قانون كارما

13 اسفند 1399   پریسا خاکی   مطالب و مقالات, علم و آموزش   0 نظر   66 بازدید   |

كارما، همان علت و معلول است. كارما، در نتیجه اعمالی كه فرد از روی ناآگاهی و جهالت انجام می دهد، كسب می شود و نتیجه اعمال بد اوست. رنجی كه انسان آن را در دنیا تجربه می كند، از كارمایی ناشی می شود كه خود او پدید آورده است. كارما می تواند انواع مختلفی داشته باشد.

قانون کارماقانون کارما

 

كارمای فردی
در این نوع كارما، فرد مستقیما تمام آنچه را كه خودش به وجود آورده، به تنهایی تجربه می كند. به زبان بهتر و خلاصه تر، خود فرد تاوان كارمایی را كه بوجود آورده، پس می دهد. كارمای فردی، نتیجه كارهایی است كه برایند آن مستقیما بر خود فرد وارد شده است و شخص دیگری به غیر از خود او، درگیر آن نشده است.

كارمای خانوادگی
هر خانواده ای به عنوان گروهی كه دارای روابط قوی است، یك شبكه پیچیده از عمل و عكس العمل ها را ایجاد می كنند. بسیاری از زوج ها و خانواده ها، صدها سال در كنار هم زندگی كرده اند و رنج شان را از یك زندگی به زندگی دیگر انتقال داده اند. اگرچه بسیاری از خانواده ها، ویژگی های خود را منحصر به فرد می دانند، اما همه اینها در نتیجه علت و معلول، كارما بوجود آمده است. در كارمای خانوادگی، ممكن است نقش ها، عوض شود. ممكن است فرد به عنوان فرزند خودش باز گردد كه این امر، به خاطر قانون تكرار است. پدر بی رحم به عنوان فرزند خودش به دنیا می آید، تا آنچه با دیگران كرده، سر خودش بیاید. اگر پدر جدید خشم خود را از طریق بی رحمی و وحشیگری ابراز نماید، چرخه تكرار دوباره كار خود را از سر می گیرد. بنابراین، در كارمای خانوادگی، كل خانواده تاوان كارما را پس می دهد.

كارمای قومی و خویشی
در مقیاسی بزرگتر، ممكن است كارما در محدوه ای بزرگتر از خانواده رخ دهد. معمولا در جوامعی كه به صورت قبیله ای و سنتی در كنار هم زندگی می كنند و ازدواج هایی خارج از قبلیه خود ندارند درگیر این نوع كارما هستند. به طور خلاصه، در این نوع كارما، كل فامیل و قوم و خویش و افراد قبیله، تاوان كارما را پس می دهد.

كارمای گروهی
گروه ها عمل می كنند و تاثیرات اعمال شان را دریافت می كنند. ممكن است گروه شامل یك حزب، جنبش، گروه تجاری، مدرسه، ناحیه، شهر، ایالت، كشور و ... باشد. در این نوع كارما، گروهی دور هم جمع می شوند و كارما پس می دهند. ممكن است این گروه در داخل یك كشتی، هواپیما، قطار و یا ساختمانی دور هم گرد آیند و كارما را بپردازند. در غرق شدن كشتی ها، سقوط هواپیماها، انفجار قطارها و ... استهلاك این نوع كارما به وضوح دیده می شود.
rangoeshgh@
0
0
0
0 نفر
اشتراک گذاری:
 1. علاقه مند به نجوم وستاره شناسی (منجم آماتور)
  نوازنده سنتور بودم دوسال
  دوسال ورزش رزمی کار کردم و مقام سوم کشوری دارم در هاپکیدو و نانچیکو
  دیپلم کامپیوتر( فتوشاپیست) دیپلم تجربی.. دیپلم خیاطی
  علاقه مند به عکاسی.. آسمان شب ..سفر و فیلم های علمی تخیلی و......
  علاقه مند به مبحث های انرژی مثبت و قانون جذب و مدیتیشن و فرکانس ها و......
  پیجم در اینستا
  aseman.abi336699@
  majidakhshabi_poster@
  البته قبلا دوسال عضو فعال سایت و نت پارک بودم......( جام و ما ) و ( اسکرین سیورهای موزیکال)
  متولد 19 دی ماه 1365
  ارسال پیغام خصوصی تعداد مطالب ارسالی : 21 | تعداد نظرات : 17 | گروه کاربری : عضو سایت
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home2/majidakh/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 87

ارسال به ایمیل دوستم!

عنوان مطلب: / خلاصه مطلب: را ارسال کن به ایمیل دوستم: نام خودم:     

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.