برای موفقیت بهانه بی بهانه

25 خرداد 1399   soodabeh   مطالب و مقالات / موفقیت   0 نظر   255 بازدید   |

ما در عصر طلايي بشر زندگي مي کنيم. در هيچ برهه اي از زمان مانند امروز، براي رسيدن به آنچه که توانايي اش را داريد فرصت و امکانات وجود نداشته است.
شما مي توانيد بقيه ي عمرتان را با استفاده از اين مقاله، به موفقيت و خوشبختي بيشتر دست يابيد.

برای موفقیت بهانه بی بهانه

 

1- تفکر خود را تغيير دهيد.

طرز فکر شما درباره خودتان، توانايي هايتان و استعدادتان، تعيين کننده آنچه که امروز هستيد و آنچه که در آينده خواهيد بود است. خوشبختانه، خودپنداري شما اکتسابي است. يعني با کنترل کامل واژه ها، تصاوير و ايده هايي که وارد ذهن تان مي شوند، مي توانيد کنترل کامل آينده خود را در دست بگيريد.
 

2- زندگي تان را تغيير دهيد. 

شما به عنوان يک استعداد محض، با توانايي هاي نامحدود در زمينه هاي بسياري به اين دنيا پا مي گذاريد. گاهي با ياد آوري نتايج مخرب دوران کودکي، مي توانيد سهوا ترس از شکست، ضرر و طرد شدن را در خود ايجاد کنيد. بهتر است با خلاص شدن از اين هيجانات منفي ، انرژي ذخيره شده ي خود را آزاد مي کنيد و زندگي تان را تغيير مي دهيد.
 

3- آرزوهاي بزرگ داشته باشيد.

نقطه شروع زندگي واقعي که براي شما امکان پذير است، ايجاد تصوير هيجان انگيزي از زندگي آينده است. فرض کنيد در زندگي شخصي، مادي و خانوادگي، مي توانستيد هماني باشيد که مي خواستيد. بنابراين اهداف تان را به طور واضح بر روي کاغذ بياوريد. سپس پشت آن، طرح هايتان را براي رسيدن به آن اهداف به طور مفصل و جزء به جزء بنويسيد تا روياهايتان را به واقعيت تبديل کنيد.
 

4- تصميم بگيريد که خودکفا شويد. 

همين امروز تصميم بگيريد که کنترل کامل زندگي مالي خود را در دست بگيريد. شروع به انجام کارهايي بکنيد که ديگران براي اين که به لحاظ مالي مستقل شوند همان کارها را انجام دادند و درست از همان جايي شروع کردند که شما امروز ايستاده ايد. دقيقا تعيين کنيد که چقدر مي خواهيد پول دربياوريد، آن را نگه داريد؛ اين مقادير را براي خود به عنوان هدف تعيين کنيد و تمام مدت به آنها فکر کنيد. هر کاري که ديگران انجام داده اند شما نيز مي توانيد انجام بدهيد. مطمئن باشيد که با کار بيشتر، مي توانيد سود بيشتري را نصيب خود کنيد. پس نترسيد و شروع کنيد!
 
زندگي تان را بر اساس ايجاد و حفظ روابطي با کيفيت بالا و اعتماد بالاي طرفين نسبت به يکديگر سازمان بدهيد. براي اين که دامنه ي ارتباطات خود را وسيع تر کنيد، مرتبا شبکه سازي کنيد. با کساني که هدف شان مثبت بودن و رسيدن به موفقيت است، گروه "مغز متفکر" تشکيل دهيد.
 

5- مسئوليت زندگي خود را برعهده بگيريد. 

همين امروز تصميم بگيريد که مسئوليت زندگي خود را 100 درصد قبول کنيد، بدون اين که به خاطر هر اتفاقي که مي افتد کسي را سرزنش کنيد يا عذر و بهانه اي بياوريد. از نيروي شخصي خود براي کنترل افکار، گفته ها و اعمالتان استفاده کنيد. خودتان سرنوشت تان را رقم بزنيد.
 

6- به بهترين تعهد بدهيد. 

بزرگترين پاداش ها و بيشترين احساس رضايت، نصيب آنهايي مي شود که در کاري که انجام مي دهند بهترين هستند. تصميم بگيريد که در زمينه کاري خود به 10 درصد افرادي که در اوج هستند بپيونديد. عملکرد برتر را به عنوان هدف خود تعيين کنيد، برنامه ريزي کنيد، بعد هر روز براي بهتر شدن تلاش کنيد.
 

7- اطرافيان را مهم بشماريد. 

کيفيت و کميت روابط شما بيشتر از ساير عوامل بر روي موفقيت و سعادت شما تأثير خواهد گذاشت. زندگي تان را براساس ايجاد و حفظ روابطي با کيفيت بالا و اعتماد بالاي طرفين نسبت به يکديگر سازمان بدهيد. براي اين که دامنه ي ارتباطات خود را وسيع تر کنيد، مرتبا شبکه سازي کنيد. با کساني که هدف شان مثبت بودن و رسيدن به موفقيت است، گروه "مغز متفکر" تشکيل دهيد.
 

8- مانند يک نابغه فکر کنيد.

وجود شما از يک مغز و بدني که آن را حمل مي کند تشکيل يافته است. شما هماني نيستيد که فکر مي کنيد هستيد؟ بلکه شما، نتيجه  تفکر خود هستيد. شما قادر هستيد تا بهتر و موثرتر از قبل فکر کنيد. وقتي مانند موفق ترين و زيرک ترين افراد فکر کنيد، به زودي نتايجي را خواهيد گرفت که آنها گرفتند.
 

9- نيروي دروني خود را آزاد سازيد. 

امروزه ايده ها، اصلي ترين منبع موفقيت هستند. براي کمک به خودتان در رسيدن به اهداف تان، هر چقدر ايده هاي بيشتري داشته باشيد، در زمان مناسبي، ايده ي مناسبي نيز به ذهنتان خطور خواهد کرد. توانايي شما براي ارائه ايده هاي جديد نامحدود است. بنابراين آينده تان نيز نامحدود است.
 

10- آينده ي خود را بسازيد. 

داشتن توانايي براي نگاه به آينده و برداشتن گام هايي که آينده اي را که آرزويش را داريد تضمين کند، يک روش ضروري فکر کردن است که در طول تاريخ، اکثر افراد موفق آن را پيشه ي خود ساخته اند. موثرترين افراد از قبل براي زندگي خود به دقت برنامه ريزي مي کنند و حداکثر تلاش خود را مي کنند تا هر اتفاق بدي را پيش بيني کنند. درنتيجه، بهتر از اطرافيان خود فکر مي کنند و تصميم مي گيرند.
 

11- درستي و دليري. 

وقتي زندگي تان را بر اساس دو ويژگي راستي و درستي و جرأت و دليري سازمان مي دهيد، تمام درها به رويتان باز مي شوند و حقيقتا شخص خوشبختي مي شويد. درنتيجه، مي توانيد با داشتن يک زندگي صادقانه ، شهامت و جرات پيدا کنيد و تفکر و زندگي تان را تغيير مي دهيد.
 

12- هيچ محدوديتي وجود ندارد. 

هيچ محدوديت واقعي درباره آنچه که مي توانيد باشيد، وجود ندارد؛ مگر اين که خودتان اين محدوديت ها را ايجاد کنيد. شما فرد کاملا خوب و بي نهايت با استعدادي هستيد. چيزهاي مهمي در زندگي وجود دارد که اگر شديدا طالب آن باشيد و براي رسيدن به آن وقت زيادي بگذاريد و تلاش بي اندازه اي بکنيد ، قطعا به آنها مي رسيد.
 
کليد موفقيت اين است: با توکل به خداي متعال، همين امروز شروع کنيد، و هرگز آن را رها نکنيد!
 
برای موفقیت بهانه بی بهانه
ر

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.