دانه های موفقیت ساز

16 بهمن 1397   Negin Bagherani   مطالب و مقالات, روانشناسی   1 نظر   1619 بازدید   |

دانه های موفقیت ساز


باور، یعنی اعتقاد و ایمان داشتن ، یعنی اینکه راجع به هر شخص یا چیزی چه نظر و اعتقادی داریم، اینکه چقدر خودمان و توانایی هایمان را باور داریم، عامل تعیین کننده‌ای برای رسیدن به موفقیت در زندگی ماست. 

به یاد داشته باشید هر کس به اندازه‌ای که خود را باور کرده و به خود ایمان آورده، ارزشمند است. خیلی مهم است که باورهایمان در زندگی درست باشد، اگر هم نادرست هستند قدرت پذیرش این امر و تغییر آنها را داشته باشیم. در این صورت است که میتوانیم پیشرفت کنیم.

خداوند در قرآن می‌فرماید:

 


آیا ندیده اید که خدا هرچه را که در آسمانها و زمین است مسخر شما ساخت و نعمت‌های خود را چه آشکار و چه پنهان به تمامی شما ارزانی داشته... (سوره قمان آیه 20 ) 

 


ما باید باور کنیم که استحقاق زندگی بسیار زیبا و دل انگیزی را داریم و شایسته رسیدن به موفقیتهای بسیاری هستیم و تواناییها و استعدادهای بیشماری داریم که به کمک آنها میتوانیم به خوشبختی برسیم.
برخی از افکاری که در ذهنمان است بی آنکه خودمان متوجه باشیم جلوی پیشرفت ما و رسیدنمان به آنچه را که لایق آن هستیم می گیرد، باید این افکار منفی را از خود دور کنیم.
افراد موفق به خودشان اطمینان دارند و به شکست فکر نمی کنند، این باور را در خود تقویت کنید که در زندگی شما شکست وجود ندارد. بلکه گاهی ممکن است به جای رسیدن به نتیجه دلخواه‌تان به نتیجه ای نامطلوب برسید که این موضوع را باید نتیجه نامطلوب تلقی کنیم و نه شکست.
انسان‌های بسیار موفق کسانی نیستند که هرگز به نتیجه نامطلوب نرسند، بلکه اگر انتظار نتیجه به دست آمده را ندارند از آن درس میگیرند.
هرگاه به نتیجه نامطلوبی در زندگی رسیدید و یا در کاری موفق نشدید کافی است باور داشته باشید که نهایتاً به نتیجه مثبت و مطلوبتان خواهید رسید، فقط باید با تلاش و پشتکار بیشتر، راه‌های دیگر را نیز امتحان کنید تا به موفقیت برسید. هیچگاه ناامید نشوید زیرا شما لیاقت رسیدن به بهترین ها را دارید.
همانطور که گفتیم باورهای ما عامل تعیین کننده انتظارات ما از خودمان و دیگران است.
سعی کنید خودتان را اسیر باورهای بی اساس و دست و پاگیر نکنید.
باید باورهای محدودکننده و ضعیف را از خود دور کرده، باورهای جدید جایگزین آنها کنیم.
بهترین راه برای سست کردن باور اشتباه این است که با طرح چند سؤال به نادرستی آن پی ببریم و اطمینان خود را به آن سست کنیم و آن باور غلط را از خود درو کنیم.
با تغییر در باورهایتان میتوانید مسیر زندگیتان را به کلی تغییر داده و به پیشرفتی بزرگ در زندگی دست یابید و نهایتاً به موفقیت برسید.
تکرار عبارات کلیدی مثبت نیز میتواند شما را در جهت زیباتر و مثبت تر کردن باورها و زندگیتان کمک کند.

باورهای ما مانند دانه‌هایی هستند که در ذهنمان می‌کاریم و آنها به ما محصول می‌دهند. 

باید در انتخاب باورهایمان بسیار دقت کنیم، زیرا تنها دانه های خوب و مرغوب محصولات خوبی به بار می آورند، مراقب باشیم که در ذهن خود دانه های نامرغوب و علفهای هرز نکاریم، زیرا حاصل باورهای صحیح و مثبت؛ موفقیت و خوشبختی و لذت از زندگی است و حاصل باورهای نادرست و مخرب؛ ناامیدی و شکست است.
به یاد داشته باشید که هر چیزی را که عمیقاً باور داشته باشید برایتان به واقعیت تبدیل می شود . مطمئناً افکار و باورهای شما در زندگیتان نقش مهمی دارند ، زیرا باورهای شما زندگی آینده تان را میسازد و زیبایی افکار شما باعث زیبایی زندگیتان میشود.
نگرانی های بی حد و اندازه شما نیز قطعاً در زندگیتان تأثیرات مخربی میگذارند . بهتر است نگرانی های بیجا را از خودتان دور کنید.

اگر باور داشته باشیم که در این دنیا چیزی برای ناراحتی وجود ندارد و هر آنچه برای ما رخ می دهد خیر است؛ میتوانیم برای خودمان لحظات زیبایی خلق کنیم.

 

0
0
0
0 نفر

1 نظر

 1. قهقهه هایی آسمانی و آرامش زلال زندگی را برایت آرزو دارم
  زمین در انتظار تولد یک برگ،
  من در حال شمارش معکوس
  صفر همیشه پایان نیست گاهی آغاز پرواز است....
  سلام نگین عزیزم خیلی جالب و زیبا بود این مطالبی که گذاشته بودی من واقعا لذت بردم از خوندنشون ...
  برات آرزوی بهترین هارو دارم در زیر سایه حق...
  smiley6 smiley6 smiley6
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.