کاهو و خواص آن

4 شهریور 1399   azizi   مطالب و مقالات / تغذیه   0 نظر   154 بازدید   |

کاهو مصرف کنید و همیشه زیبا و جوان بمانید. کاهو یکی از سبزیهای مفیدی است که علاوه بر تغذیه، مصارف دیگری هم دارد. خوشبختانه شرایط اقلیمی کشور ما طوری است که در هر یک از فصول سال می توانیم کاهوی تازه در اختیار داشته باشیم.

خواص کاهو


مثلا هم اکنون در بندر عباس، جیرفت و بعضی از شهرهای شمالی کاهو به مقدار فراوان وجود دارد که به نقاط مختلف کشور صادر می شود و احتمال می رود با پیشرفت علم در آینده نزدیکی تمام محصولات را بتوان در زمستان های شدید هم به دست آورد.

چنانکه هم اکنون در بعضی از کشورهای اروپایی این طریقه را عمل کرده و نتایج مفیدی هم به دست آورده اند. به هر حال بحث امروز ما درباره کاهو است، سبزی مفید و نسبتا ارزانی که طبیعت با سخاوت تمام در دسترس ما قرار داده است.

تاریخچه کاهو
اگر صفحات تاریخ را ورق بزنیم و بخواهیم بدانیم بشر از چه وقت با کاهو آشنا شده و آن را مصرف کرده است به این نکته بر می خوریم که تاریخ کاهو بسیار قدیمی و کهن است و به قرنهای خیلی قدیمی می رسد.

در تورات، کتاب مقدس قوم یهود، مذکور است که بنی اسرائیل باید در زمان عید پاک کاهو بخورند. رومیان قدیم کاهو را به خوبی می شناختند و آن را مصرف می کردند و مخصوصا در ضیافتهایی که داشتند مقدار زیادی کاهو مصرف می کردند تا غذاهای سنگین و ثقلی را که خورده بودند هضم کنند.

در تاریخ فرانسه مذکور است امپراتور فرانسه به نام اوگوست که مبتلا به بیماری کبد شده بود، با رژیم آب کاهو به کلی معالجه شده و شفا یافت. یکی از خواص کاهو زیاد کردن شیر مادران شیرده است و به همین علت نام فرانسه آن از کلمه لاتینی گرفته شده است که به معنی شیر است.

خواص کاهو
کاهو، مخصوصا نوعی از آن که دارای برگهای بزرگ است، غذایی است زود هضم، سلولز آن خیلی ضعیف است و در روده ها به سرعت هضم می شود و دارای ویتامینهای آ، ب و ث نیز هست.

کاهو خاصیت آرام کننده دارد، خنک است و سرشار از آب می باشد و دارای ویتامینها و املاح معدنی است. کاهو خون را تصفیه می کند، ضد یبوست و خشکی مزاج است.

کاهو رنگ قیافه را باز می کند، آب کاهو بهترین ماسک زیبایی برای خانمهایی است که به طراوت پوست خود علاقه دارند. 


طبق آخرین تحقیقات علمی که درباره کاهو به عمل آورده اند معلوم شده است کاهو دارای املاح قلیایی، اسیدفوسفوریک، اسید دوپتاسیم، کلورور، کربنات دوسود، کربنات دوشو، انواع فوسفاتها، سولفاتها، کاروتن، کوبالت، آرسنیک، ید، مس، منیزیوم و ویتامینهای آ و ب و ث و د و ای می باشد.

چه کاهویی را انتخاب کنیم؟
کاهو انواع مختلفی دارد که دو نوع آن ممتاز است و در ایران به کاهوی معمولی و کاهوی سالادی معروف است. کاهو را وقتی خریدید باید برگ برگ کنید و زیر آب جاری بشویید تا خوب شسته و پاک شود بعد آن را به هر صورتی که میل دارید بخورید.

بعضی دوست دارند کاهو را با سرکه و سرکه انگبین بخورند ولی رفته رفته این رسم در خانواده های ایرانی منسوخ شده و اکنون آن را بیشتر به صورت سالاد مصرف می کنند.

سس سالاد را معمولا از سرکه یا آب لیمو یا روغن زیتون و یا روغن پسته زمینی ترتیب می دهند. اگر شما از کسانی هستید که دوست دارید کاهو را آبپز کنید و بخورید بدانید که آن طرز مصرف کاهو قسمت مهمی از مواد حیاتی آن را از بین می برد.

کاهو، چه پخته و چه خام، غذای ایده آلی برای اشخاص چاق است زیرا صد گرم کاهو پیش از بیست کالری حرارت ندارد. شصت گرم کاهو را اگر در یک لیتر آب مدت یک ساعت با آتش ملایمی بجوشانید جوشانده ای به دست خواهد داد که خواب آور و بطور ملایم ملین است و کبد را از سموم پاک می کند. این جوشانده در هنگام اختلالات کبدی مخصوصا یرقان، مفید و موثر است.

به این نکته هم توجه کنید که کاهو وقتی به تخم نشست تمام خواص درمانی خود را به طور کامل به دست می آورد و طعم آن در سالاد کمی تلخ و تند می شود ولی اگر شما بخواهید کاهو را برای درمان امراض مورد مصرف قرار دهید باید کاهوی تخم دار را انتخاب کنید.

کاهو برای کسانی که تحریک عصبی دارند و یا به طپش قلب، و بی خوابی مبتلا شده اند و همچنین برای برونشیت، سیاه سرفه، سرفه های عصبی، آسم، دیابت، نقرس، سنگ کلیه، نفریت، قاعدگیهای دردناک و یبوست مفید است.

بنابراین بجا خواهد بود اگر در برنامه غذایی خود کاهو را نیز بگنجانید چه همانطور که گفته شد وجود ویتامین و املاح معدنی و سایر عناصر موجود در آن، علاوه بر آنکه کمک موثری به بهداشت و سلامت شما می کند، در حفظ زیبایی و طراوت شما نیز تا حد زیادی موثر خواهد بود.

کتاب: خوردنیهای شفابخش
مهدی نراقی

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.