قندى است و به حد كافى نيروبخش مى باشد. براى تهيه من به كارخانه هاى نشاسته پزى كه نشاسته را از گندم مى گيرند مراجعه نماييد.

نان
در فارسى به من نان، در عربى خبز و به تركى چورك گويند. مرا با آرد تمام غلات مى توان تهيه كرد، ولى امروزه بيشتر با آرد گندم مى سازند. من داراى انواع و اقسام زياد هستم، ولى بهترين نوع من آن است كه آرد مرا خوب ساييده و فقط سبوس جمع شده است.

نان سفيد كه سبوس آن كاملا گرفته شده باشد، دير هضم و نفاخ بوده و در معده تخمير شده ، توليد يبوست مى نمايد و در اين صورت بهترين درمان آن خوردن نان سياه و نان جو مى باشد.

نيروبخش و مقوى قواى جوانى هستم، چنانچه به من سياه دانه و يا كنجد بزنند، اشتها را زياد مى كنم و اگر دانه خشخاش به من بزنند، خواب را كمى زياد و عميق مى كنم. نان جو از من سريع الهضم تر است.

نام كتاب: زبان خوراكي ها
نويسنده: دكتر عباد الدين جزايری
جلد اول

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.