خواب راحت ، خواب آرام ، بی خوابی ، راحت خوابیدن ، اختلال در خواب ، تشک ، بالش، سایت رسمی مجید اخشابی
وسايلي مانند تلويزيون و کامپيوتر نبايد در اتاق خواب شما وجود داشته باشند چون ذهن شما را منحرف مي کنند. علاوه بر اين، نور آبي رنگ صفحه تلويزيون و کامپيوتر باعث اختلال خوابتان مي شود...نور ملايم

نور زياد شما را بيدار نگه مي دارد پس بهتر است با نزديک شدن زمان خواب نور اتاق را کم کنيد .اگر نيمه شب بيدار مي شويد از يک چراغ قوه کوچک يا وسيله کم نورديگر استفاده کنيد و براي مطالعه قبل از خواب نور اتاق را کم کنيد.


بوهاي آشنا


بوهاي نا آشنا مي توانند شما را بيدار نگه دارند پس از بوهايي استفاده کنيد که به شما احساس امنيت و راحتي مي دهند.


تشک راحت

آنچه مهم است راحتي تشک است نه قيمت آن. لازم نيست روي يک تشک گران بخوابيد. اکثر افراد تشکي را ترجيح مي دهند که نه خيلي سفت باشد و نه خيلي نرم.


دقت در مورد مصرف مسکن ها

خيلي از افراد قبل از خواب از قرص هاي مسکن حاوي کافئين استفاده مي کنند بدون اينکه از نتيجه آن آگاه باشند. بعضي قرص ها حاوي 65 ميلي گرم کافئين هستند، يعني کافئين موجود در دو قرص برابر است با کافئين موجود در يک فنجان قهوه. پس به مسکني که مصرف مي کنيد دقت کنيد.


پتوي يک نفره

اگر از تختخواب دونفره استفاده مي کنيد بهتر است پتوي خودتان را داشته باشيد. يکي از عوامل عمده اي که مي تواند خوابتان را به هم بزند استفاده از پتوي مشترک است.


روابط صميمانه با همسر

خواب شب بر کيفيت رابطه يک مرد با همسرش اثر مي گذارد. يعني اگر مردي خواب کافي و خوب داشته باشد صبح فردا با همسرش رابطه خوبي برقرار خواهد کرد. اما در مورد خانم ها قضيه برعکس است، يعني رابطه يک خانم با شوهرش در طول روز، خواب شب او را تحت تاثير قرار مي دهد.


بالش پر

اگر آلرژي داريد بهتر است از بالش پر استفاده کنيد چون گرد وغبار کمتري را به خود جذب مي کند. تعداد افرادي که به پر حساسيت دارند تقريباً اندک است اما بالش هايي که با فوم پر شده اند مي توانند حساسيت را تشديد کنند.


جوشانده هاي گياهي

يک فنجان جوشانده گل گاوزبان يا سنبل الطيب يا خشخاش مي تواند به آرامش اعصاب و درمان بي خوابي کمک کند.


مراقبت از پاها

پاهايتان را در ظرف آبي حاوي سولفات دومنيزي يا روغن مخصوص حمام فرو برده دقايقي همانطور نگه داريد. سپس پاها را به خوبي خشک کنيد و ماساژ دهيد. با اين کار اعصابي که به پاهايتان منتهي مي شوند تحريک و سيستم عصبيتان تقويت مي شود.

تنفس عميق

اگر تنفس شما آرامش داشته باشد ذهنتان نيز آرام خواهد بود. بنابراين قبل از خواب وقتي روي تختتان دراز کشيده ايد، اين تمرين را انجام دهيد: نفس عميق بکشيد و آن را به مدت 4 ثانيه نگه داريد. سپس هوا را از ريه هايتان خارج کنيد، 4 دقيقه مکث کنيد و دوباره اين کار را انجام بدهيد.


گردآوری: ندا کشاورز

سمت: مدیریت محتوایی سایت رسمی مجید اخشابی و مسئول سایبری مجموعه همراز

ایمیل: info@majidakhshabi.com

 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.