غذا درمانی - بخش آخر

10 تیر 1399   azizi   مطالب و مقالات, تغذیه   0 نظر   11 بازدید   |

غذا درمانی- بخش آخر
غذادرمانی

کامبوچا چیست و آیا شایعاتی که در مورد خواص درمانی آن بین مردم وجود دارد، صحیح است؟
کامبوچا ماده ای است که به عنوان نوعی قارچ در بازارهای دارویی اغلب کشورهای جهان مطرح است و از مایع تخمیری آن به عنوان یک نوشابه ترش درمانی استفاده می شود. کامبوچا مدتی است که به ایران نیز وارد شده و اغلب مردم از آن به عنوان یک اکسیر درمانی نام می برند. کامبوچا از نظر علمی اصولا قارچ نیست بلکه اتحادی است از یک مخمر و باکتری.

ممکن است دوستی یک ظرف چای محتوای یک ماده کروی شکل نرم و خمیری و ژلاتینی به شما نشان دهد و تعارف کند که یک فنجان از چای ترشی که کامبوچا در آن است میل کنید. اگر این نوشابه ترش را بنوشید و خوردن آن را تا یک هفته ادامه دهید، شما نیز یکی از میلیونها نفری محسوب می شوید که در اغلب مناطق دنیا از این نوشابه به عنوان یک اکسیر درمانی استفاده می کنند.

این گلوله خمیری شکل ژلاتینی، همان کامبوچا است و یا به قول معروف قارچ کامبوچاست که معمولا در فروشگاه های گیاهان دارویی و یابه اصطلاح فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی و سالم فروخته می شود و در برخی کشورها چنان از آن استقبال شده که حتی اغلب از طریق اینترنت با پست الکترونیکی سفارش داده و خریداری می شود.

پسوند چا در انتهای کلمه کامبوچا به معنای چای است. کامبوچا ظاهرا از کشورهای آسیا برخاسته و از اکتشافات بسیار قدیمی است. ولی در کشورهای مختلف با نام های متفاوتی نامیده می شود. از جمله با نام های چای قارچ منچوری، واندر پیلز، هونگو و تیواس و غیره.

ترکیب قطعی و صحیح این ماده ناشناخته است، ولی می توان آن را یک اتحاد بین ماده ای مخمر و باکتری دانست که تواما آثار آن را ظاهر می سازند.

معمولا کامبوچا یعنی این ماده خمیری ژلاتینی را در یک دم کرده چای بسیار شیرین می اندازند، روی ظرف را با پارچه نازکی می پوشانند که حتی الامکان از آلودگی های خارجی محفوظ بماند و پس از آن فرآیند تخمیر در دم کرده چای آغاز می شود.

سپس آن را به مدت 1 تا 2 هفته در حرارت اطاق نگه می دارند تا یک دم کرده بسیار ترش به دست آید که شامل مواد مختلفی از جمله، سرکه، دی اکسیدکربن و مقدار کمی اتیل الکل است.

مایع به دست آمده غالبا به مثابه یک داروی معجزه گر تلقی می شود و طرفداران آن خواص متعددی برای آن قائل هستند. از جمله معتقدند که برای سالخوردگان انرژی زا و نشاط آور است و به درمان آلرژی و سزطان و حتی ایدز کمک می کند و هاضمه را بهبود می بخشد و حتی رنگ موهای سر را اصلاح می نماید.

کامبوچا در محافل علمی کشورهای غربی بخصوص در امریکا طرفداران زیادی ندارد و موضوع بحث ها و گفتگوهای موافق و مخالف است. در مورد خواص کامبوچا تا به حال تحقیقات علمی زیادی نشده ولی شواهدی که از بررسی ها و تجربیات معدود انجام شده در دست است، خواص نامبرده را برای کامبوچا تأیید نمی کند از جمله سازمان نظارت بر دارو و خوراک امریکا وجود این خواص را تأیید نمی کند.

در ضمن، دو نفر از زنان مقیم ایالت آیوا که مدت درازی از این دم کرده مصرف کرده بودند مبتلا به اسیدوز شدید شده و یکی از آنها در گذشته است. البته ثابت نشده است که واقعا مصرف این دم کرده علت اصلی این ناراحتی بوده است.

باید توجه داشت که مواد خوراکی زیادی از مخمرها و باکتری ها به دست می آید که ضرری هم ندارند نظیر ماست و سرکه و امثالهم؛ ولی نکته مورد تردید، نوع مخمر و نوع باکتری است.

ترشی دم کرده کامبوچا ممکن است مانع ایحاد عفونت و آلودگی شود ولی در دم کرده های خانگی این احتمال وجود دارد که این دم کرده، محیط مناسبی برای تکثیر نوعی کپک خطرناک شود و پارچه نازکی که روی ظرف تخمیر کشیده می شود، برای ممانعت از ایجاد این کپک ها کافی نباشد.

به هر حال توصیه می شود که زنان باردار و کودکان و افرادی که دارای سیستم دفاعی ضعیف هستند، قطعا از خوردن این دم کرده پرهیز کنند. و اگر کسی به طور قطع اطمینان دارد که چایی کامبوچا اگر کسی به طور قطع اطمینان دارد که چایی کامبوچا که تهیه کرده دارای آلودگی با کپک های مسمو کننده نیست، می تواند آن را مصرف کند ولی تا به حال شواهد علمی کافی به دست نیامده است که تمام این خواص را برای این دم کرده تأیید کند.

سرماخوردگی و روش های کنترل آن با رژیم های غذایی
یکی از مؤثرترین راه های اجتناب از سرماخوردگی و انفلوانزا، عدم تماس با آبریزش از بینی اطفال و اشخاص مبتلا و دور بودن از عطسه همکاران بیمار و سرفه اشخاص مبتلا در کوچه و خیابان بخصوص اگر حفاظی در مقابل دهان و بینی ندارند و عدم شرکت در مجامعی است که عده ای اشخاص مبتلا به انفلوانزا در آن شرکت دارند.

از نظر رژیم غذای باید سعی شود حتی الامکان از رژیمی که به تقویت سیستم دفاع طبیعی بدن کمک می کند استفاده شود. خوشبختانه تعداد زیادی از انواع مواد غذایی وجود دارند که در این دوره به انسان کمک می کنند.

تحقیقات کارشناسان نشان انسان کمک می کنند. تحقیقات کارشناسان نشان می دهد که برخی از غذاهایی که اغلب ما همه روزه می خوریم دارای ترکیبات شیمیایی توانایی هستند که می توانند بر ضد فعالیت ویروس ها مؤثر باشند.

به طور کلی نقطه شروع و آغاز بیماری سرماخوردگی و آنفلوانزا از زمانی است که تعداد معدودی ویروس به داخل بدن انسان راه می یابند و همین که مستقر شدند فعالیت خود را برای تکثیر آغاز می کنند.

اگر در این مرحله، سیستم دفاع طبیعی بدن با آنها مقابله نکند و از تکثیر آنها طبیعی بدن با آنها مقابله و از تکثیر آنها طبیعی بدن با آنها مقابله نکند و از تکثیر آنها جلوگیری ننماید، تعداد آنها با سرعت زیادی افزایش می یابد و به احتمال زیاد پس از چند روز ممکن است کانون های عفونی ایجاد شود و ناچار شوند با استفاده از آنتی بیوتیک های قوی که عوارض زیادی دارد عفونت را سرکوب کنند.

نفش میوه ها و سبزی ها
یکی از راه هایی که از هجوم و تکثیر لجام گسیخته ویروس ها جلوگیری می کند خوردن میوه ها و سبزی هاست. زیرا میوه ها و سبزی ها و حبوبات دارای انواعی از ترکیبات شیمیایی هستند که با کمک سیستم دفاع طبیعی بدن آمده، با تقویت سیستم، ویروس ها را از بین برده، از توسعه حملات بیماری زای ویروس ها جلوگیری می کنند.

تحقیقات علمی نشان می دهد که در تعداد زیادی از میوه ها و سبزی ها ماده مفیدی بنام گلوتاتیون وجود دارد که با تحریک سیستم دفاع طبیعی بدن موجب آزاد شدن تعداد زیادی سلول های ویروس خوار به نام ماکروفاژ می شوند. سلول های ماکروفاژ سلول های تخصصی ضدویروس هستند که ویروس ها را در بند کرده، از بین می برند.

مواد غذایی نظیر آووکادو، هندوانه، مارچوبه، کدو حلوایی و گریپ فروت از منابع غنی ماده مفید گلوتاتیون هستند. و در درجه بعد بامیه، مرکبات، گوجه فرنگی، سیب زمینی، گل کلم، کلم بروکلی، کلم تکمه ای، طالبی، توت فرنگی و هلو نیز منابع خوبی هستند.

ترکیب شیمیایی بسیار مفید دیگری که در اغلب میوه ها و سبزی های تازه خام وجود دارد، ویتامین C است. طی سال ها در محافل پزشکی رسمی از بحث مطرح بود که آیا ویتامین C برای پیشگیری سرماخوردگی موثر است یا خیر و هنوز هم اتفاق نظر در این بحث وجود ندارد.

ولی عملاً تجربه شده است که وقتی دچار سرماخوردگی شده و ناراحت هستید خوردن ویتامین C برای رفع علامت سرماخوردگی مؤثر است و کمک می کند که سرماخوردگی با سرعت بیشتری رفع شود. ویتامین C مقدار هیستامین را کاهش می دهد.

هیستامین ترکیبی شیمیایی است که در بدن انسان توسط سیستم دفاع طبیعی بدن آزاد می شود و مسئول قسمتی از علایم و ناراحتی های انفلوانزا از جمله احساس پری و کوفتگی است و در عین حال به نظر می رسد ویتامین C برای استحکام جدار سلول های سفید خون که برای مبارزه با عفونت نقش مهمی دارند خیلی مؤثر است.

محققان دانشگاه هلسینکی در فنلاند پس از بررسی گزارش نتایج 21 طرح تحقیقاتی که ظرف چند سال انجام شده، به این نتیجه رسیده اند که اگر در آغاز دوره سرماخوردگی روزانه 1000 میلی گرم ویتامین C خورده شود علایم و ناراحتی های سرماخوردگی و دوره این بیماری 23 درصد کاهش خواهد یافت.

برای این کار باید هر روز مقدار زیادی مرکبات و کلم بروکلی و سایر موادغذایی که منبع سرشار ویتامین C تأمین شود. دکتر وان سانگ، دانشیار گروه تغذیه انسان در دانشگاه ایالتی میشیگان می گوید در آن موارد بهترین روش آن است که از مقدار کافی عصاره میوه ها و سبزی ها استفاده شود؛ مثلاً عصاره پرتقال و گریپ فروت که در هر 200 گرم در حدود 60 میلی گرم ویتامین C دارند انتخاب خوبی است.

نقش سیر
در تمام ادوار تاریخ که اطلاعات مکتوبی در دست است از سیر به عنوان ضدعفونی کننده برای درمان عفونت ها استفاده شده است. در حال حاضر شواهد علمی بسیاری نشان می دهد که خوردن شیر برای حمایت بدن در مقابل سرماخوردگی و انفلوانزا بسیار کمک می کند.

سیر دارای تعداد زیادی ترکیبات شیمیایی فعال است که از جمله مهمترین آنها دو ترکیب به نام های آلی سین و آلی ئین نشان داده اند که مستقیماً در کشتن و از بین برن اجرام عفونی بسیار مؤثرند.

به علاوه به نظر می رسد که سیر با تحریک سیستم دفاع طبیعی بدن موجب می شود که هر چه بیشتر سلول های کشنده طبیعی آزاد شده و وارد معرکه ضدویروس شوند و تعداد زیادی جرم های عفونی را از بین ببرند.

به نظر دکتر السون هاس مدیر مرکز تحقیقات پیشگیری های پزشکی در کالیفرنیا و مؤلف کتاب با تغذیه صحیح سالم بمانید برای اینکه از خواص ضدعفونی سیر استفاده شود باید به مقدار کافی مصرف شود.

برای مثال، برای ضدعفونی مؤثر در سرماخوردگی و انفلوانزا باید روزانه در حدود یک سیر کامل که شامل چند حبه یا دنده سیر است خورده شود ولی مشکل در این است که خوردن این مقدار سیر خام برای اغلب اشخاص بسیار سخت است.

و طبق نظر دکتر زیمنت، استاد پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا (لس آنجلس) متأسفانه اگر سیر پخته شود و حرارت زیاد ببین تا نرم شود برخی از مواد شفابخش آن از بین می رود ولی در هرحال باز هم برای مقابله با جرم های عفونی تا حدودی مؤثر است.

مایعات گرم
تحقیقات نشان می دهد که خوردن یک لیوان چای داغ به دنبال یک کاسه سوپ جوجه داغ از مؤثرترین درمان های خانگی برای سرماخوردگی و انفلوانزا است. و اگر سوپ داغ با کمی فلفل قرمز تند ساییده و یا سایر ادویه تند خورده شود به این بین بردن گرفتگی و کونژسیون و همچنین تقویت سیستم دفاع طبیعی بدن بسیار کمک می کند.

دکتر استیون موستا، رئیس انجمن تحقیقات پیشگیری بیماری های ذات الریه و انفلوانزا در ایالت دنور امریکا می گوید چای دارای ترکیباتی است به نام تئوفیلین که برای باز کردن گرفتگی مؤثر است.
به علاوه در چای مقداری ماده مفید کورستین وجود دارد به مهار کردن تکثیر ویروس ها بسیار کمک می کند.

نقش نخودسبز
درون خود سبز مواد بسیار مفیدی از جمله ویتامین C و فیبر و کلروفیل یافت می شود و این دانه را در ردیف دانه های بسیار شفابخش درمانی قرار می دهد. در نیم پیمانه نخود سبز پخته در حدود 4 گرم فایبر وجود دارد.

نخودسبز برای کاهش علامت ها و ناراحتی های سرماخوردگی بسیار مؤثر است. برای اینه مواد مفید نخودسبز در جریان پختن از بین نرود نباید آن را در غرقاب پخت زیرا مواد آن در حرارت زیاد آب شسته و خارج می شود، است.

برای نگهداری نخودسبز مناسبترین روش، منجمد کردن خام آن در فریزر مناسبترین روش، منجمد کردن خام آن در فریزر است که تا چند ماه اغلب مواد، بخصوص ویتامین آن سالم می ماند.

لیموترش
ویتامین C یکی از مفیدترین موادی است که برای کنترل انواع ناراحتی ها به انسان کمک می کند. از جمله در فصل های سرد سال، ویتامین C بیشتر از هر چیز مورد تقاضاست.

خوشبختانه لیموترش منبع غنی ویتامین C بیشتر از هر چیز مورد تقاضاست. خوشبختانه لیموترش منبع غنی ویتامین C و مواد معنی است که در پیشگیری و کنترل بیماری ها سهم بسزایی دارند.

ویتامین C و مواد معدنی است که در پیشگیری و کنترل بیماری ها سهم بسزایی دارند. ویتامین C مقدار هیستامین را کاهش می دهد و به عبارت دیگر نوعی ضدهیستامین طبیعی و ملایم است.

هیستامین از ترکیب های شیمیایی طبیعی بدن است که ممکن است موجب قرمز شدن چشم و آبریزش از بینی و اشک چشم شود. با خوردن عصاره لیموترش تازه می توان با این عوارض سرماخوردگی مقابله کرد.

در یک لیموترش نسبتاً بزرگ در حدود 45 میلی گرم ویتامین C وجود دارد که 75 درصد نیاز روزانه بدن را تأمین می کند. در فرآورده های غذایی که برای کنترل سرماخوردگی تهیه می شود - نظیر سوپ جوجه - عصاره لیموترش تازه سهم زیادی در افزایش تأثیر درمانی آنها دارد.

سوپ جوجه
سوپ جو علایم و ناراحتی های سرماخوردگی را سریعا کاهش می دهد؛ حرارت آن جریان ترشحات مخاط بینی را تسهیل می کند و قبل از اینکه جرم های میکروبی وقت کافی برای استقرار و تکثیر داشته باشند آنها را خارج می سازد.

جالب این است که این اثر شفابخش تنها ناشی از حرارت سوپ جو نیست زیرا آب داغ به تنهایی چنین اثری ندارد و تنها از حرارت سوپ جوجه چنین اثر شفابخشی دیده می شود.

ظاهرا اثر شفابخش سوپ جوجه در عطر و بوی خوش و طعم دلپذیر آن نهفته است که این شرایط را آب داغ ندارد و قطعا در سوپ جوجه ماده شفابخشی وجود دارد که منشأ این خاصیت است.

دکتر استفن رنارد، استاد گروه پزشکی داخلی در دانشگاه نبراسکا در تحقیقی که در مورد اثر سوپ جوجه خانگی انجام داده، دریافته است که سوپ جوجه فعالیت نوتروفیل ها را کاهش می دهد.

نوتروفیل ها گلبول های سفید خون هستند که در مواقع سرما خوردگی به محل التهاب جلب شده، موجب ایجاد و تشدید ترشحات مخاطی و تحریک مجاری هوا می شوند.

محققان ضمنا فکر می کنند که قسمتی از خواص شفابخش سوپ جوجه ممکن است در نفس ساختمان جوجه نهفته باشد. از جمله طبق نظر دکتر زیمنت، استاد پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس، در جوجه نوعی اسید آمینه به نام سیستئین یافت می شود که از نظر ترکیب شیمیایی و خاصیت، شبیه داروی استیل سیستئین است و معمولا در پزشکی رسمی از استیل - سیستئین برای درمان بیماران مبتلا به برونشیت و سایر عفونت های مجاری تنفسی استفاده می شود.

دکتر زیمنت می گوید اصولا ماده استیل سیستئین به طور طبیعی از پرها و پوست جوجه گرفته شده است. دکتر زیمنت که از محققان معروف سرماخوردگی و انفلوانزاست و سال های متمادی در این رشته از بیماری ها تجربیاتی دارد، یک پزشک انگلیسی است که پس از سال ها طبابت در انگلستان به امریکا مهاجرت کرده و در دانشگاه کالیفرینا در سمت استاد و در عین حال رئیس گروه بیماریهای هاضمه اشتغال دارد. او همچنین کتاب های متعددی در این زمینه نوشته است.

دکتر زیمنت می گوید در آب و هوای بسیار نامناسب انگلستان که مردم آن در اعتیاد به دخانیات و سرماخوردگی مشهورند بیماری سرماخوردگی و برونشیت آنچنان شایع است که خودشان آن را بیماری انگلیسی می نامند، علت آن است که مردم معمولا بیشتر از غذاهای ساده و غیر تند استفاده می کنند. ولی در کالیفرنیا بیشتر غذاهای مکزیکی و تایلندی و هندی تند و تیز با ادویه تند مصرف می شود که برای ریه مفید است.

از این رو بیماری های ریوی در آنجا خیلی کم است. آمار نشان می دهد که مکزیکی ها و تایلندی ها و هندی های ساکن کالیفرنیا به رغم اعتیاد شدیدی که به دخانیات دارند، با این حال بسیار کم به برونشیت مبتلا می شوند، زیرا صرف نظر از هوای ملایم کالیفرنیا، آنها از غذاهای تهیه شده با گیاهان گرم و تند و تیز استفاده می کنند.

دکتر زیمنت توصیه می کند هر به وقت به سرماخودرگی مبتلا می شوید بلافاصه در شروع بیماری و قبل از اینکه ویروس ها مستقر شده و تکثیر یابند یک قاشق مربا خوری ترب تند و یا نیم قاشق مربا خوری فلفل قرمز تند ساییده شده را در یک لیوان آب دغ با کمی عسل خام مخلوط کرده، سربکشید و نتیجه فوری آن را برای رفع ناراحتی سرماخوردگی و حلقو گلو ببینید؛ و یا از یک سوپ جو که مقداری سیر و مقداری فلفل قرمز تند در آن ریخته شده باشد استفاده کنید.

به نظر دکتر زیمنت، غرغره آب گرم که حدود 10 قطره سس تند در آن ریخته شده باشد نیز مؤثر است به خصوص که به رفع گرفتگی سینوس ها هم کمک می کند. دکتر پل بوسند استاد گروه باغبانی دانشگاه ایالتی لاس کروسز در نیو مکزیکو و بنیان گذار مؤسسه تحقیقات آثار درمانی فلفل قرمز تند در آن دانشگاه می گوید که برای استفاده از خواص درمانی فلفل قرمز تند نیازی نیست که مقدار زیادی مصرف شود.

تنها کافی است حدود نصف قاشق مربا خوری فلفل قرمز تند ساییده شده یا 10 قطره سس تند فلفل قرمز را در یک کاسه سوپ جوجه داغ بریزید و میل کیند. این روشی است که در نیومکزیکو در موارد سرما خوردگی عمل می شود و همیشه نتیجه خوبی دارد.

گیاهان تند و گرم از قرن ها پیش در طب سنتی در موارد سرما خوردگی و برونشیت تجویز می شده و از خردل برای این ناراحتی های ریه استفاده می شده است. تقریبا تمام پزشکان طب سنتی ایرانی و چینی و یونانی استفاده از سیر را برای رفع ناراحتی های سینه تجویز می کردند و خردل را برای آسم و سرفه و التهاب سینه به کار می بردند زیرا برای اخراج اخلاط چسبنده بسیار مؤثرند.

در موارد برونشیت های مزمن که اغلب در اثر دخانیات ایجاد می شود، اخلاط خیلی سفت و چسبنده می شود و به دیواره مجاری تنفسی می چسبند و تارهای تنفسی نیز در اثر این بیماری خاصیت مقاومت و نیروی ایجاد ترشحات علیه اخلاط را از دست می دهند.

درنتیجه سرفه های شدید ایجاد و پس از مدتی عفونی می شود و مجاری عبور هوا متورم شده، تنفس مشکل می شود. پزشکان طب سنتی معتقدند که گیاهان تند خاصیت از جا کندن اخلاط را دارند و به علاوه اخلاط را رقیق کرده، آن را خارج می سازند. داروهای جدیدی که برای اخراج اخلاط ساخته شده اند نیز در مورد خواص آنها غالبا نوشته می شود: موکوکینتیک؛ یعنی خلط آور.

دکتر زیمنت نظریه تأثیر گیاهان تند و گرم را چنین تشریح می کند: یک گیاه تند همین که وارد معده شود گیرنده ها را تحریک کرده، یک سیگنال از طریق عصب واگوس به مغز می فرستد که فورا به ریه ها منعکس می شود و در آنجا غدد برونشیتی را تحریک می کند تا ترشحات خود را افزایش دهند.

از آنجا که اعصاب در تمام طول مجاری از دهان تا معده نیز تحریک می شوند این عکس العمل موجب تحریک غددی که مسئول ترشحات و ریزش آب از چشم و بینی هستند نیز می شود. این ترشحات باعث رقیق شدن و شل شدن اخلاط و کنده شدن و خروج آنها از بینی و سینوس ها می شود. در ریه ها رقیق شدن اخلاط، بلغم را شل می کنند و یا موجب می شوند که غده ها کمتر اخلاط سفت چسبنده تولید کنند و در نتیجه براحتی خارج می شوند.

ترکیب شیمیایی در فلفل قرمز که باعث تحریک ترشحات و پاک کردن بینی می شود، ماده ای است به نام کاپسایی سین که تند و تیزی فلفل قرمز تند ناشی از آن است.

زیمنت اضافه می کند که کاپسایی سین از مشتقات ترکیبی گروه داروای شیمیایی به نام گائی فنزین است و داروی گائی فنزین یک داروی سینه است که ماده فعال 75 درصد داروهای سینه ای و همچنین سایر اکسپکتوران ها نظیر روبی توسین و شربت ویکس و آکتی فد و نظایر آن را تشکیل می دهد. و خردل و ترب تند و کاری و سیر نیز نظیر همین اثر را دارند و غدد ترشحی برونش ها را تحریک می کنند.

یکی از مهمترین داروهای سینه ای زیمنت، سیر است. او معتقد است که سیر در درمان سرماخوردگی غوغا می کند. در سیر ماده ای به نام آلی ئین وجود دارد که خیلی نزدیک به داروی شیمیایی اس - کربوکسی میتل سیستئین یا موکودین است که از داروهای معروف و مؤثر اروپایی برای تنظیم اخلاط هستند.

سیر اگر با اروپایی برای تنظیم اخلاط هستند. سیر اگر با ویتامین C خورده شود از آنها نیز بیشتر مؤثر است زیرا ویتامین C کمک می کند که ماده آلی ئین سیر به یکی ترکیبی که از نظر شیمیایی خیلی شبیه موکودین است تبدیل شود.

برای تأثیر بیشتر سیر توصیه می شود که دنده ها خام سیر بدون اینکه خرد شوند مصرف و خورده شود و یا اگر بلع و خوردن سیر خام خرد نشده که سفت است مشکل است، برای چند ثانیه در حرارتی که آن را نرم کند گذارده شود.

به این ترتیب مانع از تبدیل ماده آل ئین به آلی سین که خواص دیگری دارد می شویم. زیرا سیر اگر در خارج از دهان خرد شود آلی ئین آن به آلی سین تبدیل می شود. بدیهی است نیز قسمت عمده خواص دارویی را داراست ولی از نظر خاصیت سینه ای ضعیفتر از آلی ئین است.

در خردل ماده ای به نام آلین ایزوتیوسیانات وجود دارد که شبیه آلی ئین سیر است. توصیه زیمنت این است که اگر سرماخوردگی یا مشکل سینوس و یا احتقان ریه و یا آسم و برونشیت و عسرالنفس دارید و یا اگر فکر می کنید در معرض ابتلا به هر یک از اینها هستید، از سوپ و غذاهای داغ توأم با گیاهان تند استفاده کنید.

بدیهی است اگر کسی به تمام یا برخی از گیاهان تند حساسیت داشته باشد متأسفانه از آن گیاه حساسیت زا نمی تواند استفاده کند و مصرف این نوع گیاهان را باید با مشورت کارشناس انجام دهد. برای تهیه سوپ جوجه طبی، دکتر زیمنت و سایر کارشناسان نسخه هایی را پیشنهاد کرده اند که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می شود.

روش تهیه سوپ جوجه

الف) تهیه آب مرغ
یک جوجه را پس از تمیز کردن، و پوست کندن قطعه قطعه کرده، در ظرف بزرگی با مقدار کافی آب سرد می ریزند به صورتی که آب روی آن را بگیرد. یک هویج و یک پیاز درشت و چند دنده سیر و یک یا دو عدد برگ بو و کمی زردچوبه و نمک به آن اضافه کرده، چند ساعت حرارت می دهند تا خوب پخته شود.

سپس آن را از روی آتش برداشته، از صافی رد می کنند تا گوشت و سبزی های داخل آن خارج شود. مایع به دست آمده را کنار می گذارند تا سرد شود و برای اینکه چربی آن گرفته شود آن را در یخچال قرار می دهند. پس از گذشت یک شب، یک ورقه قشر چربی روی سوپ ظاهر می شود که آن را برمی دارند. مایعی که به این ترتیب تهیه می شود، مایه تهیه سوپ جوجه است که در ایران اصطلاحاً به آن آب مرغ می گویند.

ب) تهیه سوپ جوجه طبق نسخه دکتر زیمنت برای بزرگسالانی که پرهیز از چربی دارند.

مواد مورد نیاز:
- در حدود یک لیتر آب مرغ بی چربی که طبق دستور پیش گفته تهیه شده باشد.
- یک عدد سیر که دارای حدود 15 دنده باشد.
- 5 شاخه جعفری خرده شده
- 6 شاخه گشنیز خرد شده
- یک قاشق مرباخوری فلفل قرمز تند ساییده شده (اگر به فلفل حساسیت نباشد)
- مقداری برگ های نعنای خرد شده
- مقداری برگ های ریحان خرد شده
- یک قاشق پودر کاری
سیر و پیاز را پوست کنده، با سایر سبزی ها خرد کرده، داخل آب مرغ نموده، حرارت می دهند تا آماده شود. این سوپ را ممکن است چهار قسمت کرده، هر قسمت را در شروع یک غذا به طور گرم مصرف کرد. در جریان حرارت دادن سوپ مرغ، استنشاق بخار آن نیز برای باز کردن کوفتگی های بینی و سینوس ها مؤثر است.

نسخه دیگری از دیگر کارشناسان برای تهیه سوپ مرغ مورد استفاده کودکان و جوانان

مواد لازم:
- در حدود 2 لیتر آب مرغ
- 250 گرم ماکارونی تازه
- شش دنده سیر
- یک عدد غده تازه زنجبیل که پوست آن گرفته و به چند قطعه تقسیم شده باشد.
- سه عدد غلاف فلفل قرمز تند خشک
- دو عدد پیاز که چند قطعه شده باشد.
- 240 گرم سینه مرغ که یبوست آن گرفته شده و به قطعات کوچک تقسیم شده باشد.
- چهار عدد پیازچه که ریز خرد شده باشد.
- و مقداری زرد چوبه و نمک.

ابتدا ماکارونی را در آب جوش ریخته و پس از آماده شدن کنار می گذارند. سپس در ظرفی آب مرغ را مخلوط با سیر، زنجبیل و فلفل قرمز، پیاز و ادویه حرارت می دهند تا جوش بیاید و آتش زیر آن را کم کرده، می گذارند تا 10 دقیقه ریرریز بجوشد.

پس از آن قطعات مرغ را اضافه می کنند و حرارت می دهند تا پخته شود. در این موقع ماکارونی را به آن اضافه می کنند و کمی حرارت می دهند تا آماده شود. در آخر قطعات زنجبیل تازه و غلاف فلفل قرمز را از سوپ بیرون می آورند و سوپ را در کاسه ها ریخته، پیازچه های خرد شده را روی آن می ریزند. این سوپ جوجه برای شش عدد وعده کافی خواهد بود که باید هر بار به طور گرم از آن مصرف شود.

در نسخه دیگری، مقداری بامیه و سیب زمینی نیز به سوپ جوجه اضافه می کنند. و در نسخه دیگری برای تهیه سوپ جوجه از مواد زیر استفاده می شود: جو پوست کنده 50 گرم، هویج 500 گرم، نخود سبز 50 گرم، کرفس یک شاخه خرد شده، پیاز متوسط دو عدد خرد شده، سیب زمینی متوسط دو عدد، سیر یک عدد شامل چند دنده، و فلفل قرمز تند و کمرنگ.

این سوپ پس از پخته شدن باید با آب لیموترش تازه خورده شود. این سوپ در عین حال نوعی آش جو است که به عنوان غذای اصلی نیز مصرف می شود.

نکاتی که در استفاده از سوپ جوجه باید رعایت شود:
طبق تحقیقات کارشناسان، اثر درمان سوپ جوجه فقط در حدود نیم ساعت باقی می ماند. بنابراین برای استفاده کامل از اثر درمانی آن، لازم است که مقدار بیشتری سوپ تهیه و در یخچال نگهداری شود و هر بار مقداری از آن را گرم کرده، مصرف نمود. به این ترتیب در هر روز چند بار و هر بار مقداری سوپ جوجه داغ مصرف شود تا ظرف یکی دو روز اثر درمانی آن منعکس گردد.

توصیه دیگر این است که می توان مقدار زیادی آب مرغ بی چربی که اساس تهیه سوپ جوجه است تهیه نمود و آن را در ظرف های یخ گیری فریزر ریخت که منجمد شود و هر بار یک یا چند تا مکعب های منجمد آب مرغ را برداشته، پس از ذوب کردن برای تهیه سوپ مرغ تازه استفاده کرد.

آب مرغ منجمد را می توان تا شش ماه در فریزر نگه داشت و در مواقع سرماخوردگی در ظرف سال مرتباً از آن استفاده کرد. در اینجا باید افزود اشخاصی که علاقه مند باشند از دم کرده های گیاهی نیز برای کنترل سرماخوردگی و انفلوانزای ساده استفاده کنند می توانند از گیاهان دارویی نظیر ریشه کتیرا، مغز ریشه شیرین بیان، اکیناشیا، زنجبیل، انیس، خطمی، ریش بز، اقطی، یاس زرد و پوست بید استفاده نمایند.

در گیاه ریش بز یا افدرا دو ماده فعال مفید وجود دارد به نام افدرین و پزودوافدرین. ماده پزودوافدرین آنچنان مؤثر است که در ساختن برخی داروهای بدون نسخه سرماخوردگی نظیر سودافد به کار می رود.

مراقبت های ساده دیگر
1. استراحت
به نظر کارشناسان شاید بزرگترین اشتباهی که غالب اشخاص در آغاز سرماخوردگی می کنند این است که به جای استراحت اصرار دارند با خوردن یک مسکن قوی کمی آرام گرفته، از خانه خارج شده و به فعالیت روزانه خود ادامه دهند.

با این روش نه تنها به توانایی سیستم دفاع طبیعی بدن برای مبارزه با بیماری لطمه می زنند بلکه با رفتن بین مردم موجب پخش شدن و گسترش ویروس بیماری شده و عده دیگری را نیز آلوده می نمایند. در صورتی که اگر یکی دو روز ضمن استفاده از کمک های اولیه اشاره شده استراحت کنند بهبود بیماری سریعتر خواهد بود.

2. خوردن روزانه 8 - 6 لیوان آب ساده و یا مخلوط با آب لیموترش تازه
 
به تسریع بهبود بیماری بسیار کمک می کند. زیرا در آغاز بیماری، برای دفع سموم و فضولات سلولی که در جریان مبارزه ضدویروسی ایجاد شده اند، بدن انسان نیاز به آب دارد که آنها را شسته و خارج سازد.

به علاوه تنفس هوای مرطوب و خنک نیز در این دوره برای جلوگیری از خشک شدن بینی و مجاری تنفسی بسیار مؤثر است زیرا خشک شدن مجاری تنفسی زمینه را برای استقرار و تکثیر ویروش بیشتر آماده می سازد.

و مرطوب نگه داشتن هوای خانه برای تحقق این نظر بسیار مفید است. وجود گیاهان آپارتمانی در داخل خانه برای مرطوب نگه داشتن هوای خانه مؤثر است و بخصوص در مناطق دارای هوای خشک (مانند تهران و اغلب شهرهای ایران) گذرادن ظرفی پر از آب در بالای رادیاتورها و یا روی شعله کم اجاق های آشپزخانه برای مرطوب نگه داشتن هوای خانه سودمند است. بدیهی است که آب این ظرف ها باید مرتباً تجدید شود و اگر چند برگ اوکالیپتس در آنها انداخته شود، تنفس بخار ضدعفونی کننده آن بیشتر یاری سان است.

3. شستشو و تخلیه منظم بینی با آب نمک رقیق
برای این کار می توان یک قاشق چایخوری کوچک نمک طعام را در یک لیوان آب مخلوط کرد و مقداری از آن را - داخل بینی بالا کشید. باید سر را کمی بالا گرفت، یک بار تنفس کنند که مایع کاملاً داخل مجاری بینی شود و پس از آن بینی را کاملاً تخلیه نمایند.

و چون متأسفانه ویروس تخلیه نمایند. و چون متأسفانه ویروس سرماخوردگی بسیار مقاوم است و مدتی در هر شرایط زنده می ماند، دستگیره در اطاق ها و روی نرده پله ها و میله های موجود در وسایل نقلیه عمومی و نظایر آن تا مدت ها آلوده به ویروس هستند.

بنابرین لازم است که مرتباً دست ها با آب گرم و صابون خوب شسته شود. تا حال در حدود 200 نوع ویروس سرماخوردگی شناسایی شده است و در فصول تغییر هوا و سرما، احتمال مبتلا شدن بسیار است. به خصوص به کودکان که از مجتمع های آموزشی و مدارس به خانه باز می گردند باید تأکید شود که دست های خود را با آب و صابون بشویند.

4. در موقع عطسه سرفه کردن باید مراقب بود که جلوی دهان بسته باشد
تحقیقات نشان می دهد که در هر عطسه ممکن است ذرات حامل ویروس از داخل دهان و بینی تا چند متر پخش شود و این ویروس ها با سرعت 300 کیلومتر در ساعت به اطراف گسترش می یابند.

بهترین راه آن است که با دستمال کاغذی مانعی در مقابل دهان ایجاد شود و پس از آن دستمال کاغذی به محل سربسته زباله انداخته شود. استفاده از دستمال پارچه ای برای این کار صحیح نیست زیرا ذرات حاوی ویروس در داخل دستمال می مانند و موجب آلودگی های وسیعی می شوند.

ضمناً نباید مانع از بروز عطسه شد، زیرا ممکن است این کار موجب شود ویروس ها به فشار قسمتی از گوش را آلوده کنند. اگر تصادفاً عطسه ای ناگهانی بروز کند که فرصت تهیه دستمال کاغذی نباشد ناچار باید با دست ها جلوی بینی و دهان گرفته و بلافاصله دست ها با آب و صابون شسته بود.

کتاب: روش های پیشگیری و کنترل بیماریها با مواد غذایی« غذا درمانی»
حسین میر حیدر

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.