زبان خوراكی ها - من سدیم هستم

29 خرداد 1399   azizi   مطالب و مقالات, تغذیه   0 نظر   57 بازدید   |

من سدیم هستم. من در اثر ترکیب با کلر نمک طعام را تشکیل می دهم جز ترکیب سرم خون و سایر مایعات بدن شما هستم، وجود من برای هضم غذا و جذب آن ضرورت دارد.

خواص سدیم نمکخواص سدیم نمک


همچنین جزء مصالح ساختمانی مایعات و رطوبت های بدن و مخصوصاً غضروفها هستم کمبود من باعث کم اشتهایی - سستی و ضعف مفرط است. من در آب دریا در نمک طعام - در جوانه گندم - در لوبیای سبز - در بلوط - در یونجه - در ذرت - در جو و برنج و از همه بالاتر در خار شتر و اشنیان به مقدار زیاد وجود دارم.

گرسنگی نامرئی سدیم
خوشبختانه ما به علت داشتن معادن نمک و آبهای شور و کویرهای پر وسعت کمبود سدیم نداریم ولی معذلک در جنوب ایران به علت خشکی زیاد و عرق کردن اشخاص این کمبود مخصوصاً در تازه واردین و اشخاص غیر بومی دیده می شود.

هر لیتر عرق انسان دو تا سه گرم کلر و دو سدیم دارد و در روزهای گرم تابستان میزان عرق به هفت تا ده لیتر می رسد و به عبارت دیگر روزانه بیست گرم کلروردوسدیم از بدن آنها خارج می‌شود.

حجاج ایرانی که به مکه معظمه مشرف می شوند مخصوصاً در فصل تابستان دچار کمبود این فلز می شوند و چاره ای جز خوردن نمک زیاد ندارند آنها معمولاً ماست کیسه ای نمک زده و غذاهای شور زیاد می خورند ولی بومیان مخصوصاً اعراب بدوی که با بدنهای نیمه عریان حرکت می کنند کمتر به این بیماری دچار می شوند.

طبق مطالعاتی که در این مورد شده است، اشخاص عریان کمتر عرق کرده و با عرق مقدار کمتری نمک خارج می کنند. در اثر آزمایش های مکرر علمی ثابت شده است که عرق اشخاص عریان پنجاه درصد نمک کمتر از عرق بدن اشخاصی است که لباس بر تن دارند.

حجاج در لباس احرام کمتر عرق کرده و عرق آنها نیز نمک زیادی ندارد و به همین جهت است که سیاهان و اشخاص بومی که همیشه با بدن عریان کار می کنند ذخایر املاح معدنی بدن خود را کمتر از دست می دهد.

من نمک طعام هستم
فارسی من نمک است، اعراب به من ملح و ترک زبانان دوز می گویند. من همان گرد سفیدی هستم که شما آن را به تمام غذاهای خود بجز شیرینی ها می زنید. من علاوه بر طعم شوری که داشته و غذاهای شما را خوشمزه و نمکی می کنم حافظ آنها نیز در برابر فساد می باشم و به قول شاعر هر چه بگندد نمکش میزنند،

من از ترکیب کلر با فلز سدیم بدست می آیم. سرم فیزیولژی که در موقع کمبود آب بدن و بجای غذا به بیماران تزریق می کنند محلول هفت در هزار من می باشد.

یکی از افتخارات من این است که رسول اکرم ص به حضرت امیرالمؤمنین(ع) فرمودند: یا علی غذای خود را با نمک شروع کن و آن را با نمک ختم نما. کسی که غذای خود را با نمک باز کند و به نمک تمام نماید از هفتاد و دو مرض از جمله جنون، جذام و برص محفوظ می ماند.

من اشتها را زیاد می کنم، رنگ رخسار را باز می کنم، به غذا طعمی خوش می دهم، خیارشور و غذاهای نمک پرورده که با من درست می شوند مدت زیادی مانده و باطعم خوشی که دارند موردعلاقه شما می باشند.

در ترشی ها نیز از وجود من برای خوشمزه کردن و رفع ضرر سرکه استفاده می کنند، دندانی که در اثر خوردن میوه های ترش کند شود با مالیدن گرد و مضمضه محلول من کندی آن از بین می رود.

مالیدن من با گوشت هندوانه ی ابوجهل زخم های جلدی را درمان می کند. کوبیده من با مروارید جهت سفید کردن دندان و درمان عفونت آن گرد دندان بسیار نافع است.

پاک کننده زخم و تمیز کننده لوله هاضمه و معده می باشم. ترشی زیاد معده را خنثی می کنم. هرچند وجودم برای پیدایش ترشی آن لازم است. ضماد من همراه با روغن بذر کتان بر محل نیش عقرب مفید می باشد.

مالیدن من مخلوط با روغن زیتون جهت خارش - جرب - زخم آبله و جذام مفید است و با روغن زیتون جهت بند آمدن خون نیز تجویز می شود. برای تسکین درد عضلات که در اثر سرماخوردگی و کوفت رفتگی باشد کافی است نمک را گرم کرده لای دستمال ریخته و بر موضع درد بگذارید تا ساکت شود.

نام كتاب: زبان خوراكي ها
نويسنده: دكتر عباد الدين جزايری
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.