آشپزی پیتزا دریایی انواع پیتزا مزه های به یاد ماندنی پیتزای خوشمزه سایت رسمی مجید اخشابی Keywords: marine cuisine pizzas pizza types of pizza tastes delicious and memorable visit Majid Akhshabi
پیتزای دریایی

مواد لازم و طرز تهیه ی این پیتزای خوشمزه را در ادامه مطلب بخوانید
مواد لازم:
روغن زیتون : 3 قاشق سوپخوری
پنیر پارامسان : 150 گرم
پنیر موزارلا: 150 گرم
سس مخصوص پیتزا: به مقدار لازم
تن ماهی: 1 قوطی
آبلیمو : 4 قاشق سوپخوری
نمک و فلفل :به مقدار لازم
میگو: 300 گرم
خمیر شماره 5: به مقدار لازم
ارگانوا: 1 قاشق سوپخوری

طرز تهيه:

خمیر پیتزای شماره 5 را تهیه می کنیم . میگو را پس از پاک کردن ، شستن و خشک کردن به نمک ، فلفل و نیمی از آبلیمو آغشته کرده ، سپس تن ماهی را در صافی ریخته و با بقیه آبلیمو روی حرارت به مدت یک دقیقه تف می دهیم .
خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده و کف دو عدد ظرف گرد به قطر 25 سانتی متر را ابتدا با روغن مایع کمی چرب کرده و خمیر را کف ظرف پهن می کنیم . سپس با چنگال سوراخهایی را در خمیر ایجاد می کنیم . کمی سس مخصوص پیتزا را با برس روی خمیر مالیده آنگاه هر دو پنیر را جداگانه رنده می کنیم سپس با هم مخلوط کرده ، کمی از پنیر را روی خمیر می پاشیم . سپس مطابق تصویر مواد را روی خمیر قرار داده روی آن را ارگانوا پاشیده و در آخر روغن زیتون را به طور پراکنده بر سطح پیتزا می چکانیم . فر را روی حرارت 350 درجه فارنهایت گرم می کنیم . ظرف پیتزا را به مدت 10 دقیقه در کف فر قرار داده ، سپس به طبقه وسط فر قرار می دهیم سپس از فر آنرا بیرون آورده و مابقی پنیر را روی پیتزا می ریزیم و به مدت 5 دقیقه دیگر در طبقه وسط فر قرار می دهیم .
نام و نام خانوادگی: بتول شیخی
ایمیل: batool.sheykhi@yahoo.com
یاهو آی دی: batool.sheykhi
 


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.