برگزیدگان تمامی بخش‌های هشتاد و چهارمین دوره مراسم اهدای جوایز آکادمی اسکار امروزمعرفی شدند. هشتاد و چهارمین دوره مراسم اهدای جوایز آکادمی اسکار در حالی در بامداد روز دوشنبه؛ 8 اسفند (27 فوریه) زمستان سال جاری برگزار شد که فیلم‌‌ سینمایی «هنرمند» (The Artist) جایزه بهترین فیلم این مراسم سالیانه را به خود اختصاص داد...



فیلم های سینمایی «اسب جنگ» (War Horse) به تهیه‌کنندگی استیون اسپیلبرگ و کاتلین کندی/ «مانی بال» (Moneyball) به تهیه‌کنندگی مایکل دو لوکا، راشل هوروویتز و برد پیت/ «فرزندان»(The Descendants) به تهیه‌کنندگی جیم بورک، الکساندر پاین و جیم تایلر/ «درخت زندگی» (The Tree of Life) به تهیه کنندگی سارا گرین، بیل پوهالد، دیدی گاردنر و گرنت هیل/ «نیمه شب در پاریس» (Midnight in Paris) به تهیه‌کنندگی لتی آرانسان و استفان تننبوم/ «کمک» (The Help) به تهیه‌کنندگی برونسون گرین، کریس کلومبوس و مایکل بارناتان/ «هوگو» (Hugo) به تهیه‌کنندگی گراهام کینگ و مارتین اسکورسیزی/ «فوق‌العاده بلند و به طور باورنکردنی نزدیک» (Extremely Loud & Incredibly Close) به تهیه‌کنندگی اسکات رودین دیگر نامزدهای بخش بهترین فیلم این دوره از مراسم آکادمی اسکار بودند.
فهرست کامل اسامی برگزیدگان تمامی 24 بخش هشتاد و چهارمین دوره مراسم اهدای جوایز آکادمی اسکار به شرح زیر است:



بهترین فیلم: «هنرمند» (The Artist) به تهیه‌کنندگی توماس لانگمن

فیلم های سینمایی «اسب جنگ» (War Horse) به تهیه‌کنندگی استیون اسپیلبرگ و کاتلین کندی/ «مانی بال» (Moneyball) به تهیه‌کنندگی مایکل دو لوکا، راشل هوروویتز و برد پیت/ «فرزندان»(The Descendants) به تهیه‌کنندگی جیم بورک، الکساندر پاین و جیم تایلر/ «درخت زندگی» (The Tree of Life) به تهیه کنندگی سارا گرین، بیل پوهالد، دیدی گاردنر و گرنت هیل/ «نیمه شب در پاریس» (Midnight in Paris) به تهیه‌کنندگی لتی آرانسان و استفان تننبوم/ «کمک» (The Help) به تهیه‌کنندگی برونسون گرین، کریس کلومبوس و مایکل بارناتان/ «هوگو» (Hugo) به تهیه‌کنندگی گراهام کینگ و مارتین اسکورسیزی/ «فوق‌العاده بلند و به طور باورنکردنی نزدیک» (Extremely Loud & Incredibly Close) به تهیه‌کنندگی اسکات رودین دیگر نامزدهای بخش بهترین فیلم این دوره از مراسم آکادمی اسکار بودند.




بهترین بازیگر نقش اول زن: مریل استریپ، برای بازی در «بانوی آهنین» (The Iron Lady)

گلن کلوز، برای بازی در «آلبرت نابز» (Albert Nobbs)/ رونی مارا، برای بازی در «دختری با خالکوبی اژدها» (The Girl With the Dragon Tattoo)/ ویولا دیویس، برای بازی در «کمک» (The Help)/ میشل ویلیامز، برای بازی در «هفته من با مرلین» (My Week With Marilyn)




بهترین بازیگر نقش اول مرد: ژان دوژاردین، برای بازی در «هنرمند»

سایر نامزدها: دوماین بشیر، برای بازی در «یک زندگی بهتر» (A Better Life)/ جورج کلونی، برای بازی در «فرزندان»/ گری الدمن، برای بازی در «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس» (Tinker Tailor Soldier Spy)/ برد پیت، برای بازی در «مانی بال»




بهترین بازیگر نقش مکمل زن: اکتاویا اسپنسر، برای بازی در «کمک»

سایر نامزدها: برنیس بژو، برای بازی در «هنرمند»/ جسیکا چستین، برای بازی در «کمک»/ ملیسا مک‌کارتی، برای بازی در «ساقدوش‌های عروس» (Bridesmaids)/ جنت مک‌تیر، برای بازی در «آلبرت نابز»




بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: کریستوفر پلامر، برای بازی در «مبتدی‌ها» (Beginners)

سایر نامزدها: کنت برانا، برای بازی در «هفته من با مرلین»/ جونا هیل، برای بازی در «مانی بال»/ نیک ناتل، برای بازی در «جنگجو» (Warrior)/ مکس فن سیدو، برای بازی در «فوق‌العاده بلند و به طور باورنکردنی نزدیک»




بهترین کارگردان: میشل هازاناویسیوس، برای ساخت «هنرمند»

سایر نامزدها: الکساندر پاین، برای ساخت «فرزندان»/ مارتین اسکورسیزی، برای ساخت «هوگو»/ وودی آلن، برای ساخت «نیمه شب در پاریس»/ ترنس مالیک، برای ساخت «درخت زندگی»




بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: وودی آلن، برای نوشتن فیلمنامه «نیمه شب در پاریس»

سایر نامزدها: میشل هازاناویسیوس، برای نگارش فیلمنامه «هنرمند»/ کریستن ویگ و آنی موملو، برای نگارش فیلمنامه «ساقدوش‌های عروس»/ جی. سی کاندا، برای نوشتن فیلمنامه «مارگین کال» (Margin Call)/ اصغر فرهادی، برای نوشتن فیلمنامه «جدایی نادر از سیمین»



بهترین فیلمنامه اقتباسی: الکساندر پاین، نت فاکسون و جیم راش، برای نگارش فیلمنامه «فرزندان»

سایر نامزدها: جان لوگان، برای نگارش فیلمنامه «هوگو»/ جورج کلونی، بو ویلیمون و گرنت هسلوف، برای نگارش فیلمنامه «عید ماه مارس» (The Ides of March)/ استیو زایلان، آرون سوزکین و استن شروین، برای نگارش فیلمنامه «مانی بال»/ بریجت اوکانار و پیتر استراگان، برای نوشتن فیلمنامه «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»




بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان: «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی از ایران

سایر نامزدها: «سرسخت» (Bullhead) به کارگردانی ماسکل آر از بلژیک/ «پاورقی» (Footnote) به کارگردانی ژوزف سدار از رژیم صهیونیستی/ «در تاریکی» (In Darkness) به کارگردانی آگنیشکا هولاند از لهستان/ «آقای لاژار» (Monsieur Lazhar) به کارگردانس فیلیپ فالاردو از کانادا




بهترین انیمیشن بلند: «رنگو» (Rango) به کارگردانی گور وربینسکی

سایر نامزدها: «گربه‌ای در پاریس» (A Cat in Paris) به کارگردانی آلاین گاگنول و ژان لوپ فلیچیولی/ «چیکو و ریتا» (Chico & Rita) به کارگردانی فرناندو تروبا و خاویر ماریسکال/ قسمت دوم «پاندای کونگ فو کار» (Kung Fu Panda 2) به کارگردانی جنیفر یو نلسون/ «گربه چکمه پوش» (Puss in Boots) به کارگردانی کریس میلر



بهترین طراحی صحنه (Art Direction): دانته فرتی و فرانسیسکو لوشیاوو، برای «هوگو»

سایر نامزدها: لاورنس بنت و رابرت کولد، برای «هنرمند»/ استوارت کرگ، استفان مک‌میلان، برای قسمت دوم «هری پاتر و مقدسان مرگبار» (Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2)/ آنی سیبل و هلن دوبریول، برای «نیمه شب در پاریس»/ ریک کارتر و لی ساندالز، برای «اسب جنگ»



بهترین فیلمبرداری: رابرت ریچاردسون، برای فیلمبرداری «هوگو»

سایر نامزدها: گوییلامه شیفمن، برای فیلمبرداری «هنرمند»/ جف کراننوت، برای فیلمبرداری «دختری با خالکوبی اژدها»/ امانوئل لوبزکی، برای فیلمبرداری «درخت زندگی»/ یانوس کامینسکی، برای فیلمبرداری «اسب جنگ»



بهترین طراحی لباس: مارک بریجت، برای «هنرمند»

سایر نامزدها: لیسی کریست، برای «ناشناخته» (Anonymous)/ سندی پاولف برای «هوگو»/ مایکل اوکانار، برای «جین ایر» (Jane Eyre)/ آریان فیلیپس، برای «دبلیو. ای» (W.E.)




بهترین مستند بلند سینمایی: «شکست نخورده» (Undefeated) ساخته تی جی مارتین، دن لیندزلی و ریچارد میدلماس

سایر نامزدها: «جهنم و بازگشت دوباره» (Hell and Back Again) ساخته دانفونگ دنیس و مایک لرنر/ «اگر درخت بی‌افتد: داستان آینده آزادی زمین» (If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front) ساخته مارشال کاری و سم کالمن/ «بهشت گمشده 3: برزخ» (Paradise Lost 3: Purgatory) ساخته چارلز فرگوسن و آدری مارس/ «پینا» (Pina) ساخته ویم وندرس و ژان پیرو رینکل




بهترین مستند کوتاه: «نگهداری چهره» (Saving Face) ساخته دنیل جانگ و شارمین اوباید کینوی

سایر نامزدها: «آرایشگر شهر بیرمنگام: سرباز پای جنبش‌ حقوق مدنی» (The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement) ساخته رابین فریدی و گیل دالگین/ «خدا و الویس» ساخته ربکا کامیسا و جولی آندرسون/ «حادثه در بغداد جدید» (Incident in New Baghdad) ساخته جیمز اسپوین/ / «سونامی و شکوفه گیلاس» (The Tsunami and the Cherry Blossom) ساخته لاکی وامر و کرا کارستنسن



بهترین تدوین: کرک باکستر و آنگوس وال، برای تدوین «دختری با خالکوبی اژدها»

سایر نامزدها: آنی سوفی بیون و میشل هازاناویسیوس، برای تدوین «هنرمند»/ کوین ترنت، برای تدوین «فرزندان»/ تلما شونمیکر، برای تدوین «هوگو»/ کریستوفر تلفسن، برای تدوین «مانی بال»




بهترین چهره‌پردازی: مارک کولیر و جی روی هلاند، برای «بانوی آهنین»

سایر نامزدها: مارسال کارنویل، لین جانستون و متیو دبلیو مانگل، برای «آلبرت نابز»/ ادواردو اف هنریک، جورجی فانک و یولاندا توسینگ، برای قسمت دوم «هری پاتر و مقدسان مرگبار»



بهترین موسیقی فیلم: لودویک بورس، برای ساخت موسیقی «هنرمند»

سایر نامزدها: جان ویلیامز، برای ساخت موسیقی «ماجراهای تن‌تن: راز اسب تک شاخ» (The Adventures of Tintin: The Secret of Unicorn)/ هاوارد شور، برای ساخت موسیقی «هوگو»/ آلبرتو ایگلسیای، برای ساخت موسیقی «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»/ جان ویلیامز، برای سخت موسیقی «اسب جنگ»



بهترین ترانه: ترانه «انسان یا ماپت» (Man or Muppet)، موسیقی و اشعار از برت مک‌کنیز

دیگر نامزد: ترانه «حقیقت در ریو» (Real in Rio)، موسیقی از سرجیو مندس و کارلینهاس برون، اشعار از سیدا گرت




بهترین انیمشین کوتاه: «کتاب‌های پرنده شگفت‌انگیر آقای موریس لسمور» (The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore) ساخته ویلیام جویس و براندون اولدنبرگ

سایر نامزدها: «یکشنبه/ یکشبه» (Dimanche/ Sunday) ساخته پاتریک دویون/ «ماه» (La Luna) ساخته انریکو کاساروسا/ «قدم زدن صبحگاهی» (A Morning Stroll) ساخته گرانت اورکارد و سو گوفی/ «زندگی وحشی» (Wild Life) ساخته آماندا فربیس و وندی تیلبای



بهترین فیلم کوتاه (لایو اکشن) (Live Action): «ساحل» (The Shore) ساخته تری جورج و روزلاگ جورج

سایر نامزدها: «عید گلریزان» (Pentecost) ساخته پیتر مک‌دونالد و ایمیار اوکین/ «راجو» (Raju) ساخته مکس زاحل و استفان گیرن/ «وسواس زمان» (Time Freak) ساخته اندرو بولر و گیگی کاوسی/ «توبا آتلانتیک» (Tuba Atlantic) ساخته هالوار ویتزو



بهترین تدوین صدا (Sound Editing): فیلیپ استاکتون و اوکین گیرتی، برای «هوگو»

سایر نامزدها: لان بندر و ویکتور ری انیس، برای «بران» (Drive)/ رن کلیس، برای «دختری با خالکوبی اژدها»/ «اتان فن در رین و اریک آدال، برای «تغییرشکل‌دهندگان: تاریکی ماه» (Transformers: Dark of the Moon)/ ریچارد هایمنز و گری رایداستورم، برای «اسب جنگ»



بهترین تلفیق صدا (Sound Mixing): تام فلیشمن و جان میکلی، برای «هوگو»

سایر نامزدها: دیوید پارکر، مایکل سمانیک، رن کلایس و بو پرسون، برای «دختری با خالکوبی اژدها»،/دب آدایر، رون بوکار، دیو گیامارکو و اد ناویک، برای «مانی بال»/ گرگ پی راسل، گری سامرز، جفری چی هابوش و پیتر جی دولین، برای «تغیرشکل‌دهندگان: تاریکی ماه»/ گری رایداستورم، اندی نلسون، نام جانسون و استوارت ویلسون، برای «اسب جنگ»




بهترین جلوه‌‎های ویژه: راب لگاتو، جای ویلیامز، بن گراسمن و الکس هنینگ، برای «هوگو»

سایر نامزدها: تیم بورک، دیوید ویکری، گرگ باتلر و جان ریچاردسون، برای قسمت دوم «هری پاتر و مقدسان مرگبار»/ اریک ناش، جان روزنگرانت، دن تیلر و سون گیلبرگ، برای «فولاد حقیقی» (Real Steel)/ جو لتری، دن لمون، آر. کریستوفر وایت و دنیل برت، برای «ظهور یاره میمون‌ها» (Rise of the Planet of the Apes)/ اسکات فارار، اسکات بنزا، متیو باتلر و جان فرازیر، برای «تغیرشکل‌دهندگان: تاریکی ماه»

هشتاد و چهارمین دوره مراسم اهدای جوایز آکادمی اسکار در سالن کداک تیه‌تر شهر لس آنجلس و با اجرای بیلی کریستال برگزار شد که برایان گریزی و دون میشر نیز تهیه کنندگان تلویزیونی این مراسم سالیانه بودند.

 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.