جاذبه های گردشگری یونان

21 مرداد 1399   marzie.kokabian   مطالب و مقالات / گردشگری   0 نظر   159 بازدید   |

یونان از کشورهایی با تمدنی بی نظیر و تکرار نشدنی است. ازجمله مکان های دیدنی یونان می توان به بناهای ارزشمند با قدمت تاریخی بالای آن اشاره کرد علاوه بر آن یونان دارای مکان های گردشگری طبیعی زیبا است.

جاذبه های گردشگری یونان


آب و هوای یونان بسیار مطبوع است و دارای جزایر و سواحلی با طبیعت بی نظیر و رویایی است قرار گرفتن سواحل مدیترانه در این منطقه جذابیت ویژه ای را به این کشور داده است و همواره گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

از مهم ترین مکان های دیدنی یونان می توان به شهرهای باستانی آن مانند دلفی و آتن اشاره کرد که از گذشته دارای تمدن غنی و ارزشمندی بوده اند.

جاذبه های گردشگری یونان


مکان های دیدنی یونان
در گوشه و کنار یونان شهرهای باستانی بی نظیری وجود دارند که هر یک دارای مکان های دیدنی بی نظیری هستند و برای گردشگران بسیار جذاب و تماشایی می باشند.

جاذبه های گردشگری یونان


آکروپولیس، آتن
این تپه سنگی در شهر باستانی آتن قرار دارد و نوعی آتشکده است که دارای معماری بی نظیری است و از نمادهای مهم در تمدن یونان است در این معبد کتیبه های ارزشمندی قرار دارد دارای تزییناتی زیبا و ویژه هستند.

این موزه از جدیدترین موزه های در یونان با طراحی مدرن و امروزی است و توسط معماران مجرب سوییسی طراحی شده است در طراحی این بنا از شیشه و ساختارهای فولادی استفاده شده است علاوه بر آثار هنری ارزشمندی که در این موزه وجود دارد رستوران های مجلل با امکانات تفریحی ویژه قرار دارد که آن را به یکی از مکان های دیدنی یونان تبدیل کرده است.

جاذبه های گردشگری یونان


سانتورینی
این جزیره از جزایر مهم در یونان است و دارای صخره هایی با نمایی خارق العاده است هتل های که به شکل مکعبی ساخته شده اند از موارد دیگری است که توجه گردشگران را در این منطقه به سمت خود می کشاند.

جاذبه های گردشگری یونان


میکونوس
در این شهر امکانات بسیاری برای گردشگران در نظر گرفته شده است و از امکانات مدرن و به روز در آن استفاده شده است هتل های مجلل، رستوران ها، جزایر و مکان های دیدنی این منطقه برای گردشگران جالب توجه است. در جزایر این منطقه امکان کشتی رانی و قایق رانی نیز وجود دارد.

جاذبه های گردشگری یونان


دلفی
این شهر به دلیل تاریخی بودن آن در میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است دلفی بر روی دامنه کوه قرار گرفته است و قرار گرفتن آن در درون دره آن را به یک مکان مقدس تبدیل کرده است و محلی برای پرستش است.

جاذبه های گردشگری یونان


صومعه متورا
یکی از مکان های دیدنی یونان که بسیار عجیب و تماشایی است در این منطقه قرار گرفته است در این منطقه منظره های از خانه ها دیده می شود که بر روی صخره قرار گرفتن و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. و برای دیدن ای منظره باید با هواپیما به این منطقه سفر کنید.

در یونان می توانید به خوبی ترکیبی از معماری های مدرن و قدیمی را در کنار یکدیگر مشاهده کنید در این کشور جاذبه های زیبایی با طبیعت های بی نظیر وجود دارد که برای داشتن یک تجربه سفر به یاد ماندنی انتخابی مناسب است.

منبع: آرگا
0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.