آلبالو و خواص آن

17 تیر 1399   azizi   مطالب و مقالات, تغذیه   0 نظر   32 بازدید   |

آلبالو میوه ای که برای بیماران قلبی و روماتیسمی فوق العاده مفید است و زیبایی و طراوت خانمها را تضمین می کند. کشت آلبالو در کشورهایی که تولید کننده آلبالو هستند روز به روز رو به توسعه است.

خواص آلبالوخواص آلبالو


ایتالیا و آمریکا جزو اولین کشورهای تولید کننده آلبالو هستند و بیش از دویست هزار تن هر ساله میوه آلبالو دارند، بعد از ایتالیا در اروپا کشور آلمان غربی است که محصول سالیانه آن به صد و پنجاه هزار تن می رسد.

درخت آلبالو اصلا در ایران بوده است و از ایران به کشورهای دیگر رفته و کشت شده است. منطقه ای که در قدیم درختان آلبالوی فراوان داشته در منطقه وسیعی از آناطولی ترکیه تا دریای خزر بوده است.

در حال حاضر در مناطق مختلف ایران درخت آلبالو و میوه آن وجود دارد و بعضی سالها محصول فراوانی دارد که از آن به عنوان میوه استفاده می شود یا آن را خشک می کنند و یا از آن شربت و مربا و یا آلبالو پلو و یا خورش آلبالو درست می کنند.

ارزش غذایی آلبالو زیاد نیست و صد گرم آلبالو فقط هفتاد کالری دارد. آلبالو دارای ویتامین آ.ب. و ث می باشد.

املاح معدنی آلبالو عبارت است از آهن، کلسیم، فسفر، کلر، گوگرد، منیزیم، سدیم، پتاسیم، مس، روی، منگنز، کوبالت.

قند آلبالو از نوع لولوز است و برای اشخاصی که دیابت دارند جذب آن آسان است.

آلبالویی برای خوردن خوب است که رسیده و تازه باشد علامت رسیدگی آن رنگ آن است که کاملاً قرمز و درخشان باشد. از آلبالویی که رنگ آن کاملاً قرمز نشده است و دارای گوشتی سفت است دوری کنید زیرا مصرف آن سوء هضم می آورد و کار روده ها را مختل می کند.

آلبالو وقتی تیره رنگ است و دارای لکه های قهوه ای است کهنه شده و رو به فساد گذاشته است. گاهی میوه فروشان برای این که آلبالو را خوش منظره سازند به آن آب می زنند این کار زود آلبالو را خراب می کند و آماده می سازد که زودتر فاسد شود.

چه وقت و چگونه باید مصرف کرد
وقتی آلبالو خوردید روی آن آب نخورید، مایعات به طور کلی روی میوه ها آن را باد کرده می کند و این وضع برای دستگاه هاضمه خطرات جدی در بر دارد.

در فاصله غذاهای اصلی می توانید آلبالو را بخورید زیرا خیلی زود هضم می شود یک مرتبه مقدار زیادی آلبالو نخورید بلکه به مقدار کم بخورید و در موقع خوردن هم خوب آن را بجوید.

آلبالو برای چه اشخاصی خوب نیست
کسانی که ورم روده دارند چون آلبالو ترش و سلولز دارد دیر هضم می شود.

کسانی که از معده یا روده ها علیل هستند می توانند آلبالوی پخته را به صورت کمپوت یا مربا مصرف نمایند البته در این موارد آلبالو چون پخته می شود قسمتی از مواد حیاتی خصوصا ویتامین های خود را از دست می دهد ولی به آسانی هضم می شود.

با وجود این بعضی از کسانی که از جهت معده و یا روده ها علیل هستند می توانند هضم آلبالو را تحمل کنند به شرطی که صبح ناشتا به مقدار کم آن هم کاملاً رسیده باشد مصرف نمایند.

کسانی که دیابت دارند می توانند به حد اعتدال آلبالو بخورند زیرا قند آلبالو از نوع لولوز است و این قند را بیماران دیابتیک می توانند جذب کنند.

اشخاصی که چاق هستند نباید آلبالو را به عنوان دسر یا غذای اضافی علاوه بر غذاهای مخصوص رژیم خود مصرف نمایند ولی به عنوان یک غذای اصلی می توانند آلبالو مصرف نمایند زیرا آلبالو دارای کالری کمی است و شیپور اشتهای کاذب را خفه می کند.

کتاب: خوردنیهای شفابخش
مهدی نراقی
0
-1
1
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.