مشاهیر هنری.استاد جواد بختیاری.مجید اخشابی . وب سایت رسمی مجید اخشابی FamousArt.Professor Javad Bakhtiari..Majid Akhshabi. Web Site Majid Akhshabi
استاد جواد بختیاری استاد برجسته خوشنویسی
استاد جواد بختیاری بروجردی در سال ۱۳۳۵ در شهر زیبای بروجرد به دنیا آمد. ایشان از استادان برجسته خوشنویسی معاصر ایران است که در خانواده‌ای اهل ذوق و هنر به دنیا آمد...کودکی و نوجوانی خود را در زادگاهش بروجرد گذراند و با حمایت پدر به فراگیری هنر نقاشی روی آورد.تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه شیراز و در رشته الکترونیک آغاز کرد. وی در سال ۱۳۵۷ وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و در رشته نقاشی و هنرهای تجسمی به تحصیل پرداخت.
استاد جواد بختیاری علی رغم تحصیل در رشته نقاشی با دیدن آثار یکی از بزرگان ، مجذوب خط نستعلیق می شود و در این عرصه قدم بر می‌دارد و مراحل فراگیری خوشنویسی را مشتاقانه و به سرعت می پیماید و موفق به کسب درجه استادی در خط نستعلیق می‌شود.

 
استاد بختیاری امروز از استادان طراز اول خوشنویسی کشور است و در خط نستعلیق به دارنده خط طلایی شهرت یافته است که نشان از اعتبار او است.
در سال ۱۳۷۶ برنده جشنواره جهانی خوشنویسی تهران شده ودهها نمایشگاه معتبر در ایران ، ترکیه ، ایتالیا ، چین ، پاریس و کشورهای دیگر برپا کرده است.
آثار خوشنویسی وی در قالب کتاب‌ها و مجموعه‌های مختلف به چاپ رسیده که از میان آنها می‌توان به طربنامه عشق، سخن عشق، شور مستی و کتیبه اشاره کرد.
آثار : طربنامه عشق . سخن عشق. شور مستی . کنیبه. گلستانم آرزوست. سحر شب . راز نگاه. رباعیات خیام .
می ترواد مهتاب .بنمای رخ


به همت .صحرا صحرائیان
نام کاربری . sahrasahraian
مسئول انجمن. سینمای ایران . سینمای جهان
ایمیل: sahraian70sahra@yahoo.com

 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.