مطلب موسیقی موسیقی های ماندگار سینما در سال 2011 سایت رسمی مجید اخشابی
سال 2011 نیز مانند سال های گذشته میلادی در سینما سالی بود پر از فیلم های زیبا که برخی از آنها با موسیقی هایی بسیار دلنشین رنگ و بویی خاص یافته بودند. آثاری از بزرگان عالم موسیقی همچون هانس زمیر و ویلسون فیلیپس که توانستند صحنه های سینمایی را ماندگارتر نمایند از این رو به معرفی این فیلم ها و لحظات می‌پردازیم که در آنها صحنه هایی زیبا و ماندگارتر را در سال 2011 به خاطر داریم...1- رانندگی «Drive»
آلبوم «قهرمان واقعی» ساخته کالج
شخصیت اصلی داستان با بازی «رایان گاسلینگ» کار خود را از دست داده و با مشکلات بسیاری دست به گریبان است از این رو سوار بر ماشین خود می‌شود و راه بزرگراه را در پیش می گیرد و غرق در افکار خود شروع به رانندگی می کند. کالج در این آهنگ با مخلوط کردن پارتیتورهای کلیف مارتین به زیبایی توانسته احساس یک قهرمان تنها را خلق کند.

2 – رنگو «Rango»
آلبوم «ما می تازیم، واقعا!» ساخته هانس زیمر
استفاده هانس زیمر از مولفه های موسیقایی غربی و جنوبی (موسیقی سنتی آمریکایی) باعث شده تا این فیلم عجیب و غریب بسیار دلنشین و خیره کننده باشد. آوازخواندن چند جغد در مورد سیر تنهایی و زندگی یک مارمولک با اضافه شدن قطعات ترومپت حس سرنوشت عجیب و غریب رنگو را به خوبی به تصویر کشیده است.

3 – ساقدوش ها «Bridesmaids»
آلبوم «صبر کن» ساخته ویلسون فیلیپس

این آلبوم شاید کار بسیار خاصی نباشد اما در صحنه ای که هلن لباس ساقدوشی خود را پاره می کند و از اتاق خارج می شود این ترانه شاید بهترین حرف برای آن و لیلین باشد.

4 – ننگ «Shame»
آلبوم «نیویورک، نیویورک» ساخته جان کندر و فرد اب

استفاده از قطعه های آرام پیانو و ملودی های آهسته باعث می شود که رابطه تنش برانگیز براندان و سی سی سالیوان به قدری زیبا روایت شود که در انتهای قطعه، این تنها براندان نباشد که اشک از چشمانش جاری شده است بلکه تمامی تماشاگران نیز او را همراهی کنند.

5 – ایکس من: درجه یک «X-Men: First Class»
آلبوم «هیولای فرانکشتاین» ساخته هنری جکمن

چیزی که در ابتدای فیلم «ایکس من درجه یک» حس می‌شود خشم و نفرت سباستین شاو است از شکنجه هایی که در طول جنگ جهانی دوم بر او گذشته است. قطعه جکمن با یک گیتار بسیار زیبا شروع می شود و سپس با ویولن همراه می‌شود تا به زیبایی حس خشم و نفرت و در نهایت تمایل به انتقام را به تصویر بکشد.

6 – مانی بال «Moneybal»
آلبوم «نمایش» ساخته لنکا
بیلی بینز در زندگی خود همه چیز را معطوف به کار خویش کرده است و در دنیای خارج از محل کارش هیچ دوستی ندارد و تنها چیزی که به غیر از کار برایش مهم است. دخترش است فضای موسیقایی متناسب و انتخاب اشعار مربوط به این فضا باعث شده است تا بیننده به شکلی مسحورکننده این شرایط را درک کند.

7 – ماپت ها «The Muppets»
آلبوم «زندگی یک آهنگ شاد است» ساخته برت مکنزی
در یک فیلم فانتزی هیچ چیزی مانند اشعار و ساخته های برت مکنزی نمی‌تواند شادی و شور را به صحنه های فیلم ببخشد. اشعار طنز و ملودی های بسیار شاد باعث می‌شود تا شیرین بودن این عروسک های دوست داشتنی صدچندان شود.

8 – هانا «Hanna»
آلبوم «شیطان در جزئیات است» ساخته برادران کامیکال
قطعاتی که برادران کامیکال در فیلم هانا نوشته اند به همان اندازه که خشن است که زندگی یک قاتل را به تصویر بکشد، به همان اندازه نیز شیرین و شاد است تا شخصیت یک کودک را که به یک قاتل تبدیل شده است فراموش نکنیم بدون شک این قطعات جزو بهترین قطعات سال 2011 میلادی است.

9 – کاپیتان امریکا «Captain America: The First Avenger»
آلبوم «مرد پرستاره» ساخته مانکن و زیپل

جوانی ضعیف جثه که هر کاری از دستش برمی آمده برای رفتن به جنگ جهانی دوم انجام داده است طی یک عملیات پزشکی تبدیل به یک ابرقهرمان شده است. آلبوم مرد پرستاره به غایت خود آنقدر پرانرژی است که دسته انسانی هایی که به همراه او مشغول پایکوبی هستند نیاز چندانی به این ندارند که شعر و محتوای کار فکر کنند.

10 – دختری با خالکوبی اژدها «The Girl With The Dragon Tattoo»
آلبوم «مهاجر» ساخته ترنت رزنور، آتیکوس راس و کارن اور
استفاده از ضرباهنگ های سنتی و اضافه کردن افکت هایی مانند صدای زوزه یا صدایی شبیه به قطره چکان باعث شده است تا کاری بسیار تازه به وجود آید. این بزرگ ترین مزیتی است که یک کاری که قرار است به صورت سانت ترکت نیز وارد بازار شود داشته باشد.


 

 

گردآوری: ندا کشاورز

سمت: مدیریت محتوایی سایت رسمی مجید اخشابی و مسئول سایبری مجموعه همراز

ایمیل: info@majidakhshabi.com

 

 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.