هشت راز زيبايي

26 خرداد 1398   maryam.pourmohammadi   مطالب و مقالات, بهداشت و زیبایی   0 نظر   1179 بازدید   |

 

تکنيک هاي مراقبت از پوست صورت 

هشت راز زيباييهشت راز زيبايي


هر زني تمايل دارد تا صورتي زيبا و پوستي شفاف و خوب داشته باشد. اغلب ما سريع آرايش مي کنيم، اما نکات مهم مراقبت از پوست را ناديده مي گيريم. شما مي توانيد با پيروي از يک سري نکات ساده، به زيبايي دست پيدا کنيد. 

 

 

غذا خوردن صحيح 

برخورداري از يک پوست سالم، هميشه در نتيجه کاربرد درست وسايل آرايشي، و حفظ يک رژيم غذايي سالم با استفاده مرتب از سبزيجات، ميوه هاي تازه، غلات، ماهي، و غذاهايي که از لحاظ ويتامين E,C,B,A، و آنتي اکسيدان (2) غني هستند، به وجود مي آيد. مصرف فراوان اين ويتامين ها، به جوان شدن، ترميم پيدا کردن، توليد کلاژن(3)، مرطوب شدن، و سالم ماندن پوست کمک مي کند. تا آنجا که امکانش هست از غذاهاي طبيعي استفاده کنيد و از غذاهاي آماده و به عمل آورده شده خودداري نماييد.

 

 

مراقبت هاي اساسي پوست 

مراقبت اساسي و منظم از پوست براي هر خانمي به هنگام صبح و شب، الزاما از سه مرحله تشکيل شده است: تميز کردن پوست، مرطوب نگه داشتن پوست، و استفاده از شيرپاک کن ها. اگر شما وقت کافي نداريد، تميز کردن و مرطوب نگه داشتن پوست تان خيلي مهم است. 

رژيم بسيار موثر 

در رابطه با رژيم هاي غذايي مرکب و مرتبط با مراقبت پوست، کارهاي زيادي است که در اين خصوص مي توانيد انجام دهيد، همچون لايه برداري پوست بيروني براي از بين بردن سلولهاي کهنه و رويش سلولهاي تازه. اين فرايند مي تواند با مالش صورت با دست، يا به کاربردن حلال هاي الکلي]4[ درست شده از اسيدهاي ميوه اي انجام گيرد. آن نوع از ماسک هاي صورت که ويتامين و مواد کاني دارند، مي توانند در از بين بردن چروک صورت، پوسته پوسته شدن پوست هاي خشک، التهابات پوستي و پوست هايي که بي حال و فرسوده به نظر مي آيند موثر باشند. پوست شما نرم تر و صاف تر خواهد شد. شما احساس خواهيد کرد جوانتر شده ايد. سرم ها، مواد ترکيبي قوي هستند که در محصولات زيبايي از آنان استفاده مي شود. مواد غليظي در درون اين سرم ها قرار داده شده است که مي تواند به صورت فشرده، سريعتر و عميق تر به پوست نفوذ کند. سرم ها مي توانند برخي از مشکلات پوستي را مثل مشکلات کم آبي پوست و کدر و بي حال بودن پوست برطرف نمايند. 

کرم هاي ضد آفتاب 

اهميت کرم هاي ضدآفتاب نيازي به تکرار ندارد! علت اينکه چرا کرم هاي ضدآفتاب مهم هستند، اين است که اولين عامل پيري و آسيب پوست به "در معرض نور خورشيد قرار گرفتن" مربوط مي شود! حفاظت از پوست در مقابل نور خورشيد، مهمترين مراقبت پوست محسوب مي شود که به طور روزانه بايد مورد توجه قرار گيرد. در معرض نور خورشيد قرار گرفتن، موجب چروک صورت و ايجاد لکه هاي رنگي برجسته مي شود که به واسطه آسيبي که به غشاي مياني پوست وارد مي شود به وجود مي آيند. آسيب هاي ناشي از نور خورشيد حتي مي تواند باعث سرطانهاي پوستي و لبي بشود. 

استفاده از محصولات طبيعي و مطمئن  

هميشه برچسب روي محصولات را چک کنيد تا ببينيد که چه مي خريد و مطمئن شويد که محصولات، از مواد شيميايي مضر مثل نفت خام، الکل، يا عطر هاي مصنوعي ساخته نشده باشند. شما با رفتن به سايت org.safecosmetics.//www:http مي توانيد در مورد مواد مندرج روي برچسب هاي محصولات بهداشتي مراقبت از زيبايي پوست خود تحقيق کنيد. 

تغيير مواد آرايشي 

بهترين روش براي بهبود در وضعيت آرايشي شما، استفاده از مواد زيرساز آرايشي است، که مي تواند پوست مرطوب شما را هموار و صاف کند. يک پوست مرطوب مي تواند چهره شما را به طور واقعي عالي بنماياند. هر آرايشگري به شما خواهد گفت که بسيار مهم است با يک پاک کننده نرم، کار آرايش روي صورت را شروع کنيد. از يک دستمال يا پارچه خوب، براي زيرسازي پوست يا پوشاندن لکه ها يا چيزهاي ديگر ناخوشايند روي پوست، استفاده کنيد. اين مهم است که از محصولات خوب و مناسب نوع و رنگ پوست خود استفاده نماييد. مراقبت مناسب پوست، از شناختن نوع پوستتان شروع مي شود. پنج نوع پوست وجود دارد: خشک، معمولي، چرب، حساس، و پوست ترکيبي. قبل از خريد هر نوع از محصولات آرايشي پوستي، شما نياز داريد بدانيد که دقيقا نوع پوست شما چيست. اين به شما کمک خواهد کرد که بهترين محصولات بهداشتي را مناسب پوست خود بخريد. سپس رنگ مناسب چوست خود را انتخاب کنيد. زيرسازي پوست با رنگهاي نامناسب، پوستتان را ناسالم و خسته نشان مي دهد. هيچ گاه نبايد مواد زيرسازي پوست را به گونه اي استفاده کنيد که به نظر برسد ماسک به صورت زده ايد. يک ترکيب مناسب مي تواند باعث تقويت پوستتان شده به طوري که به نظر طبيعي به نظر برسد. براي اين که مشخص شوداستفاده از چه درجه رنگي براي زيرسازي پوست تان مناسب است، نخست روي خطوط فک خود آزمايش کنيد. رنگ مناسب، آن است که روي پوست ناپديد مي شود. 

رنگها 

اکنون رنگها را بر روي پوستتان بکار ببريد. رنگهاي زيادي وجود دارند که براي خط چشم، سايه ابرو، رژ لب، رژ لب براق، رژ گونه، و ريمل مژه و ابرو، به کار مي روند. نگران استفاده يک محصول جديد نباشيد. اکثر شرکتها نمونه هايي از محصولات خود را ارائه مي نمايند، از اين رو لازم نيست در مورد محصولي هزينه کنيد که به دردتان نمي خورد. 
استفاده از محصولات آرايشي معدني نرم; مطبوع است، چرا که شما مي توانيد هم به صورت خشک، و هم مرطوب و نم دار از آنها استفاده نماييد. محصولات کاني يا معدني که نرم و رقيق هستند به شما اين امکان را مي دهند که رنگهاي مختلفي را با هم مخلوط کنيد تا بتوانيد ترکيب رنگي دلخواهتان را درست کنيد. 

چند نکته حفظ زيبايي 

1-براي مرطوب کردن پوستتان وقت کافي صرف کنيد. 
2-از محصولات آرايشي با کيفيت و خوب براي آرايش استفاده کنيد، آنگاه نتيجه بهتري خواهيد گرفت. 
3- لوازم آرايشي که مناسب نوع پوست شما باشند، نتيجه خوبي را به شما خواهند داد. 
دوري پاتريک و خواهرش مري ياردلي، مالک و سازنده لوازم آرايشي ترا فيرما]5[ هستند که يک شرکت لوازم آرايشي طبيعي معدني بوده و معتقد است" زيبايي و زمين در توازن هستند". 

به همت: زهرا سلیمانی

 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.