کلسترول بد هم برای بدن مفید است
یک مطالعه که به تازگی انجام شده نشان داده است که لیپوپروتئین (LDL) و یا به اصطلاح «کلسترول بد» به اندازه ای که در سال های اخیر اعلام شده بد نیست...همواره به LDL به عنوان کلسترول «بد» اشاره می شود زیرا این کلسترول در دیواره های رگ ها تجمع می یابد و باعث آهسته شدن جریان خون می شود که اغلب به بیماری قلبی و حملات قلبی منجر می شود.
اما به گفته محققان، LDL در راستای یک هدف بسیار مفید خدمت می کند، به طوری که این کلسترول به عنوان یک علامت هشدار دهنده اعلام می کند که در جایی از بدن ایرادی وجود دارد و علائم هشدار را به بدن ارسال می کند.

محققان در این مطالعه 52 بزرگسال 60 تا 69 ساله را که در مجموع در وضعیت سلامتی خوبی به سر می برند اما از لحاظ فیزیکی فعال نبودند و هیچکدام از آنها در یک برنامه ورزشی شرکت نمی کردند مورد بررسی قرار گرفتند.

این مطالعه نشان داد که پس از انجام تمرینات ورزشی سخت شرکت کنندگانی که سطح کلسترول بد را داشتند بیشترین توده ماهیچه ای را درست کرده بودند که نتیجه بسیار غیر منتظره ای بود و موجب حیرت و تعجب شد.

این مطالعه نشان داد که برای درست کردن توده ماهیچه ای بیشتر به میزان مشخصی LDL نیاز دارید.

جای تردید نیست که بدن انسان به هر دو کلسترول LDL و HDL نیاز دارد و حقیقت این است که هر دو این کلسترول ها خوب هستند.

به گفته محققان، نمی توان به راحتی تمام کلسترول های بد را بدون ایجاد مشکلات جدی از بدن دور کرد.

مردم اغلب می گویند که می خواهند از دست تمام کلسترول های بد رها شوند اما حقیقت این است که اگر چنین کاری بکنند جان خود را از دست می دهند.

بافت های بدن ما به کلسترول نیاز دارند و LDL این نیاز را تامین می کند. HDL یا کلسترول خوب پس از جبران این کمبود از بین می روند و هر چهLDL بیشتری در خون وجود داشته باشد بهتر می توان در طول تمریات بدن سازی ماهیچه ساخت.

محققان افزودند: نتیجه کلی این است که LDL یا کلسترول بد همانند یک یادآور هشدار می دهد که در جایی از بدن ایرادی وجود دارد و لازم است که این مشکل را پیدا کرد.


به همت: محمد شفازند0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.