بهترین شیوه مصرف مکمل ها
مکمل اسید فولیک + 4 نکته
1. مصرف مکمل‌های حاوی اسید فولیک معمولا به خانم‌های باردار توصیه می‌شود. بنابراین بهتر است آنها برای پیشگیری از ابتلا به کم‌خونی یا آسیب رساندن به خود و جنین‌شان میزان مصرف این مکمل را به صورت خودسرانه کم یا زیاد نکنند...
2. بهتر است مکمل اسید فولیک را با خوراکی‌های حاوی این ریزمغذی‌ مصرف کنید. سبزی‌های دارای برگ سبز پهن، مرکبات، حبوبات و غلات سبوس‌دار حاوی اسیدفولیک هستند و می‌توانند همراهان غذایی خوبی برای این مکمل باشند.

3. برای جذب بهتر و تاثیر بیشتر مکمل اسید فولیک باید آن را در ساعت‌های مشخصی از روز مصرف کنید. اینکه مکمل اسید فولیک را صبح، ظهر، عصر یا حتی هنگام خواب مصرف کنید، اهمیت و فرق چندانی ندارد. همان‌طور که گفتیم مهم این است که آن را هر روز و در ساعت مشخصی بخورید.

4. بیشتر خانم‌های باردار یا کسانی که قصد بارداری دارند، برای پیشگیری از کم‌خونی یا ایجاد اختلال در زایمان، اقدام به مصرف خودسرانه و بیش از اندازه مکمل‌های حاوی اسیدفولیک می‌کنند. بهتر است این گروه از افراد بدانند که مصرف بیش از 1000 میکروگرم اسیدفولیک در روز به هیچ‌كس و تحت هیچ شرایطی توصیه نمی‌شود.
مکمل کلسیم + 5 نکته


1. مکمل کلسیم هم مانند بسیاری از مکمل‌های غذایی دیگر می‌تواند در هر ساعتی از روز اما به صورت منظم مصرف شود.

2. شما می‌توانید در هر وعده مصرف، حداکثر 500 تا 600 میلی‌گرم مکمل کلسیم استفاده کنید. اگر پزشک شما مصرف روزی 1000 میلی‌گرم مکمل کلسیم را برایتان تجویز کرده باید آن را در دو وعده مختلف استفاده کنید تا جذب آن به بیشترین و بهترین حد ممکن برسد.

3. گاهی مصرف مكمل كلسیم آن هم در دوز بالای 600 میلی‌گرم با یبوست همراه است كه توصیه می‌شود برای پیشگیری از این عارضه، افراد روزی 11 تا 12 لیوان آب بنوشند.

4. مصرف مکمل کلسیم با بسیاری از داروها از جمله آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای کاهش‌دهنده فشارخون تداخل پیدا می‌كند یعنی اگر این مکمل را با داروهای نامبرده به طور همزمان مصرف کنید، هم جذب کلسیم در بدنتان را مختل کرده‌اید و هم اثر داروی مصرفی‌تان را کاهش داده‌اید. بنابراین بهتر است در این مورد با پزشکتان مشورت یا مکمل کلسیم را حداقل 2 ساعت پیش از خوردن داروها و مکمل‌های دیگر مصرف کنید.

5. اگر مکمل کربنات کلسیم می‌خورید، حتما آن را همراه غذا مصرف کنید تا ترشح اسیدمعده به جذب بهتر آن کمک کند.


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.