معرفي، زندگينامة، زندگينامه مشاهير، مشاهير هنري، مد، مدرن، مد روز، عطر، ادگلن، كوكو شنل، عطر شنل، زندگي نامه كوكو شنل، سايت رسمي، مجيد، مجيد اخشابي، سايت رسمي مجيد اخشابي
اگر اهل مد و لباس و عطر هستيد، بايد با عطر گرانقيمت و اصيل و قديمي كوكو شنل آشنا باشيد. اين نام، نام خانمي است كه يكي از بهترين طراحان بود و همچنين عطري مخصوص را به بازار معرفي كرد. اگرچه كو كو شنل در اوایل قرن کنونی به شهرت دست یافت اما چندین دهه است که نوآوری های او در زمینه طراحی لباس و جواهرات Fashion به تاثیر و نفوذ خود ادامه میدهد.گابریله کوکو شنل 19 اگوست 1883 روستای Saumur در فرانسه به دنیا آمد. و در خوردسالی والدین خود را از دست داد...درباره دوران کودکی وی کمتر میدانیم. در سال 1913، شنل جوان اولین فروشگاه کلاهدوزی خود را در شهرDeauville افتتاح کرد.
در زمان کوتاهی کت و دامن و لوازم دیگر را مطابق مدلهای ساده دخترانه و لباسها را بسیار شیک و راحت طراحی میکرد و مشتریان ثروتمندی را که از لباسهای پر تجمل و تنگ و بندارشان خسته شده بودند را جذب محصولات خود کرد.
در سال 1916 – مدل لباس Chanel (لباس کوتاه مشکی – گشاد و صاف) بین المللی شد. در سال 1922 , Chanel عطر Chanel No.5. را که هنوز هم محبوب است معرفی کرد. موفقیت این عطر کلاسیک پایه و اساس سرمایه امپراطوری Chanel شد ، که شامل یک خانه مد، تجارت منسوجات و لابراتوآر عطر و کارگاه جواهرات برپایه مد شد.
شنل عقیده داشت که جواهر به جای به رخ کشیدن نقش آراستن را دارد و خود او با پوشیدن جواهرات Fashion با عرف و اصول آن زمان مبارزه میکرد. طرح های جواهر شنل با استفاده شجاعانه از رنگ و سایز به مبارزه با مارک های دیگر رفت. در ابتدا جواهرات شنل توسط Maison Gripoix ساخته میشد و سرانجام شنل کارگاه جواهرسازی خود را در سال 1924 با مدیریت Beaumont افتتاح کرد و زنجیرهای بلند با سنگهای رنگی و آویزهای صلیبی شکل را تولید میکرد که تبدیل به سنت خانه مد شنل شد.
شنل علاقه شدیدی به صلیب های رومی داشت و همینطور از تکمه و زنجیر و حتی منگوله های لباس های نظامی در طرح های خود ایده میگرفت. همچنین ارائه رشته مروارید های درشت و بدلی Chanel با موفقیت و استقبال مردم روبه رو شد.
در سال 1926 شنل با درست کردن گوشواره های مروارید که در یک لنگه از مروارید سیاه و در لنگه دیگر از مروارید سفید استفاده میشد رسم نامتناسب بودن را معمول کرد. در سال 1928 وی استفاده از چسب در سوار کردن نگین در جواهرات را معرفی کرد. و در سال 1929 گردنبند های سه رشته ای با مهره های سبز و زرد و قرمز بعلاوه تلفیقی از مهره ها با زنجیر های ضخیم چوبی شبیه زیورآلات کولی ها را ارائه کرد.
در سال 1930 ، Chanel تغییرات اساسی در صنعت جواهر ایجاد کرد و استفاده از جواهرات Fashion و بدلی را باب کرد. وی آنها را بسیار شیک میساخت. این خانم هنرمند و به روز مدل های بسیار جدیدی مانند گوشواره های آویخته بلند ، استفاده از یک رشته مروارید ، یک یا دو دستبند و یک گل سینه و پوشیدن گردنبندهای متعدد و منجوق برای گوشواره های مرصع را به شکل مد درآورد.

کوکو شنل هرگز ازدواج نکرد و در سال 1938 بازنشسته شد. در سال 1954 بازگشت تا طرح جدید کت بی یقه ، و دامن کش باف ، را ارائه دهد. طرح های شنل هنوز یکی از طرح های موفق تجاری قرن است.


به همّت: سونيا خندان
مسئول انجمن هاي: عر فان_ مسائل مختلف ادبي
ايميل: hakimnezami9990@yahoo.com
شناسه: hakimnezami9990

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.