زبان خوراكی ها - من فلوئور هستم

25 خرداد 1399   azizi   مطالب و مقالات, تغذیه   0 نظر   68 بازدید   |

من فلوئور هستم. من یکی از عناصر مفیدی هستم که در طبیعت وجود داشته و در ساختمان مینای استخوانها و دندانها و غضروفها نهایت لزوم را دارم. کرم خوردگی و سستی دندانها که متأسفانه روز به روز زیادتر می شود با گرسنگی ناآشکار من بستگی داشته و اهمیت آن محتاج به تذکر نیست.

خواص فلوئورخواص فلوئور


من در آب، در هوا و در اکثر خوراکیها وجود دارم و کمی و زیادی من نقش مهمی در زندگانی ساکنان هر منطقه بازی می کند. کودکان هنگام در آوردن دندان احتیاج بیشتری به من دارند. اکثر غذاهای روزانه محتوی 0.2 تا 0.3 میلی گرم در کیلو، از من می باشند.

شیر گاو 0.1 تا 0.2 میلی گرم در لیتر دارد. یک رژیم غذایی متوسط بدون در نظر گرفتن آب آشامیدنی روزانه 0.2 تا 0.3 میلی گرم از من به انسان می دهد و بقیه نیاز روزانه را بایستی شما از آب آشامیدنی خود اخذ نمایید. دو نوع از غذاهای شما سرشار از من بوده و خوردن آنها کمک موثری جهت رفع کمبود من می باشد.

1 - ماهیها و سایر حیوانات دریایی مخصوصاً ماهیهای حرام که در زندگانی شما چندان وارد نمی شوند تقریباً 0.5 تا 1.6 میلی گرم از من درصد گرم دارند و کسانی که ماهی و سایر حیوانات دریایی را بیشتر از ما مصرف می کنند دندان های آنها دارای مینای محکمتری می باشد.

2 - دومین غذایی که سرشار از من است و در زندگانی روزانه ی ایرانیان بیشتر وارد است چای می باشد. چای چین 607 تا 35.5 میلی گرم در صد گرم، چای مصرفی اروپائیان 16.15 تا20.28 میلی گرم در صد گرم، چای مصرفی در زلاند جدید 9.6 تا 14.7 میلی گرم در صد گرم از شبه فلز من را دارا می باشند و روی این اصل است که می توانیم بگوییم چای یکی از نوشیدنیهای مفیدی است که در زندگانی ایرانیان نقش مهمی دارد.

چای جوشیده بیشتر و چای دم کرده کمتر از من دارد. چای جوشیده 30 تا پنجاه درصد فلوئور موجود در برگ را در آب حل می کند و این نسبت با جوانی و پیری برگ بستگی دارد و چای های بهاره که چین اول را تشکیل می دهند مقدار بیشتری از من دارند. نسبت من در چای سیاه بیشتر از چای سبز است، یک فنجان چای بطور متوسط 2 میلی گرم از من دارد.

به عقیده ی دانشمندان مصرف روزانه 1.8 گرم چای خشک می تواند 0.45 تا 0.98 میلی گرم از من را به شما بدهد و چون شما معمولاً بطور متوسط پنج گرم چای خشک مصرف می کنید و چای مخلوط بطور متوسط 15 میلی گرم درصد از شبه فلز من دارد و به این حساب روزانه 0.22 میلی گرم از راه نوشیدن چای به بدن شما وارد می شوم، البته این محاسبه روی چای دم کرده است، زیرا شهری ها کمتر چای جوشیده می نوشند. در اینجا لازم است تذکر دهیم که اطفال هنگام در آوردن دندانهای شیری چای نمی نوشند و اگر هم بنوشند فوق العاده کم رنگ و کم مایه است و به همین جهت دندانهایی که در می آورند گرسنگی نامرئی فلوئور داشته و زود از بین می روند.

گرسنگی شبه فلز فلوئور در تهران
نظر به اینکه کوه دماوند سالها است خاموش شده و تهران به کوههای آتش فشانی نزدیک نیست و همچنین در اطراف تهران فعالیت استخراج معادنی که در آنها فلوئور وجود داشته باشد خیلی کم است، به این جهت می توان گفت که هوای تهران عاری از شبه فلز من بوده و مردم تهران از راه هوا در آمد فلوئوری ندارند.

مصرف ماهی نیز در تهران بیشتر در فصل زمستان است که متأسفانه فعلا کمیاب شده، و سایر حیوانات و موجودات دریائی هم وارد غذای ما نمی شود و از این جهت نیز عایدی زیادی نداریم.

وجود فلوئور در آبهای تهران
در گذشته که مردم تهران از آب قنات مشروب می شدند، عایدی فلوئوری بیشتری داشتند. قنات امیر آباد معروف به قنات دانشگاه 1.9 میلی گرم داشت و آب چاه های عمیق نیز بطور متوسط 0.45 میلی گرم داشت، اما امروز آب تهران لوله کشی شده و منحصرا 0.32 میلی گرم دارد.

اگر بطور متوسط روزانه شما یک لیتر و نیم آب بنوشید عایدی فلوئوری شما نسبت به گذشته که آب قنات می خوردید 0.19 میلی گرم کم شده است و به همین جهت است که روزبروز پوسیدگی دندان در تهران زیادتر می شود.

میزان فلوئور در آب
طبق محاسباتی که از نظر علمی شده است، میزان من در آب نباید کمتر از یک میلی گرم و زیادتر از 1.5 میلی گرم در لیتر باشد و چون آب لوله کشی تهران فقط 0.32 میلی گرم دارد 0.68 میلی گرم کمتر از حداقل دارد و بایستی آنرا طبق اصول علمی به آب لوله کشی افزود و تا زمانی که این موضوع عملی نشود نباید انتظار داشت که اطفال و بقیه ی ساکنان تهران دندان محکم و کرم نخورده داشته باشند.

کمبود فلوئور در غذاها
یکی دیگر از دلائل سست شدن استخوانها و دندانها و زیادشدن کرم خوردگی دندان پیدایش آسیاهای موتوری است که در اثر ایجاد حرارت فلوئور را به سبوس چسبانده و با عمل بوجاری و الکهای نرم مقداری از آنرا از نان که غذای روزانه است خارج می سازد و این امر در برنج هم صورت می گیرد.

گرسنگی فلوئوری خوراکیها
همانطور که مادر گرسنه، بچه ای ضعیف و ناتوان بدنیا می آورد، زمین گرسنه نیز قادر به خلق عناصر معدنی نیست و نمی تواند بیشتر از آنچه از آب یا عوامل دیگر می گیرد تحویل گیاه دهد، از این رو خوراکیهایی که فلوئور کمتری از آب و زمین می گیرند، میزان فلوئورشان از محصولات مشابه آنها که در نقاط فلوئور دار پرورش می یابند، کمتر است چنانچه لوبیای سفید که معمولاً بایستی 2.1 میلی گرم درصد فلوئور داشته باشد در دهات اطراف تهران 1.25 میلی گرم درصد دارد و شک نیست چنین لوبیایی چون خود گرسنه است خوردن آن ایجاد گرسنگی فلوئور خواهد کرد.

تغییر روش غذایی
یکی دیگر از دلایل افزایش پوسیدگی و کرم خوردن دندان تغییر رژیم غذایی است که به مرور زمان پیدا شده است. سابقا شما لوبیای سفید، عدس و ماش بیشتر از امروز می خوردید و امروز مواد گوشتی بیشتر از سابق می خورید، حبوبات مخصوصاً عدس، ماش و لوبیا سرشار از فلوئور بوده و تقریباً دو برابر گوشت و سبزیها فلوئور دارند و همین امر جیره روزانه فلوئور را در تغذیه کم کرده و سبب افزایش کرم خوردگی دندان و سستی استخوانها شده است.

نظر دندانپزشکان
کلیه دندانپزشکان با تجربه و قدیمی تهران معتقدند که روز به روز دندانهای ساکنان این شهر استحکام خود را از دست داده و آمار کرم خوردگی رو به افزایش است مخصوصاً از موقعی که آب نهر کرج را به تهران آورده و بدنبال این شهر لوله کشی شده و خوردن آب قنات متروک شده است و با اینکه امراض عفونی لثه و دهان کمتر شده است. معذلک پوسیدگی و کرم خوردگی زیادتر دیده می شود و این موضوع دلیلی جز کمبود فلوئور در آب کرج نیست.

من در سبوس گندم - جو - برنج - مارچوبه - زردآلو - گوجه فرنگی انگور - سیب زمینی - ترب و از همه مهمتر در چای و حبوبات پیدا می شوم. اگر خاکی که در آن لپه - باقلا و نخود و غیره را می کارند، بحد کافی از شبه فلز من نداشته باشد این بنشن ا ناپزا شده و بهترین راه پر کردن آنها افزودن مقدار کمی چای خشک به آنها است.

نام كتاب: زبان خوراكي ها
نويسنده: دكتر عباد الدين جزايری
جلد اول
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.