اندیشه منبع اولیه همه ثروت ها، موفقیت ها، رسیدن به مادیات، همه کشفیات بزرگ، اختراعات و دستاوردهاست.

جذب ثروتجذب ثروت


کلودام بریستول: ما از دنیای محدودیتهای مالی عبور کرده ایم. ما به عصر ذهن وارد شده ایم. ثروت و فرصت مناسب بیشتر در شخصیت خود شما جای گرفته اند. همه چیز بستگی به طرز فکر شما دارد، نه ثروتی که تاکنون انباشته اید.

از آنجایی که سلامتی، ثروت و خوشبختی لزوماً ذهنی هستند، محدودیت چندانی برای دسترسی به آنها وجود ندارد. در این مطلب با روشها و فنون مطمئن و ثابت شده‌ای آشنا می شوید که مردان و زنان موفق در زمینه های مختلف از آن استفاده کرده اند تا به آنچه به مراتب به آن فکر می کردند، دستیابی پیدا کنند. می آموزید که چگونه محدودیتها را کنار بزنید تا به هدفی که برای خود در نظر گرفته اید، برسید.

یک نیروی عمده
در روزگار ما سه نیروی اصل و عمده وجود دارد که همه چیز را متحول می سازند و فرصتهایی نامحدود برای اقلیت خلاق به وجود می آورند. این سه نیرو عبارتند اطلاعات، تکنولوژی و رقابت.

اطلاعات و انفجار دانش
انقلاب اطلاعات به همراه سرعت پردازش اطلاعات به وسیله کامپیوتر، اینترنت و ارتباطهای بدون سیم سبب شده اند که میزان دانش در تمامی رشته ها و زمینه ها هر دو یا سه سال، دو برابر گردد.
نود درصد همه متفکران، مخترعان، مهندسان، دانشمندان، نویسندگان، کارفرمایان و انواع خلق کننده ها که تاکنون وجود داشته اند، در روزگار امروز ما زندگی می کنند. نتایج تلاشهای آنها در یک لحظه به اطلاع بقیه می رسد و درنتیجه بازده آنها دو یا سه برابر می شود.

پیشرفتهای تکنولوژیکی
انفجار در تکنولوژی و کامپیوترهای با سرعت زیاد به واقع نفسگیر هستند. امروزه، می توانید به طور همزمان پیامی را از طریق پست الکترونیک به ده ها، صدها و یا حتی هزاران نفر از مردم در اقصی نقاط جهان مخابره کنید.

شبکه های اینترنتی جهانی، دسترسی شما را به ده ها میلیون کاربر از اینترنت میسر می سازد. می توانید به اطلاعات موجود در 50000 کتابخانه و موسسه پزوهشی دست پیدا کنید.

انتقال لحظه ای اطلاعات به بازار پول امکان می دهد که روزانه یک تریلیون دلار را جابجا کند، که گاه این اتفاق تنها چند ثانیه طول می کشد. شرایطی فراهم شده که کشورها نمی توانند پولشان را کنترل کنند، چه برسد به اینکه بخواهند اقتصادشان را تحت کنترل خود درآورند.

در قرن بیست و یکم، شما مجهز به کامپیوترهای لپ تاپی خواهید شد که در هر ثانیه می توانند یک میلیارد داده اطلاعاتی را پردازش کنند.
این کامپیوترها مجهز به باطری هایی دائمی برای همه مدت عمر و یک تلفن همراه داخلی خواهند بود که به ماهواره ها ارتباط خواهند داشت و به شما امکان خواهند داد که در هر لحظه با هر کسی که می خواهید در جهان تماس بگیرید.

شما دارای یک شماره تلفن شخصی خواهید بود که به هر کسی در هر جای دنیا که باشد امکان می دهد به شما در هر جایی که باشید زنگ بزند. حتی نیازی نیست آنها بدانند که شما در چه کشوری هستید. این تکنولوژی تلفنی روی مچ دست شما بسته خواهد شد، درست مانند یک ساعت بزرگ مچی.

رقابت هیجان انگیز
سومین عامل که بر زندگی ما تأثیر می گذارد رقابت است. هر سازمان تجاری می خواهد فروش کند و به درآمد برسد. این موسسات برای اینکه بتوانند به حیات خود ادامه دهند باید بتوانند با مشتریان خود بهتر، سریعتر، راحت تر و ارزان تر تماس بگیرند. 

هر پیشرفتی در دانش و تکنولوژی و رقابت روی یکدیگر تأثیر می گذارند و شرایطی فراهم می سازند تا بیشترین تحول و تغییر در تاریخ بشری امکان پذیر گردد. میزان این تغییر و تحول در سالهایی که در پیش داریم افزایش خواهد یافت.

تغییر، تولید فرصت مناسب می کند
هشتاد درصد محصولات و خدماتی که پنج سال دیگر مورداستفاده قرار خواهید داد، جدید و یا بطور کلی متحول شده در مقایسه با امروز خواهند بود. احتمالاً هشتاد درصد مشاغل در پنج سال آینده با مشاغل امروز متفاوت خواهند بود و خبر خوش این است که هر تک تغییری که صورت خارجی پیدا می کند فرصتها و امکانات بیشتری را به روی شما می گشاید تا به هدفهایتان برسید، پیشرفت بیشتری بکنید و این پیشرفت را به سرعت بیشتری انجام بدهید. 

نیروی تغییر روی هر کاری که شما می کنید تأثیر می گذارد. سرعت تغییر هفته به هفته و ماه به ماه افزایش می یابد. سرعت و تنوع تغییر چیزی است که بر آن کمترین کنترلی ندارید و درباره اش انتخابی نمی توانید داشته باشید.

تنها سوالی که باقی می ماند این است که آیا شما ارباب تغییر خواهید بود یا قربانی آن؟ آیا شما خالق شرایط خواهید بود یا مخلوق آن؟ آیا سوار بر امواج خواهید شد و پیشاپیش تغییرات به حرکت درخواهید آمد، یا زیر امواج خواهید رفت و له خواهید شد؟ یکی از این دو اتفاق برایتان روی می دهند. تأثیر تغییر در هر صورت بر شما اثر خواهد گذاشت، مهم نیست که در چه زمینه ای فعال باشید.

از متخصصان بیاموزید
اگر می خواهید آشپزی یاد بگیرید درس آشپزی می خوانید اگر می خواهید وکیل شوید، به دانشکده حقوق می روید. اگر می خواهید مهندس یا آرشیتکت شوید، درس مهندسی یا معماری می خوانید و اگر می خواهید در زمینه های مالی به موفقیت برسید، باید درباره کسانی مطالعه کنید که به لحاظ مالی موفق بوده اند.

باید ببینید آنها چه کردند و شما هم همان کار آنها را بکنید و آنقدر این را تکرار کنید که احاطه لازم را پیدا کنید و به نتایج مهم آنها برسید. پول درآوردن مهارت می خواهد. شبیه راندن یک دوچرخه یا کار کردن با کامپیوتر است و آنجایی که این یک مهارت است هر کس که بخواهد به کسب ثروت نایل آید، باید آن را بیاموزد.

اگر در گذشته به اشتباه تصور کرده اید که نمی توانید کسب درآمد کنید و یا نمی توانید درآمد به دست آمده را حفظ کنید، بدانید زمان آن رسیده که این تصور اشتباه را کنار بگذارید. اکنون زمان آن رسیده که با خود به این نتیجه برسید که می توانید به لحاظ مالی مستقل باشید.

قانون بزرگ
ارسطو فیلسوف یونانی در 350 سال قبل از میلاد مسیح فلسفه غربی را پایه گذاری کرد که نامش اصل علیت ارسطویی بود. امروزه ما این را قانون علت و معلول می‌نامیم.

این قانون می گوید هر اتفاقی علتی دارد. هر اتفاقی به دلیلی روی می دهد. موفقیت یک حادثه نیست، شکست هم یک حادثه نیست آنچه اتفاق می افتد تصادفی نیست، بلکه نتیجه یک قانون تغییر ناپذیر است. 

سفر من از بیکاری و فقر و رسیدن به موفقیت و استقلال مالی زمانی شروع شد که به مطالعه موفق ترین مردان زمانه خود پرداختم. می خواستم بدانم آنها چه کردند و بعد وقتی این را دانستم همان کار آنها را تکرار نمودم. چه لزومی دارد که چرخ را از نو اختراع کنیم؟ آنچه من کشف کردم زندگی ام را نجات داد. زندگی شما را هم نجات خواهد داد.

میلیونها میلونر
وقتی در دهه 1960 شروع به مطالعه و تحقیق کردم در آمریکا هفتصد هزار میلیونر زندگی می کردند. اغلب آنها خود ساخته بودند و با هیچ شروع کرده بودند. تا سال 1980 یک میلیون و هشتصد هزار خانواده یا فرد که بیش از یک میلیون دلار پول داشتند در این کشور زندگی می کردند.

امروز شمار میلیونرها از رقم پنج میلیون نفر گذشته است. یعنی در مدت 22 سال، 277 درصد رشد داشته است. اغلب این اشخاص هم میلیونرهای خود ساخته هستند. اینها مردان و زنانی هستند که با هیچ شروع کردند، بسیاری از آنها ورشکسته بودند و یا بدهکار بودند اما توانستند به استقلال مالی برسند.

میلیونرهای خودساخته را در زمینه های مختلف پیدا می کنیم. سطح تحصیلات و مهارتهای آنها کاملاً متفاوت است. بعضی از آنها پیرو جمعی جوان هستند. بعضی از آنها مهاجران جدید می باشند که حتی زبان انگلیسی نمی دانند.

بعضی نیز متعلق به خانواده هایی هستند که نسلها در این کشور زندگی کرده اند. بعضی دارای تحصیلات عالی هستند بعضی ها در بهترین دانشگاهها درس خوانده اند و بعضی حتی دبیرستان را تمانم نکرده اند بعضی از سلامتی جسمانی فوق العاده بهره دارند، بعضی روی صندلی چرخدار می نشینند بعضی ناشنوا یا نابینا هستند و یا با محدودیتهای جسمانی دیگری روبه رو می باشند.

مهمترین نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که بدون توجه به اینکه چه مشکلاتی دارد و چه مشکلاتی احساس می کنید هزاران نفر مشکلاتشان از شما به مراتب بیشتر است و با این حال به موفقیت رسیده اند و کاری را که دیگران کرده اند، شما هم می توانید انجام دهید.

پژوهش مفصل
دکتر توماس استنلی استاد دانشگاه جورجیا به مدت 30 سال درباره میلیونرهای خودساخته مطالعه کرد. او هزاران نفر از آنها را موردمطالعه قرار داد و حاصل یافته هایش را در دو کتاب به چاپ رساند. بررسی او نشان می دهد که هر انسانی، در هر زمینه این از زندگی می تواند از صفر شروع کند و با انجام دادن کارهای بخصوصی در ردیف میلیونرها قرار بگیرد.

کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگیتان تغییر کند
نویسنده: برایان تریسی
مترجم: مهدی قراچه داغی
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.