در این بخش برگزیده ای از سخنان حضرت صاحب الزمان (عج) را به جهت تبرک و تمسک جستن ذکی می‌نماییم.
1- زمین هیچ گاه از حجت خداوند- چه آشکار باشد یا نهان- خالی نمی‌ماند.
2- دل‌های ما [خاندان رسالت] جایگاه مشیت الهی است. پس هر گاه او بخواهد، ما هم می‌خواهیم؛ و خداوند [در این باره] می‌فرماید: شما نمی‌خواهید، مگر این که خدا بخواهد...
3- من موجب آسایش و آرامش [امنیت] اهل زمین هستم، هم چنان که ستارگان سبب آرامش و آسایش [امنیت] اهل آسمان هستند.
4- من آخرین جانشین (پیامبر اسلام) هستم؛ و خداوند به سبب من، بلا را از خاندان و شیعیانم دور می‌گرداند.
5- من مهدی هستم، من قیام کننده‌ی زمانم، من آن کسی هستم که (زمین را) از داد پر می‌کند همان طور که (قبل از آن) از ظلم و ستم پر شده باشد.
6- منم باقیمانده‌ی خداوند در زمین او، و انتقام گیرنده از دشمنانش.
7- بر هیچ یک از پدرانم (زمانی) نگذشته، مگر این که بیعت از طاغوت زمان خود بر گردن داشته‌اند. اما وقتی که من خروج کنم، بیعت هیچ یک از طاغوت‌ها را بر گردن ندارم.
8- اگر شیعیان ما، که خداوند آن‌ها را به طاعت و بندگی خویش موفق بدارد، در وفای به عهد و پیمان الهی اتفاق و اتحاد می‌داشتند و آن را محترم می‌شمردند، سعادت دیدار ما برای ایشان به تأخیر نمی‌افتاد و زودتر از این به سعادت دیدار ما نایل می‌شدند.
9- آنچه موجب جدایی ما و دوستانمان گردیده و آنان را از دیدار ما محروم نموده است، گناهان و خطاهای آنان نسبت به احکام الهی است.
10- از راه راست منحرف نشوید و به سمت راست و چپ متمایل نگردید. هدف و مقصد خود را براساس دوستی و محبت ما قرار دهید و راه روشن را دنبال کنید.
11- امر قیام ما با اجازه‌ی خداوند به طور ناگهانی خواهد شد و دیگر در آن هنگام توبه فایده ای ندارد و سودی نمی‌بخشد.
12- برای تعجیل در امر ظهور و فرج ما بسیار دعا کنید که فرج شما در همین دعا کردن است.
13- و آن روزی که خداوند به ما اجازه دهد و منع خود را از ظهور ما بردارد، حق در زیباترین لباس‌ها و روشن‌ترین نشانه‌ها به مردم نشان داده خواهد شد و بر همگان آشکار می‌گردد.
14- پس سعی کنید اعمال شما طوری باشد که شما را به ما نزدیک سازد و از گناهانی که موجبات نارضایتی ما را فراهم نماید بترسید و دوری کنید.
15- در نقطه ای دور و پنهان از دیده‌ها به سر می‌بریم، ولی از حوادث و ماجراهایی که بر شما می‌گذرد مطلع هستیم و هیچ چیز بر ما پوشیده نیست. از گناهانی که بندگان صالح خداوند از آن‌ها دوری می‌کردند ولی اکثر شما مرتکب آن شدید نیز با خبریم.
16- همانا ما شما را مهمل و بی سرپرست نگذاشته و مراعاتتان را می‌کنیم و به یاد شما هستیم. اگر عنایات و توجهات ما نبود، مصایب و حوادث زندگی، شما را در بر می‌گرفت و دشمنانتان شما را از بین می‌بردند.
17- هر یک از شما (شیعیان) که تقوا را سرمایه‌ی خویش قرار دهد، از فتنه های گمراه کننده‌ی ظلمت خیز در امان خواهد بود و اگر کسی برخلاف وظیفه رفتار کرده و از آنچه باید عمل کند بخل ورزد، مسلماً خسران و زیان دو جهان، نصیبش خواهد شد.
18- هیچ چیز بهتر از نماز بینی شیطان را به خاک نمی‌مالد، پس نماز بخوان و بینی شیطان را به خاک بمال.
19- سجده های شکر از لازم‌ترین و واجب‌ترین سنت‌های مستحبی است.
20- از رحمت خداوند به دور است کسی که نماز مغرب و عشاء را به عقب بیندازد تا این که همه ستارگان آسمان ظاهر و هویدا گردند و ملعون است کسی که به قدری نماز صبح را به عقب اندازد که ستارگان ناپدید شوند


نویسنده: علی سرائی
ادامه دارد...

{ باتشکر از سرکار خانم لیلا ملکیان_مسئول بخش خوشنویسی}محمدمهدی اصفهانیان
مسئول: انجمن میکس ومونتاز
و دین و اندیشه
ایمیل: mehdiesfehanian@yahoo.com
نام کاربری: mehdi esfehanian
Id یاهو: mehdi.esfahanian

 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.