استفاده از داروهاي لاغري تاثير پايداري در کاهش وزن ندارد

يک متخصص تغذيه با بيان اين که استفاده از برخي داروهاي لاغري بدون مشورت پزشک تاثير پايداري در کاهش وزن افراد ندارد، گفت:وزن مصرف کنندگان اين مکمل ها نه تنها در درازمدت کم نمي شود بلکه ممکن است از قبل نيز بيشتر شود.
دکتر رضا راست منش در گفت وگو با ايسنا افزود: استفاده از داروهاي لاغري به طور قطع نادرست است چرا که افراد چاق بايد زير نظر متخصص تغذيه از رژيم غذايي صحيح تبعيت کرده و شيوه زندگي خود را اصلاح کنند. علاوه بر آن فعاليت بدني خود را افزايش دهند.اين متخصص تغذيه در ادامه گفت: برخي از افراد چاق، داروهاي لاغري را خودسرانه مصرف مي کنند و پس از دست نيافتن به نتيجه مطلوب و دچار شدن به عوارض مختلف به سيکل معيوبي روي مي آورند و به اقداماتي مانند رژيم، ترک رژيم، امتحان کردن مکمل هاي گوناگون، افزايش شديد فعاليت بدني و ترک فعاليت بدني دست مي زنند.
وي تاکيد کرد: افراد چاق به جاي استفاده خودسرانه از مکمل هايي که بعضا ترکيبات آنان ناشناخته است بايد رفتار تغذيه اي خود را زير نظر متخصص تغذيه اصلاح کنند تا به لاغري پايدارتري دست يابند.
دکتر راست منش در پايان توصيه کرد: افراد مي توانند در کنار رعايت رژيم غذايي مناسب به انجام حرکات ورزشي بپردازند چرا که ورزش و رژيم غذايي مناسب مي تواند تاثير خوبي بر کاهش وزن داشته باشد.به همت: زهرا سلیمانی
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.