گیاه زعفران و خواص آن

6 مهر 1399   azizi   مطالب و مقالات / تغذیه   0 نظر   143 بازدید   |

گیاه معطر زعفران گرچه گهواره اصلی پرورش آن در مشرق زمین بوده است و از آنجا به اروپا آمده است ولی کشت آن در اسپانیا به قدری رواج دارد که اکنون این گیاه معطر جزو گیاهان بومی این سرزمین است.

خواص زعفران


در سال 960 میلادی یعنی بیش از هزار سال پیش زعفران از آسیای صغیر به وسیله اعراب به اسپانیا برده و کشت شد.

در جنگهای صلیبی، صلیبیون آنها را با خود به اروپا آورده و تقریبا در تمام کشورهای اروپا آن را پخش و کاشتند. کشت زعفران به وسیله پیاز آن به عمل می آید و هر پیاز یکبار گل می کند و از آن گل کاکلی پیدا می شود که همان زعفران است.

بطور متوسط از صد هزار گل زعفران پنج کیلو کاکل زعفران به دست می آید که وقتی آن را خشک کنند وزن آن به یک کیلو تقلیل پیدا می کند به همین جهت است که کشت زعفران زحمت فراوان در بر دارد و محصول آن هم زیاد نیست و همیشه و در همه جا زعفران گران است.

در ایران، قائنات سرزمین اصلی پرورش زعفران است و تقریبا همه زعفران مرغوب ایران از این محل به دست می آید.

تاریخچه زعفران
زعفران گیاهی شگفت انگیز، زیبا و معطر است و این صفات موجب شده است توجه قدیمیها را به خود جلب کند و تاریخی کهن و قدیمی از خود به یادگار بگذارد.

مصریان قدیم آن را می شناختند و در باغهای معروف لوکسور آنرا به عمل می آوردند.

عربها به آن نام (کارکوم) داده و با کشت آن در اسرائیل باغ سلیمان را زیبا و تماشایی کرده بودند. زعفران محصول ممتازی بود که قدیمیها به آن اهمیت فراوان داده و با آن تجارت بزرگی می کردند.

تجارت زعفران در قدیم الایام در انحصار فینیقیها بود. در قرون هفدهم و هجدهم میلادی خواص دارویی زعفران در بین مردم شناخته شد. چون قدیمیها آن را استعمال می کردند و داروهایی از آن ترتیب می دادند که در فرهنگ دارویی آن زمان به نامهای مخصوصی مثل اکسیر طول عمر نام دارد.

امروز ثابت شده که زعفران ضد تشنج است و بزاق دهان و غده های هاضمه را زیاد کرده و در انبساط و انقباض عضلات معده اثر نیکویی دارد.

زعفران در طباخی
از زمانهای بسیار قدیم زعفران جزو ادویه ای بوده است که در انواع پتاژ، رگو، شیرینی و لیکور مصرف می کرده اند. با زعفران به کره و پنیر رنگ دلپسند و مطبوعی می دهند.

در اسپانیا نانهای قندی، مربا و نان و پلو مخصوصی از زعفران درست می کنند که آن پلو به نام پائلا خوانده می شود و از غذاهای بومی اسپانیایی است که جهانگردان به آن علاقه فراوان دارند.

یکی از ترکیبات ادویه کاری زعفران است که با سس کاری غذاهای خوشمزه ای را تهیه می کنند.

صد سال پیش شلیمر در کتاب خود راجع به زعفران اینطور می نویسد:
زعفران که در ایران مصرف می شود قسمتی در ایالت باکو در روسیه و قسمت دیگر آن در قائنات به عمل می آید.

من هیچ اثری از کشت زعفران در رود زاپار که منطقه ای کوهستانی و در سه فرسنگی همدان است ندیدم و حال آنکه زکریای رازی از کشت زعفران در این ناحیه شرح مفصلی نوشته است و همچنین اثری از زراعت زعفران در (دربنده) در راه شیراز و بندرعباس ندیدم نوشته است دوپره در سفری که به ایران کرده که در کوهها دربنده زعفران بطور خودرو می روید و بزهای کوهی آن را می خورند و در اثر آن در شکمشان فادزهر پیدا می شود که برای دفع سموم اثر دارد.


کتاب: خوردنیهای شفابخش
مهدی نراقی
0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.